Forum

Policka spółka autobusowa grozi, że 1 stycznia...

Grozi nam krach w połączeniach autobusowych między Szczecinem i Policami. Spółka autobusowa z Polic i Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie dogadały się w sprawie stawki, za jaką mają jeździć autobusy.

wysłane przez m31 (gość)

Nie no super to znaczy ze w nowy rok wracam an pieszo .No zajefajnie . Jakie police maja wymagania ze szczecin sie nie zgadza ,ciekawi mnie to ze najmniejsze problemy sa zawsze z Dabiem . Police chyba musza ostro przeginac z cenami
m31 napisał(a):

> Nie no super to znaczy ze w nowy rok wracam an pieszo .No > zajefajnie . Jakie police maja wymagania ze szczecin sie nie > zgadza ,ciekawi mnie to ze najmniejsze problemy sa zawsze z > Dabiem . Police chyba musza ostro przeginac z cenami

Police nie przeginają z cenami, proponowałbym zajrzeć do archiwum informacji gdzie są dokładnie podane stawki jakie zaoferowała SPPK. To ZdiTM zaczyna przeginać a konkretnie miasto Szczecin, gdyż cena za wozokilom zaproponowana przez SPPK mieściła się w puli pieniędzy a mimo to przetarg został unieważniony.
m31 napisał(a):

> Nie no super to znaczy ze w nowy rok wracam an pieszo .No > zajefajnie . Jakie police maja wymagania ze szczecin sie nie > zgadza ,ciekawi mnie to ze najmniejsze problemy sa zawsze z > Dabiem . Police chyba musza ostro przeginac z cenami

SPPK jest jedynym przewoźnikiem u nas, który praktycznie całkowicie wymienił swój tabor. Kosztowało to sporo kasy więc wcale nie jest to dziwne że chcą dużo więcej od ZDiTM. A z Dąbiem są zawsze najmniejsze problemy bo wystarczy popatrzeć na niektóre obsługiwane przez nich linie i co na nich jeździ.

wysłane przez Edek z Krainy Kredek (gość)

Nie będzie żadnego problemu Dąbie i Klonowica obstawi część linii, PKS pozostałe i SPPK będzie niepotrzebne

wysłane przez marko 4

Edek z Krainy Kredek napisał(a):

> Nie będzie żadnego problemu > Dąbie i Klonowica obstawi część linii, PKS pozostałe i SPPK > będzie niepotrzebne

A ciekawe kto PKS-owi, SPADowi i SPAKowi zapłaci za "obstawienie" linii obsługiwanych przez SPPK bo ZDiTM wątpie żeby znalazł na to kase.

wysłane przez MAN756 23

Edek z Krainy Kredek napisał(a):

> Nie będzie żadnego problemu > Dąbie i Klonowica obstawi część linii

Ta, ciekawe jak to zrobią skoro w godzinach szczytu wszystko jezdzi na mieście. Moim zdaniem 1 sztycznia autobusy z SPPK wyjadą jednak na linie, decydenci muszą w końcu zrozumieć, że odwlekanie tego przetargu prowadzi do nikąd.

wysłane przez torwid (gość)

Edek z Krainy Kredek napisał(a):

> Nie będzie żadnego problemu > Dąbie i Klonowica obstawi część linii, PKS pozostałe i SPPK > będzie niepotrzebne

Jasne. Tylkko ciekawe czym? Bo parę sztuk w rezwerwie może się znajdzie, ale 60 busów?

wysłane przez m31 (gość)

> > Jasne. Tylkko ciekawe czym? > Bo parę sztuk w rezwerwie może się znajdzie, ale 60 busów?

odkupia od sppk . i podzila miedzy klonowice i dabie :D i tak roziwaza problem niskiego przegóbowca dla szczecina i problem z sppk które nie przystaje na stawki 2 pieczenie na jednym ogniu :D

wysłane przez torwid (gość)

m31 napisał(a):

> odkupia od sppk . i podzila miedzy klonowice i dabie :D i tak > roziwaza problem niskiego przegóbowca dla szczecina i problem z > sppk które nie przystaje na stawki 2 pieczenie na jednym ogniu :D >

