Forum

Las Arkoński zamknięty

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, w związku z tragicznym stanem torowiska tramwajowego na ulicach Niemierzyńskiej i Arkońskiej, od dnia 1 kwietnia 2006 do odwołania zostaje wstrzymane kursowanie tramwajów na odcinku Kołłątaja - Las Arkoński. Linia 3 kursuje do odwołania na częściowo zmienionej trasie Pomorzany - Brama Portowa - Kołłątaja - Dworzec Niebuszewo. Na trasie Kołłątaja - Las Arkoński zostaje uruchomiona zastępcza linia autobusowa "Za tramwaj 3", kursująca zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy linii 3. Bilety okresowe zakupione na linię 3 zachowują ważność także na linii "Za tramwaj 3".

wysłane przez TCT

No tak, można się było tego spodziewać. p.s. Kto idzie na konferencję prezydenta Jurczyka, która ma się odbyć dziś o 16 w hali widowiskowej?

wysłane przez Piotr

TCT napisał(a):

> Kto idzie na konferencję prezydenta Jurczyka, która ma > się odbyć dziś o 16 w hali widowiskowej?

Ja niestety nie mogę, ale Marian pewnie będzie opowiadał o swoich wiodących inwestycjach, czyli aquapark, hala sportowa etc. :/. Ponieważ zbliżają się wybory samorz. warto głośno mówić o tym, że stan torowisk jest tragiczny...linie są zamykane etc.

P.S. Ile będzie brygad na zatramwaju?

wysłane przez TCT

Ha, ktoś się złapał na haczyk ;p A gdzie my mamy tę halę widowiskową w której marian mógłby się produkować? na swej konferencji?:>

wysłane przez LLUZNIAK

TCT napisał(a):

> A gdzie my mamy tę halę widowiskową w której marian mógłby się > produkować? na swej konferencji?:>

Na skweru pomiędzy ulicami Gontyny, Plater i Salomei. Powstała ona w latach 70'tych między innymi przy finansowaniu ze sprzedaży cegiełek (projekt społeczny :P). A co, nie wiedziałeś o tym? :> W międzyczasie nawet obserwatorium tam było ;)

--- I wish I were...

wysłane przez TCT

Ale ja mówię o tej nowej ba Zawadzkiego ktora została wybudowana juz za tej kadencji! :P

wysłane przez LLUZNIAK

TCT napisał(a):

> Ale ja mówię o tej nowej ba Zawadzkiego ktora została wybudowana juz > za tej kadencji! :P

Aaaa... Chodzi tobie o tą ze zintegrowanymi kompleksami sportowymi :) Już wiem - czyli mamy dwie, więc nie rozumiem, czemu takie głupoty tam wyżej pisałeś ;-)

--- I wish I were...

wysłane przez TCT

LLUZNIAK napisał(a):

> Aaaa... Chodzi tobie o tą ze zintegrowanymi kompleksami sportowymi :) > Już wiem - czyli mamy dwie, więc nie rozumiem, czemu takie głupoty tam > wyżej pisałeś ;-)

No tą, tą zbudowaną razem z aquaparkiem na lotnisku;p a co do głupot to mi się to często zdarza ;p

--- "Cukier krzepi! Wódka lepiej!" - Melchior Wańkowicz

wysłane przez Phobos 17

> No tą, tą zbudowaną razem z aquaparkiem na lotnisku;p > a co do głupot to mi się to często zdarza ;p

Masz na myśli Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Dąbie czy może kosmodrom Wyspa Pucka?

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez end (gość)

który to dzisiaj jest?? 1 kwietnia.....

wysłane przez Piotr

andekalbin napisał(a):

> który to dzisiaj jest?? 1 kwietnia.....

Przecież jest zdjęcie...

wysłane przez novy (gość)

andekalbin napisał(a):

> który to dzisiaj jest?? 1 kwietnia.....

Popsułeś całą zabawę. Nie wszyscy się skapnęli :) Ale jeśli ktoś się postarał żeby sprawdzić na www.zditm.szczecin.pl to juz wie, że to żarcik :)

wysłane przez kajetansz 65

novy napisał(a):

> Popsułeś całą zabawę. Nie wszyscy się skapnęli :) > Ale jeśli ktoś się postarał żeby sprawdzić na > www.zditm.szczecin.pl to juz wie, że to żarcik :)

inni mogli zobaczyc przez okno. :-P Ale fakt, popsuł.

Штирлиц

wysłane przez LLUZNIAK

Chciałem zwrócić uwagę na błąd w komunikacie :) Otóż linia "Za tramwaj 3" jest oznakowana jako 803 :> ;-)

wysłane przez Phobos 17

> Chciałem zwrócić uwagę na błąd w komunikacie :) Otóż linia > "Za tramwaj 3" jest oznakowana jako 803 :> > ;-)

Otóż nie :-P Decyzja została podjęta tak szybko, że Maciek nie zdąrzyć zareagować :-)

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> Otóż nie :-P Decyzja została podjęta tak szybko, że Maciek nie > zdąrzyć zareagować :-)

Kurcze, a nadzór ruchu ma ją w papierach jako 803, jakaś nieścisłość :> Ale to pewnie wina SPAK'u ;-)

--- I wish I were...

wysłane przez Pomocnik (gość)

No to chyba nie żart. Jeżeli ni to prosze powiedzieć mi ile brygad jeździ na 803 (czy jak tej linii). Czy jeźdzą tylko solowe brygady?

wysłane przez LLUZNIAK

Pomocnik napisał(a):

> No to chyba nie żart. Jeżeli ni to prosze powiedzieć mi ile > brygad jeździ na 803 (czy jak tej linii). Czy jeźdzą tylko > solowe brygady?

