Forum

Piętrusy SD200 z BVG - były kiedyś w Szczecinie?

wysłane przez butthead (gość)

Przyszedłem na Wasze forum dziś właściwie głównie z tego powodu, a zawikłałem się w dyskusję o przegubach ;) Jak w temacie - czy w Szczecinie były kiedyś ex-BVG piętrusy 3201 i 3224? Podobno były, na jakiejś linii wolnocłowej, czy coś? Jeśli to już przeszłość, to czy te wozy jeszcze istnieją? Wszelkie komentarze mile widziane.

wysłane przez m31 (gość)

butthead napisał(a):

> Przyszedłem na Wasze forum dziś właściwie głównie z tego > powodu, a zawikłałem się w dyskusję o przegubach ;) > Jak w temacie - czy w Szczecinie były kiedyś ex-BVG piętrusy > 3201 i 3224? Podobno były, na jakiejś linii wolnocłowej, czy > coś? Jeśli to już przeszłość, to czy te wozy jeszcze > istnieją? Wszelkie komentarze mile widziane.

były 3 wozy tego typu z BVG wszytkie kursoway na linie wolnocłowej .Był tez nowszy pietrus on pomykał na 702 :D .Ale co sie z nimi dzieje to nie wiem ;)
> były 3 wozy tego typu z BVG wszytkie kursoway na linie > wolnocłowej .Był tez nowszy pietrus on pomykał na 702 :D .Ale > co sie z nimi dzieje to nie wiem ;)

Ten mlodszy tez jezdzil na 702, az do czasu kiedy linii tej nie przejol prof. bAkowski i PKS Gryfice :-)

Interes chyba sie zwinol po wejsciu do Unii. Co z nimi zrobila firma Mittel-West Europa - tego nie wiem.

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Interes chyba sie zwinol po wejsciu do Unii. Co z nimi zrobila > firma Mittel-West Europa - tego nie wiem.

Przynajmniej jeden (wyglądał na częściowo rozebrany) widziałem latem na Łasztowni-tam jest graciarnia, złomowisko i cholera wie co jeszcze...

wysłane przez torwid (gość)

Piotr napisał(a):

> Przynajmniej jeden (wyglądał na częściowo rozebrany) widziałem > latem na Łasztowni-tam jest graciarnia, złomowisko i cholera wie co > jeszcze... >

Nie tylko graciarnia i złomowisko. Z rok temu narnolmalniej w świecie tam je chyba trzymano, nieco wcześniej korzystano z terenu przy Obotryckiej (mniej wiecej vis a vis dolinki z kosciołem). dwa najstarsze miały chyba kolor brudnego różu, ostatni był kremowy. Na linii 702 jeszcze w relacji Hypernova-Rondo Sybiraków kursowały jakos krótko. Częściej były na liniach do Nowego Warpna, przejętych potem przez SPPK. Woziły też Niemców po szczecinie w ramach wycieczek i na obiady do nieistniejącego już Balatonu. Na 702 częściej był chyba różowy nie-piętrowy MAN z MittelWest Europa i znacznie nowszy żółty piętrus, wypożyczony z Jaworzna. Foty wqszystkich wspomnianych busów były wieki temu na pierwszym Komisie. Mam je gdzieś w archiwum, ale wszystko na negatywach ;(

wysłane przez torwid (gość)

Piotr napisał(a):

> Przynajmniej jeden (wyglądał na częściowo rozebrany) widziałem > latem na Łasztowni-tam jest graciarnia, złomowisko i cholera wie co > jeszcze...

W innym poście tylko przypuszczałem, ale już mogę potwierdzić. W piatek jechałem Trasą Zamkową w kierunku prawobrzeża i ten kremowy MAN nadal jestn widoczny z góry. Jak ktoś ma ochotę, to wystarczy kawałek wejść tylko na Trasę, najlkepiej z dobrym teleobiektywem ;) Jak jest z dojściem od dołu - nie mam pojęcia.

wysłane przez 105ngs (gość)

Dokładniej były to SD202. W 2002 jeszcze kursowały na 702. Był także jednopiętrowy, dwudrzwiowy SL200, który też czasami woził ludzi do Hypernovej. Piętrowe najprawdopodobniej były 4, bo SL200 miał w Mittel-Weście numer 5, a on pojawił się dużo później od tamtych. Z czasem Mittel-West kupił od BVG Berlin tego nowszego, żółtego piętrusa, o którym ktoś już tu wspomniał (w Berlinie miał numer bodajże 3525, ale nie jestem pewien). Jego jeszcze czasami widuję, jak wozi jakieś wycieczki, ale tych starszych dawno już nie widziałem.

wysłane przez butthead (gość)

Dzięki za informacje! Postaram się w ramach podziękowań powrzucać jeszcze na TWB trochę powyciąganych z Berlina zdjęć waszych obecnych wozów za czasów służby w BVG :)
butthead napisał(a):

czy w Szczecinie były kiedyś ex-BVG piętrusy > 3201 i 3224? Podobno były, na jakiejś linii wolnocłowej, czy > coś? Jeśli to już przeszłość, to czy te wozy jeszcze > istnieją? Wszelkie komentarze mile widziane.

Zamiast komentarza: http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1140287401.jpg Inne też już poamłu skanuje, na tego trafiłem wpierwszej kolejności. Mam nadzieję, ze chociaz trochę Cię to usatysfakcjonuje ;)

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...