Forum

Automaty do sprzedaży biletów

wysłane przez marko (gość)

Zastanawiam się czy zamiast kupować kasy fiskalne nie lepij zasastanowić się na d możliwością instalacji w autobusach i tramwajach automatów do sprzedaży biletów. Domyślam się że problemem może być koszt takiego urządzenia, ale docelowo wprowadzenie takich urzadzeń mogłoby doprowadzić do likwidacji sprzedaży biletów w kioskach ,a co za tym idzie zmnieszenia kosztow dystrybucji biletów i ZDITM nie musiałby dzielic się cześcią dochodu ze sprzedaży biletów z kioskarzami. A wogóle najlepsza byłaby elektroniczna karta miejska ale to chyba nierealne;)

wysłane przez MQ ?

marko napisał(a):

> Zastanawiam się czy zamiast kupować kasy fiskalne nie lepij > zasastanowić się na d możliwością instalacji w autobusach i > tramwajach automatów do sprzedaży biletów.

Ale to już było i chyba się nie sprawdzało. Podobno z automatów wyciągano jakieś grosze, z których na pewno nie dało by się zakupić takich urządzeń.

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez enka167 25

mkubien napisał(a):

> Ale to już było i chyba się nie sprawdzało. Podobno z automatów > wyciągano jakieś grosze, z których na pewno nie dało by się > zakupić takich urządzeń.

A uliczne automaty były dewastowane przez wandali. Jeden taki jeszcze jakis czas temu stał na pl. Żołnierza Polskiego (oczywiście nieczynny).

wysłane przez torwid  67

marko napisał(a):

> Zastanawiam się czy zamiast kupować kasy fiskalne nie lepij > zasastanowić się na d możliwością instalacji w autobusach i > tramwajach automatów do sprzedaży biletów...

Zastanawiać to się możemy nad wszystkim, co nam przyjdzie do głowy, ale zmiany możemy wprowadzać jedynie na szczeblu lokalnym. Nakaz montażu kas fiskalnych dotyczy przewoźników w całej Polsce i został narzucony przez Ministerstwo Finansów. Możemy automaty zainbstalować na każdym przystanku, ale jeśli kierowca będzie prowadził sprzedaż biletów, po 1 kwietnia musi miec kasę.

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Można by je zamontować w pojazdach KM, jak było przez jakiś czas na testy, ale pewnie panowie dresy, by je upiększyli i rozłożyli na części pierwsze.

wysłane przez mavag (gość)

Maciek napisał(a):

> Można by je zamontować w pojazdach KM, jak było przez jakiś > czas na testy, ale pewnie panowie dresy, by je upiększyli i > rozłożyli na części pierwsze.

O ile sobie przypominam chyba w marcu 2004 roku taki automat do sprzedaży biletów był zainstalowany w autobusie (nr boczny 569), który obsługiwał linie 68 w dni powszednie a 57 w dni wolne od pracy. Drugi automat zamontowano w składzie tramwajowym (744-741), który jeździł na trasie 7 i 8. Automat taki stał również na placu Rodła (końcowy przystanek 107). Urządzenia takie również testowano na linii 51. Testy tych urządzeń zakończono po siedmiu czy ośmiu miesiącach. Zresztą miasto by i tak ich nie kupiło z braku funduszy (chyba są to już braki strukturalne). Poza tym było bardzo małe zainteresowanie pasażerów tą formą sprzedaży biletów.

--- ad perpetuam rei memoriam

wysłane przez konjo  4

mavag napisał(a):

> Poza tym było bardzo małe zainteresowanie pasażerów tą formą sprzedaży > biletów.

Ja się tak wykazałem, że nawet nie nabyłem sobie takiego do kolekcji. To jest brak zainteresowania przez tyle miesięcy. :...(

--- It's a critical solution.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid  67

konjo napisał(a):

> Ja się tak wykazałem, że nawet nie nabyłem sobie takiego do > kolekcji. To jest brak zainteresowania przez tyle miesięcy. :...(

Ja gdzieś miałem, ale te automaty to było nie poorozumienie. Wydawały wprawdzie resztę, ale tylko w biletach o nominale, jaki powinna wynosićreszta. Jeśli więc ktoś kupuje bilety po 1,90 zł i ma np. codziennie 2 zł, to pod koniec miesiąca mógł skutecznie zablokować dostęp do kasownika. I ciekawe, czy kanarom chciałoby się cierpliwe czekać aż taki pasażer skasuje 19 biletów po 10 gr.? :)

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez LLUZNIAK

> Jeśli więc ktoś kupuje bilety po 1,90 zł i > ma np. codziennie 2 zł, to pod koniec miesiąca mógł skutecznie > zablokować dostęp do kasownika. I ciekawe, czy kanarom chciałoby > się cierpliwe czekać aż taki pasażer skasuje 19 biletów po 10 gr.? > :)

Kiedyś byłem wredny i kazałem temu automatowi wydawać mi resztę w postaci biletów po 5 gr. Jak uzbierałem odpowiednią ilość to skasowałem je jako dopłate do pośpiecha (tak się akurat zdażyło, że miałem miesięczny tylko na zwykłe). Dziwnym trafem (to się nazywa mieć farta) w autobusie były kanary - cierpliwie sprawdzali każdy bilet, a do dwóch się przyczepili, bo nadruk z drukarki termicznej był już wyblaknięty.

--- I wish I were...