3 w szczycie (i tu ukłon w stronę pasażerów, którzy na codzień nie mają wzmocnionej obsługi szczytu) i 2 poza - wszystko tabor MAXI

--- I wish I were...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ciekawe, bo ja dzisiaj jechałem tramem linii 3 pod zaj. niemierzyn...

wysłane przez CZK (gość)

1. Bardzo ładny fotomontaż. Gratuluję 2. 1707 dziś na 57 bis.

wysłane przez Wojtek 24

CZK napisał(a):

> 1. Bardzo ładny fotomontaż. Gratuluję > 2. 1707 dziś na 57 bis.

Nie musi to być fotomontaż, może dzisiaj coś się stało i tramwaje nie jeździły do Lasku Arkońskiego, a Volvo poprostu ściągnięto z lini 57 Bis, które przez chwilę jeździło jako "za tramwaj". A Robert Ł. zrobił zdjęcie i wykorzystał to razem z Redakcją, żeby zrobić nam kawał.

wysłane przez Pepe 235

Wojtek napisał: > Nie musi to być fotomontaż, może dzisiaj coś się stało i > tramwaje nie jeździły do Lasku Arkońskiego, a Volvo poprostu > ściągnięto z lini 57 Bis, które przez chwilę jeździło jako "za > tramwaj". A Robert Ł. zrobił zdjęcie i wykorzystał to razem z > Redakcją, żeby zrobić nam kawał.

Robert mógł przedwczoraj ewentualnie wczoraj zrobic to zdjęcie bo coś tam się przedwczoraj działo na 3, jeździły do Dw. Niebuszewo. Ale więcej szans daję fotomontarzowi. :)

wysłane przez Jacek

wysłane przez Blaszany (gość)

To tragiczne co sie dzieje w tym miescie... :/ Ale ta linie tramwajowa zawdzieczamy jeszcze Hitlerowi :) Adolf nie byl w sumie taki zly..

wysłane przez Administracja 0

> Ale ta linie > tramwajowa zawdzieczamy jeszcze Hitlerowi :) Adolf nie byl w > sumie taki zly..

W tej chwili tylko upominamy, na wypadek gdyby ktoś chciał propagować idee narodowegosocjalizmu na forum...

A z innej beczki - obawiamy się, że Adolf Hitler nie miał nic wspólnego z budową linii tramwajowej do Lasku Arkońskiego, która powstała na długo przed jego dojściem do władzy w Republice Weimarskiej.

wysłane przez Robert 5

Administracja napisał(a):

> > A z innej beczki - obawiamy się, że Adolf Hitler nie miał nic > wspólnego z budową linii tramwajowej do Lasku Arkońskiego, > która powstała na długo przed jego dojściem do władzy w > Republice Weimarskiej.

Miał jednak ogólnie wiele wspólnego z budową i planowaniem wielkich inwestycji, w tym komunikacyjnych (autostrady, planowana sieć kolei superszerokotorowych). Co wcale nie oznacza, że jest wzorem do naśladowania i że są to argumenty za słusznością idei narodowosocjalistycznych, czy też stanowi to jakiekolwiek usprawiedliwienie dla popełnionych przez niego zbrodni. Tym niemniej fakt jest fakt.

wysłane przez kajetansz 65

Robert napisał(a):

> Miał jednak ogólnie wiele wspólnego z budową i planowaniem > wielkich inwestycji, w tym komunikacyjnych (autostrady, planowana > sieć kolei superszerokotorowych). Co wcale nie oznacza, że jest > wzorem do naśladowania i że są to argumenty za słusznością idei > narodowosocjalistycznych, czy też stanowi to jakiekolwiek > usprawiedliwienie dla popełnionych przez niego zbrodni. Tym > niemniej fakt jest fakt.

No wiesz, ale gdyby nie Speer, Todt, oraz system represji to by wiele z tych inwestycji nie powstało.

Штирлиц

wysłane przez Robert 5

Stirlitz napisał(a):

> No wiesz, ale gdyby nie Speer, Todt, oraz system represji to by > wiele z tych inwestycji nie powstało.

Więc lepiej, żeby nie powstało. Nie sztuka zniewolić ludzi i zmusić ich do morderczej pracy. To nie metoda na rozwój cywilizacyjny.

wysłane przez kajetansz 65

Robert napisał(a):

> Więc lepiej, żeby nie powstało. Nie sztuka zniewolić ludzi i zmusić > ich do morderczej pracy. To nie metoda na rozwój cywilizacyjny.

A Egipt? Rzym? Tak się tym podniecamy, a oni mieli przecież niewolników. A współczesny kapitalizm?

Штирлиц

wysłane przez Robert 5

Stirlitz napisał(a):

> A Egipt? Rzym? Tak się tym podniecamy, a oni mieli przecież > niewolników. A współczesny kapitalizm?

No właśnie pisałem ogólnie o pracy przymusowej i jej wytworach. Piramidy egipskie też zaliczają się do tego tematu. Taka jest brutalna prawda. A współczesny kapitalizm to już zasadniczo prawa rynku, a nie pięści czy łańcucha. Zaś przede wszystkim ludzie są dziś wolni, a nie przypisani do swoich właścicieli.

wysłane przez Administracja 0

Dyskusje na temat tego, w jaki sposób kraje o ustroju narodowosocjalistycznym doszły do swojej potęgi nie są zbieżne z tematami poruszanymi w Serwisie. Ostatnie ostrzeżenie.