Forum

Nowy wzór tabliczek rozkładowych

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zatwierdził dziś nowy wzór tabliczek rozkładowych.

wysłane przez MQ ?

W tym miejscu podziękowania należą się LLUZNIAKowi oraz Robertowi za zgłaszanie uwag i propozycji do projektu.

wysłane przez LLUZNIAK

mkubien napisał(a):

> W tym miejscu podziękowania należą się LLUZNIAKowi oraz > Robertowi za zgłaszanie uwag i propozycji do projektu.

No i oczywiście panu z dzialu kontroli biletów za wymuszenie czerwieni przy godzinach ;)

--- I wish I were...

wysłane przez Bartek (gość)

> No i oczywiście panu z dzialu kontroli biletów za wymuszenie > czerwieni przy godzinach ;)

Nie bylo lepszego koloru? Moze granat albo jasnoszary? Ten kanarkowy czerwony gryzie sie z ta pstrokacizna w postaci wariantow linii.

p. bartek

wysłane przez MQ ?

Bartek napisał(a):

> Nie bylo lepszego koloru?

W oryginale nie było nic (tzn. białe tło). Dopiero dzisiaj ten czerwony doszedł, ale spróbuję to jakoś odkręcić ;-) A co do kolorów wariantów - na wydruku wyglądają znacznie bardziej stonowane.

wysłane przez 105ngs (gość)

Dla mnie ekstra. O wiele lepsze od obecnie stosowanych. Bardzo dobrym pomysłem jest również zastosowanie symboli "Bus" i "Tram". Tylko szkoda, że nie będzie akcji wymiany tabliczek - na niektóych liniach rozkłady nie zmieniają się od lat, więc podejrzewam, że wymiana potrwa miesiącami :/ Ale z drugiej strony zawsze można liczyć na wandali :P

wysłane przez LLUZNIAK

> od lat, więc podejrzewam, że wymiana potrwa miesiącami :/ Ale > z drugiej strony zawsze można liczyć na wandali :P

Heh... Chyba zaczne zbierać tabliczki z przystanków w okolicy ;)

--- I wish I were...

wysłane przez DamTram (gość)

LLUZNIAK napisał(a):

> Heh... Chyba zaczne zbierać tabliczki z przystanków w okolicy

Na pomiakte :-P :-D
DamTram napisał(a):

> LLUZNIAK napisał(a):

> > Heh... Chyba zaczne zbierać tabliczki z przystanków w okolicy > > Na pomiakte :-P :-D

To co zbierać tabliczki zaczynamy od linii peryferyjnych??

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez jas59  ?

Titanic1912 napisał(a):

> To co zbierać tabliczki zaczynamy od linii peryferyjnych??

Hehe.. Ato już podpada pod odpowiedni paragraf.

cogito ergo sum

wysłane przez DamTram (gość)

Titanic1912 napisał(a):

> To co zbierać tabliczki zaczynamy od linii peryferyjnych??

A po co! Przeciez nikt nie zauwazy ze ich nie ma takze w centrum. Kazdy pasazer wie ze tramwaj jedzie jak chce!!!

wysłane przez LLUZNIAK

> A po co! Przeciez nikt nie zauwazy ze ich nie ma takze w centrum. > Kazdy pasazer wie ze tramwaj jedzie jak chce!!!

No pasażerowie może i nie zwracają już na nie uwagi, ale jak zabierzesz i od razu zadzwonisz do ZDiTM'u że takowej nie ma to może za tydzień założą nową ładną (no, prawie ładną... :P )

--- I wish I were...

wysłane przez MQ ?

LLUZNIAK napisał(a):

> No pasażerowie może i nie zwracają już na nie uwagi, ale jak zabierzesz > i od razu zadzwonisz do ZDiTM'u że takowej nie ma to może za tydzień > założą nową ładną (no, prawie ładną... :P )

A czy wy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że ludzie ze ZDiTM-u to czytają? :>

wysłane przez LLUZNIAK

> A czy wy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że ludzie ze ZDiTM-u to czytają? > :>

Ale administracja przecież nie przekaże im moich danych :> ...więc o co chodzi? ;-)

wysłane przez MQ ?

LLUZNIAK napisał(a):

> Ale administracja przecież nie przekaże im moich danych :> ...więc o co > chodzi? ;-)

O to chodzi, że ZDiTM może Ci na złość powiesić pod domem tabliczkę według starego wzoru :>

wysłane przez Piotr

przypadły mi do gustu :) no to skoro tabliczki są w prawidłowych miejskich barwach to może teraz czas na malowanie tramów w tych samych kolorkach ;). Co do tabliczek to na ul. Jasnej (kierunek centrum) nie ma tabliczek A i E może ZDiTM zarzuci nowe?;).

wysłane przez lhb178 19

Piotr napisał(a):

> Co do tabliczek > to na ul. Jasnej (kierunek centrum) nie ma tabliczek A i E > może ZDiTM zarzuci nowe?;).

