Forum

Przetarg na sprzątanie w szczecińskich tramwajach

Kto będzie sprzątał szczecińskie tramwaje? Miejski Zakład Komunikacyjny szuka firmy do sprzątania. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

wysłane przez adamdi

na stronie MZK jest rozpisany przetarg i napisali tam ze: " mycie wagonu z zew i wew codziennie z użyciem środków niezamarzajacych przy temp ponizej zera" ??? wiec moze nastapi jakaś zmiana????? tak sobie pomyślalem???? moze jestem w błędzie?
adamdi napisał(a):

> na stronie MZK jest rozpisany przetarg i napisali tam ze: > mycie wagonu z zew i wew codziennie

Zbyt piękne by mogło być prawdziwe ;)

No ale w przetargu istotnie jest codzienne mycie wnętrza połączone z myciem sufitów, kabin, okien i rurek. Do tego stopnie, siedzenia i usuwanie twórczości dzikich pasażerów. Pisze też, że mają myć codziennie zewnętrze i okresowo dachy. Normalnie głęboki szok, może w końcu zacznie to jakoś wyglądać, a nie straszyć ludzi...

--- Right next door to hell.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Normalnie głęboki szok, może w końcu zacznie to jakoś wyglądać, > a nie straszyć ludzi...

102Na zewnetrznie jest tak zniszczone, ze nawet mycie nie pomoze, bo wagon bedzie straszyl odrapana farba ;), a co z farba i blacha od miasta? Miasto da?:>>> bedzie "malowanie trawnikow"?

wysłane przez kajetansz (gość)

Piotr napisał(a):

> 102Na zewnetrznie jest tak zniszczone, ze nawet mycie nie pomoze, > bo wagon bedzie straszyl odrapana farba ;), a co z farba i blacha > od miasta? Miasto da?:>>> bedzie "malowanie trawnikow"?

Już zapomniałem jaki to był numer wozu (może numeromaniacy mnie wspoomogą), ale ostatnio wsiadłem do odmalowanego w środku(!) 102Na, co mnie mile zaskoczyło.
stirlitz napisał(a):

> Już zapomniałem jaki to był numer wozu (może numeromaniacy mnie > wspoomogą), ale ostatnio wsiadłem do odmalowanego w środku(!) > 102Na, co mnie mile zaskoczyło.

To pewnie był 604 po remoncie w WNT

--- Teraz polubiłem 105N 1039''+1040''', pomimo wieku...
> Zbyt piękne by mogło być prawdziwe ;)

Niestety masz racje - dokładnie takie same zapisy były przy poprzednim przetargu :-)

Efekt? 3 nowe wersje malowania. W takim tempie, za 2,5 roku będziemy mieli już 7 różnych malowań "żeby tramwaje sie nie brudziły"...

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Andrzej (gość)

Czy w ostatnim roku wozy z Pogodna były myte mechaniczną myjnią szczotkową ? Stan ich lakieru na to wskazuje ? Czy ktoś coś wie na ten temat ?

wysłane przez Piotr

Andrzej napisał(a):

> Czy w ostatnim roku wozy z Pogodna były myte mechaniczną > myjnią szczotkową ?

te szczotki to pewnie krzaki, które rysują wagony :DDD

wysłane przez mavag (gość)

>Redaktor komisu skomentował;

>Ale co z tego sprzątania, skoro poddawane mu będzie wyłącznie wnętrze wagonu?

Widocznie Szanowny Pan Redaktor komentując przetarg nie doczytał go do końca. Jest tam wyraźnie napisane, że zacytuję pkt.3 podpunkt "b" niniejszego przetargu "codzienne mycie nadwozi z zewnątrz (bez dachu)". W związku z czym proszę Pana Redaktora o dokładne sprawdzanie (czytanie) komentowanych wydarzeń. To, co zostało skomentowne przez Pana Redaktora jest wprowadzaniem w błąd a tak zacny serwis KM nie może sobie na to pozwolić.
> To, co zostało skomentowne przez Pana > Redaktora jest wprowadzaniem w błąd a tak zacny serwis KM nie > może sobie na to pozwolić.

Nie uważam tego, za wprowadzanie w błąd. Wszystko co można było przeczytałem. O ile pamietam taki sam zapis był w poprzednim przetargu. A MZK nie raz już udowodniło, że nawet jeśli coś jest zapisane czarno na białym, podpisane i przypieczętowane to potrafi mieć to w głębokim poważaniu. Od oficjalnego wzoru malowania wagonów, przez takie banały jak egzekwowanie przestrzegania przepisów przez motorniczych aż po przestrzeganie zawartych przez siebie umów.

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.