SPPK nie ma żadnego interesu w tym, żeby sprzedawać nie tylko przegUbowca, ale i nic innego. To raz. Dwa - stawki, które dostanie SPAD pozwolą conajwyżej na dalszą wegetację, a nie zakupy taboru, choćby i z sąsiedniej gminy. Trzy, to umowa - zgodnie z decyzją Prezesa UZP może być maksymalnie na 3 miesiące, więc nie tylko nie ma z czego inwesdować, ale i nie ma po co. Może za 3 m-ce SPAD też stanie? Cztery to drobny problem: negocjacje ZDiTM prowadzi na 3 pakiety usług i linii obsługiwanych przez SPPK nie można dzielić między różne podmioty. Więc żadne SPA nie ma szans, a nie wiem czy i PKS-ie znalazłaby się rezerwa taboru. I żadne ";(" bo to jest smutna prawda, którą zawdzięczamy miłościwie nam panującym...

wysłane przez lhb178 19

torwid napisał(a):

> > Nie będzie żadnego problemu > > Dąbie i Klonowica obstawi część linii, PKS pozostałe i SPPK > > będzie niepotrzebne > > Jasne. Tylkko ciekawe czym? > Bo parę sztuk w rezwerwie może się znajdzie, ale 60 busów?

Jakie 60? Na liniach ZDiTM SPPK tyle nie uruchamia.

wysłane przez enka167 25

lhb178 napisał(a):

> Jakie 60? Na liniach ZDiTM SPPK tyle nie uruchamia.

Nawet jak nie nie 60 busów to jeszcze pozosteje pytanie ile taka sytuacja zakosztuje miasto?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

JA na szczęście nie jeżdżę ani autobusami ze SPPK ani SPAD a tym bardziej PKS.a tak swoją drogą fajnie by było zobaczyć MANA NG313 na lini np.75(Chodź może się i tak zdarzało ale nie w roli autobusu rezerwowego). Pozdr.

wysłane przez vilq (gość)

michal1561 napisał(a):

> JA na szczęście nie jeżdżę ani autobusami ze SPPK ani SPAD a > tym bardziej PKS.a tak swoją drogą fajnie by było zobaczyć > MANA NG313 na lini np.75(Chodź może się i tak zdarzało ale > nie w roli autobusu rezerwowego). > Pozdr. Już sie tak zdarzyło gdy spak testował mana ng131.Wiem bo jechałem :D

wysłane przez dudek (gość)

No to faaajnie, a nażekałem, że 2 stycznia do szkoły to za wcześnie... Jak się to spełni to uczniowie np. mojej szkoły ZS im. Ignacego Łukasiewicza będą sie składać na taxi albo na busa... Choć mam nadzieje że tak sie nie stanie :]

wysłane przez kajetansz 65

a ja to powiem w ten sposób. spółki od jakiegoś czasu grożą, że nie pojadą. Widać, że to tylko groźby. Niech nie jeżdżą i wtedy władze się obudzą.

Штирлиц

wysłane przez torwid (gość)

Stirlitz napisał(a):

> a ja to powiem w ten sposób. spółki od jakiegoś czasu grożą, > że nie pojadą. Widać, że to tylko groźby. Niech nie jeżdżą i > wtedy władze się obudzą.

Za późno. SPAD już się porozumiał, umowa to kwestia złożenia podpisów. Poza tym zapewniali, że wyjadą nawet bez umów "dla dobra naszych pasażerów". Nie wiem, jak SPAK, bo mieli usiąść do rozmów o 13, ale na pewno nie zaczęli punktualnie. Ale też większego wyboru chyba nie mają, skoro 100 proc. udziałów w spółce ma Gmina Szczecin. Tylko SPPK ma ten komfort, że w odwecie nie można zwolnić prezesa, ale na własne życzenie Szczecin ma pakiet mniejszościowy.

wysłane przez kajetansz 65

torwid napisał(a):

> Za późno. SPAD już się porozumiał, umowa to kwestia złożenia > podpisów.