Zaliczyły się do pierwszej, oryginalnej serii 5 szt. Oczekuj wkrótce ;>

wysłane przez MQ ?

Wrzuciłem na nasz serwer zmodyfikowaną wersję tabliczki. Pozbyliśmy się tego nieszczęsnego czerwonego. Dodatkowo nieco zwiększony został rozmiar literek przy kursach wariantowych (taka sugestia pojawiła się na pmtm). Pliczek pod adresem: http://www.mkm.szczecin.pl/pdfy/tabliczka.pdf

Niestety pięć tabliczek z czerwonym tłem już poszło do przygotowania. Wkrótce pojawią się w następujących miejscach: * Jasna Osiedle - A i E w stronę centrum * Emilii Gierczak - 64 w stronę Dąbia osiedla * Czeska - 57 w obu kierunkach

wysłane przez Bartek (gość)

> Wrzuciłem na nasz serwer zmodyfikowaną wersję tabliczki. > Pozbyliśmy się tego nieszczęsnego czerwonego. Dodatkowo nieco > zwiększony został rozmiar literek przy kursach wariantowych

I teraz jest idealnie. Brawo za pomysl.

p. bartek

wysłane przez LLUZNIAK

mkubien napisał(a):

> Wrzuciłem na nasz serwer zmodyfikowaną wersję tabliczki. > Pozbyliśmy się tego nieszczęsnego czerwonego. Dodatkowo nieco > zwiększony został rozmiar literek przy kursach wariantowych > (taka sugestia pojawiła się na pmtm). Pliczek pod adresem: > http://www.mkm.szczecin.pl/pdfy/tabliczka.pdf

To może da się jeszcze załatwić moją ukochaną szarość przy termometrze (tą od "za dużo tonera":P) ;)

--- I wish I were...

wysłane przez MQ ?

LLUZNIAK napisał(a):

> To może da się jeszcze załatwić moją ukochaną szarość przy > termometrze (tą od "za dużo tonera":P) ;)

Niech się nasz kolega ze ZDiTM-u na ten temat wypowie :-P Chociaż on raczej powie, że i tak "za dużo tonera" :>

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> > To może da się jeszcze załatwić moją ukochaną szarość przy > > termometrze (tą od "za dużo tonera":P) ;) > > Niech się nasz kolega ze ZDiTM-u na ten temat wypowie :-P Chociaż > on raczej powie, że i tak "za dużo tonera" :>

To może się zdecydujcie? Wzór zatwierdzony, a teraz zdanie zmieniacie. Moim zdaniem lepszy szary niż granatowy.

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> To może się zdecydujcie? Wzór zatwierdzony, a teraz zdanie > zmieniacie.

Szary pod termometrem.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> > To może się zdecydujcie? Wzór zatwierdzony, a teraz zdanie > > zmieniacie. > > Szary pod termometrem.

To zmień :>

wysłane przez Kriz8

> * Jasna Osiedle - A i E w stronę centrum

Tu miałem okazję dziś obejrzeć na żywo te tabliczki. Tabliczka dla linii A wygląda dość dobrze. Kolory nie przeszkadzają w odczytywaniu. Gorzej z E, mnóstwo pustego białego miejsca poza szczytami, przez co czerwony pasek z godzinami dość mocno daje po oczach. Tak samo jak czerwone paski z "NIE KURSUJE" pod sobotą itd., na tabliczce A wszystko zlewa się w całość i ten problem nie występuje. Oczywiście to moje subiektywne zdanie ;-)

Pokemony atakują...

wysłane przez lhb178 19

Kriz8 napisał(a):

> odczytywaniu. Gorzej z E, mnóstwo pustego białego miejsca poza > szczytami, przez co czerwony pasek z godzinami dość mocno daje > po oczach. Tak samo jak czerwone paski z "NIE KURSUJE" pod > sobotą itd

A nie mówiłem? :-P

wysłane przez MQ ?

lhb178 napisał(a):

> A nie mówiłem? :-P

Trzeba to było mówić tam u siebie. To nie ja miałem takie porąbane pomysły :>

wysłane przez MQ ?

Przepraszam, że tak truję z tymi tabliczkami, ale ciekawi mnie, co sądzicie o sprawie użytych symboli, bo może ja mam jakieś skrzywienie. Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.
mkubien napisał(a):

> Przepraszam, że tak truję z tymi tabliczkami, ale ciekawi > mnie, co sądzicie o sprawie użytych symboli, bo może ja mam > jakieś skrzywienie. Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o > ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" > absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.

ciekawe z czym niby?? z trampoliną?? :-P

Штирлиц

wysłane przez Bartek (gość)

> Przepraszam, że tak truję z tymi tabliczkami, ale ciekawi > mnie, co sądzicie o sprawie użytych symboli, bo może ja mam > jakieś skrzywienie. Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o > ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" > absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.

