Forum

Ikarus w śnieżnej scenerii

zdjęcie
Ikarus w śnieżnej scenerii
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Piotr

na tym zdjęciu Ikarus wygląda jak autobus św. Mikołaja :>>>

wysłane przez LLUZNIAK

Piotr napisał(a):

> na tym zdjęciu Ikarus wygląda jak autobus św. Mikołaja :>>>

...w dodatku widziany oczami pijanego z rozpaczy renifera :/

wysłane przez Jacek

LLUZNIAK napisał(a):

> ...w dodatku widziany oczami pijanego z rozpaczy renifera :/

Dość rozmazany autobus jest raczej przyczyną tego, że mój aparat niezbyt lubi fotografować obiekty poruszające się, podczas gdy są jakieś opady lub zachmurzone niebo. Myślę, że gdyby słońce świeciło w czasie robienia tej fotki, autobus byłby ostry, no ale cóż - jak dla mnie, to zdjęcie jakiś tam urok swój ma. Ale jeżeli bardzo przeszkadza innym to mogę usunąć.

--- Po prostu Volvo :)

wysłane przez Jacek

Jacek napisał(a):

> Dość rozmazany autobus jest raczej przyczyną (...)

Oczywiście skutkiem, nie przyczyną.

wysłane przez LLUZNIAK

> Dość rozmazany autobus jest raczej przyczyną tego, że mój aparat > niezbyt lubi fotografować obiekty poruszające się, podczas gdy są > jakieś opady lub zachmurzone niebo. Myślę, że gdyby słońce > świeciło w czasie robienia tej fotki, autobus byłby ostry, no ale > cóż - jak dla mnie, to zdjęcie jakiś tam urok swój ma. Ale jeżeli > bardzo przeszkadza innym to mogę usunąć.

Heh... Nie przeszkadza, spokojnie :) Ogólnie jest naprawde fajne i, jak to ująłeś, ma urok. Rozumiem że używasz cyfrówki :> A nie masz możliwości zmiany czasu naświetlenia? Jeśli tak to ustawiając krótszy czas uzyskasz mniej poruszone zdjęcie.

wysłane przez Jacek

LLUZNIAK napisał(a):

> Rozumiem że używasz cyfrówki :>

Tak. Canon PowerShot A400.

> A nie masz możliwości zmiany czasu > naświetlenia? Jeśli tak to ustawiając krótszy czas uzyskasz mniej > poruszone zdjęcie.

Myślę, że gdzieś to można znaleźć bo ten aparat to zlepek setek funkcji, stale go rozpracowuję. Może Piotrek coś wie na ten temat, bo też posiada ten typ.

--- Po prostu Volvo :)

wysłane przez LLUZNIAK

> Myślę, że gdzieś to można znaleźć bo ten aparat to zlepek setek > funkcji, stale go rozpracowuję. Może Piotrek coś wie na ten temat, bo > też posiada ten typ.

Hmmm... Przeglądałem na szybko instrukcję obsługi i niby jest tryb manual (teoretycznie powinien mieć tę możliwość) jednak nie zauważyłem żadnego działu/tematu jemu poświęconego (oprócz balansu bieli)... Ale zawsze możesz (co powinno być szybsze i wygodniejsze) ręcznie zmienić czułość elementu światłoczułego na największą z dostępnych - automatyka musi wtedy skrócić czas ekspozycji. Tylko przy tym rozwiązaniu jest jeden problem... Teoretycznie mogą wystąpić szumy - jeśli nie będą one zbyt uciążliwe to spokojnie możesz z tego korzystać.

Pzdr :) Łukasz

PS. Jak będziesz miał jakieś pytania to może lepiej wal na maila (LLUZNIAK@onet.pl) coby nie robić z KOMISU serwisu fotograficznego ;)