Można by powiedzieć, że lepiej późno niż wcale.

> Poza tym zapewniali, że wyjadą nawet bez umów "dla > dobra naszych pasażerów". Nie wiem, jak SPAK, bo mieli usiąść > do rozmów o 13, ale na pewno nie zaczęli punktualnie. Ale też > większego wyboru chyba nie mają, skoro 100 proc. udziałów w > spółce ma Gmina Szczecin.

Czyli wygląda na to, że są oni niewolnikami UM.

--- Wnioskuje o zamienienie czerwonej kartki przy moim nicku z "-1" na czerwony sztandar z "7 XI"!!

Штирлиц

wysłane przez torwid (gość)

Negocjacje między ZDiTM a SPPK zakończyły się przed godz. 10. Umowa ma być podpisana, a autobusy na pewno wyjadą. Spółka wytargowała nieco więcej, niź miała dotychczas. Al;e ZDiTM i tak nie wie, co będzie w marcu :)

wysłane przez Phobos 17

> Spółka > wytargowała nieco więcej, niź miała dotychczas. Al;e ZDiTM i > tak nie wie, co będzie w marcu :)

A wytargowała mniej czy więcej, niż oferowano w przetargu?

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> A wytargowała mniej czy więcej, niż oferowano w przetargu?

Nie pamiętam ile było w przetargu (brutto(netto nie ma znaczenia). Podaj którąś ze stawek to Ci powiem czy więcej, bo kwoty nie mogę zdradzić ze względu na tajemnicę handlową :) Ale będzie więcej, niź w ramach obecnej umowy.

wysłane przez Phobos 17

> Nie pamiętam ile było w przetargu (brutto(netto nie ma > znaczenia).

MEGA 4,27 zł MAXI 4,16 zł czy brutto czy netto - nie mam pojecia.

> kwoty nie mogę zdradzić ze względu na tajemnicę handlową :) Ale > będzie więcej, niź w ramach obecnej umowy.

Ciągle sie tym zasłaniają? Ciągle nie wiedzą co to takiego Ustawa o dostępie do informacji publicznej? :-/ W sumie nie bo ani SPPK ani ZDiTM do tej pory nie ma swojego Biuletynu Informacji Publicznej... :-/

--- Chcesz krytykować? Zacznij od siebie!

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> MEGA 4,27 zł > MAXI 4,16 zł > czy brutto czy netto - nie mam pojecia. No to i tak nic nie da, bo kwota, którą podają wszyscy przewoxnicy jkest uśredniona - bez podziału na tabor. Ale nawet brutto jest mniejsza w przypadku SPPK niż podana przez Ciebie wartość dla MAXI.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> MEGA 4,27 zł > MAXI 4,16 zł

No dobra: w Kronice podali, to mogę powtórzyć, jakby co będzie wina TV :) Umowa wynegocjowana z SPPK określa stawkę za wzkm na poziomie 4,11 zł brutto.

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Umowa wynegocjowana z SPPK określa stawkę za wzkm na poziomie 4,11 zł > brutto.

O tym to pisze "Wyborcza" w artykule, który od wczoraj wisi na KOMISie :-P

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez MAN756 23

torwid napisał(a):

> Negocjacje między ZDiTM a SPPK zakończyły się przed godz. 10. > Umowa ma być podpisana, a autobusy na pewno wyjadą. Spółka > wytargowała nieco więcej, niź miała dotychczas. Al;e ZDiTM i > tak nie wie, co będzie w marcu :)

To że spółka wytargowała więcej nie zmienia faktu, iż narazie o całkowitej wymianie starego taboru można zapomnieć.Jak długo jeszcze można przeciągać przetarg, przecież klamoty cały czas się sypią.Wymiana taboru nie może czekać w nieskończoność. Ciekawe co miasto wykombinuje w marcu zdaje się że czekają na wyniki badań ilości pasażerów.Swoją drogą powinni zabronić radnym dojeżdżania do pracy samochodami, powinny skorzystać z naszej KM to może wtedy otworzyły by się im klapki na oczach.