Bardzo dobrze, tak powinno byc: BUS - bus TRAM - tramwaj X - linia pospieszna N lub SOWA (czy jak na schemacie BUS na szarym) - linia nocna

S i U chyba narazie nie potrzebujemy ;)

p. bartek
Bartek napisał(a):

> Bardzo dobrze, tak powinno byc: [...] > X - linia pospieszna

Niestety, ZDiTM bronił się przed "iksem" rękami i nogami, więc jest "BUS".

> N lub SOWA (czy jak na schemacie BUS na szarym) - linia nocna

Jest "BUS" na szarym.

> S i U chyba narazie nie potrzebujemy ;)

Tak, to zostawimy sobie na przyszłość ;-)

PS. A może by się raz na jakiś czas zalogować? :-P
mkubien napisał(a):

> Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o > ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" > absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.

Symbole, które użyłeś moim zdaniem są jasne i czytelne.No jak można nie skapować się że Tram to tramwaj? Po za tym Tram to także skrót od angielskiego słowa "tramway"-tramwaj, więc takie oznaczenie jak najbardziej będzie czytelne zwłaszcza dla turystów z zagranicy.
mkubien napisał(a):

> Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o > ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" > absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.

Nie bede ukrywal, ale chyba nie od dzis pracuja tam ludzie "inni" niz reszta swiata. Mi sie od razu to kojarzy z tramwajem, co jest chyba jasne i zrozumiale. A jezeli ktos nie potrafi czytac rozkladow (a mialem juz takie przypadki na miescie), to dla tej osoby BUS czy Tram to i tak bedzie jeszcze wieksza zagadka niz odczytanie godziny odjazdu.

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
mkubien napisał(a):

> Otóż wiele osób w ZDiTM-ie twierdzi, że o > ile symbol "BUS" kojarzy się z autobusem, to "Tram" > absolutnie nie kojarzy się z tramwajem.

Co do słowa"Tram",mi osobiscie to kojarzy sie z tramwajem,ale jesli z naszych tramwajów mieli by korzystać również goscie z zagranicy to zamiast słowa"Tram" użyłbym slowa "Train"

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> zamiast słowa"Tram" użyłbym slowa "Train"

To już w ogóle by nie przeszło w żadnym polskim mieście. Nie zapominajmy, że jesteśmy w Polsce, i to głównie my korzystamy z naszej komunikacji.

Skrót "Tram" jest na tyle uniwersalny, że nie budzi większych kontrowersji (nawet Niemcy, dla których tramwaj to Straßenbahn, używają tego symbolu). Natomiast "Train" kojarzy się raczej z koleją i jest słowem angielskim, a nie "wielojęzycznym".
mkubien napisał(a):

> Skrót "Tram" jest na tyle uniwersalny, że nie budzi większych > kontrowersji

Zgadzam się z Tobą,że jest to skrót uniwersalny.Więc dlaczego w ZDiTM uwarzają,że skrót jest niejednoznaczny?

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> Więc dlaczego w > ZDiTM uwarzają,że skrót jest niejednoznaczny?

Miałem nadzieję, że ktoś mi na tym forum wytłumaczy ;-)

wysłane przez t105n  49

Jeśli dobrze zauważyłem z autobusu, to jest nowa tabliczka 524 na "Matejki" w kierunku Pomorzan.

wysłane przez LLUZNIAK

t105n napisał(a):

> Jeśli dobrze zauważyłem z autobusu, to jest nowa tabliczka > 524 na "Matejki" w kierunku Pomorzan.

Kilka by się ich już nazbierało ;-)

wysłane przez Pepe 235

LLUZNIAK napisał(a):

> Kilka by się ich już nazbierało ;-)

Na przykład na przystanku Jasna Osiedle kierunek centrum są dwie, a także na Czeskiej kierunek centrum. :)

wysłane przez konjo  4

t105n napisał(a):

> Jeśli dobrze zauważyłem z autobusu, to jest nowa tabliczka > 524 na "Matejki" w kierunku Pomorzan.

To jak już tak wymieniacie to na 65 na Basenie też się pojawił nowy model.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

konjo napisał(a):

> To jak już tak wymieniacie to na 65 na Basenie też się pojawił > nowy model.

Panowie, spokojnie. Przypuszczam, że uzbierało się już kilkadziesiąt :-)

wysłane przez LLUZNIAK

> Panowie, spokojnie. Przypuszczam, że uzbierało się już > kilkadziesiąt :-)

A już niedługo zaczną się pojawiać kolejne na różnych dziwnych przystankach (szczególnie tych na uboczu) ;)

--- I wish I were...