Forum

Opóźnienie niemieckiego tramwaju

Opóźnia się przyjazd z Berlina pierwszego tramwaju, który chce kupić szczeciński MZK.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

czy ktoś wie dlaczego ten przyjazd się opóźnia? I kto płaci za koszty transportu TATR do szczecin MZK czy BVG?

wysłane przez nomek (gość)

dyrdus napisał(a):

> czy ktoś wie dlaczego ten przyjazd się opóźnia? > I kto płaci za koszty transportu TATR do szczecin MZK czy > BVG? >W tekście umieszczonym jakiś czas temu czytałem, że za wszytko płaci BVG. >Jednak mimo wszystko radzę ci to spawdzić. Być może coś mi umknęło.
nomek napisał(a):

> >W tekście umieszczonym jakiś czas temu czytałem, że za wszytko > płaci BVG. > >Jednak mimo wszystko radzę ci to spawdzić. Być może coś mi > umknęło.

Wszystko pięknie, tylko proszę nie mieszać odpowiedzi z cytatem.

wysłane przez jas59  ?

dyrdus napisał(a):

> czy ktoś wie dlaczego ten przyjazd się opóźnia?

Opóźnienia przyjazdu tramwajów z Berlina spowodowane są względami logistycznymi tzn. trzeba załatwić wszystkie zezwolenia na transport ładunków ponadgabarytowych, a takim jest tramwaj, ustalić trasę przejazdu z granicy w Kołbaskowie do zajezdni Pogodno oraz zapewnić bezpieczeństwo tego transportu. Ostatnią wersją przyjazdu tramwajów na lawetach (na chwilę obecną) jest 13.04 godzina 4 rano na zajezdni, a czy się zmieni coś jeszcze narazie nic mi nie wiadomo.

--- cogito ergo sum

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Opóźnienia przyjazdu tramwajów z Berlina spowodowane są > względami logistycznymi tzn. trzeba załatwić wszystkie > zezwolenia na transport ładunków ponadgabarytowych,

dodatkowo trzeba powiedziec, ze taki transport moze sie odbywac przy Vmax=30 km/h i tylko w nocy.

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

jas59 napisał(a):

> Opóźnienia przyjazdu tramwajów z Berlina spowodowane są > względami logistycznymi tzn. trzeba załatwić wszystkie > zezwolenia na transport ładunków ponadgabarytowych, a takim > jest tramwaj, ustalić trasę przejazdu z granicy w Kołbaskowie > do zajezdni Pogodno oraz zapewnić bezpieczeństwo tego > transportu. Ostatnią wersją przyjazdu tramwajów na lawetach (na > chwilę obecną) jest 13.04 godzina 4 rano na zajezdni, a czy się > zmieni coś jeszcze narazie nic mi nie wiadomo.

Wiadomo było od dłuszego już czasu że taki transport bendzie. Widać że te opużnienia wynikają z naszej strony.(tak bynajmiej wnioskuje z twojej wypowiedzi) Skoro wiadomo że taki transport potrzebuje zezwoleń itd. to trzeba bylo to załatwiać wczesniej,a nie na ostatnią chwile(prawdopodobnie) Ale już przywykłem że unas nic nie może być zgodnie z planem na czas.

wysłane przez jas59  ?

dyrdus napisał(a):

> Wiadomo było od dłuszego już czasu że taki transport bendzie. > Widać że te opużnienia wynikają z naszej strony.(tak bynajmiej > wnioskuje z twojej wypowiedzi) > Skoro wiadomo że taki transport potrzebuje zezwoleń itd. to > trzeba bylo to załatwiać wczesniej,a nie na ostatnią > chwile(prawdopodobnie) > Ale już przywykłem że unas nic nie może być zgodnie z planem na > czas.

Nie, opóźnienia nie leżą po naszej stronie. Organizatorem transportu tramwajów są miemcy i to oni powinni załatwić wszystkie zezwolenia. Poza tym niemcy u siebi w Berlinie mieli jakieś trudności techniczne.

--- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez (użytkownik usunięty)

jas59 napisał(a):

> Nie, opóźnienia nie leżą po naszej stronie. Organizatorem > transportu tramwajów są miemcy i to oni powinni załatwić wszystkie > zezwolenia. Poza tym niemcy u siebi w Berlinie mieli jakieś > trudności techniczne.

OK.Dzieki za info.A jak juz tak wiele wiesz to może zdradzisz co to za problemy techniczne. Masz wiadomości jakie wozy przyjada.Chodzi mi o numer taborowy.
dyrdus napisał(a):

> OK.Dzieki za info.A jak juz tak wiele wiesz to może zdradzisz co to > za problemy techniczne. Masz wiadomości jakie wozy przyjada.Chodzi mi > o numer taborowy.

Sorry za wtrącenie, ale w sicie zobaczyłem takie zdjęcie wykonane 4.4.2006.

http://www.berlin-straba.de/images/foto-kttm/7046-X-BTLich-040406AJ.jpg

Wóz ten stoi jako rezerwa od 2003 roku, a tu nagle pojawił sie na kanale. Może się mylę, ale może go u sibie zobaczymy. :-)

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Stirlitz napisał(a):

> http://www.berlin-straba.de/images/foto-kttm/7046-X-BTLich-040406AJ.jpg

Całkiem możliwe. Ale mają zajezdnie.Tylko pozazdrośćić,jak tatry są w takim stanie jak zajezdnia na zdjęciu,to należy cieszyc sie z planowanych zakupów. P.s. Dzieki

wysłane przez Pawel (gość)

> Sorry za wtrącenie, ale w sicie zobaczyłem takie zdjęcie wykonane > 4.4.2006. > > http://www.berlin-straba.de/images/foto-kttm/7046-X-BTLich-040406AJ.jpg > > Wóz ten stoi jako rezerwa od 2003 roku, a tu nagle pojawił sie na > kanale. Może się mylę, ale może go u sibie zobaczymy. :-)

a może tego by przysłali ;) : http://www.berlin-straba.de/berlinerfahrbar.htm

wysłane przez Mario  ?

Pawel napisał(a):

> a może tego by przysłali ;) : > http://www.berlin-straba.de/berlinerfahrbar.htm

błaaahahaha... po naszych torowiska dałoby się robić restauracyjnych tramów. Ależ mi te ten tramwaj bardzo rozbawił :))) haha...

--- Już w Szczecinie :-p
Bella napisał(a):

> błaaahahaha... po naszych torowiska dałoby się robić restauracyjnych > tramów. Ależ mi te ten tramwaj bardzo rozbawił :))) haha...

ludzie by jak jechali rzucałoby ich jak pijani by byli. :-P

Штирлиц
Pawel napisał(a):

> a może tego by przysłali ;) : > http://www.berlin-straba.de/berlinerfahrbar.htm

Człowieku, Ty mnie w alkoholizm chcesz wpędzić. Poza tym ten tramwaj nie ma klopa. W lipcu 2005 jak byłem w Berlinie przypadkiem ten tramwaj widziałem na własne oczy i foto mam. Niestety nie chciał mnie zabrać. :-(

Штирлиц

wysłane przez bronhorst

Stirlitz napisał(a):

> Pawel napisał(a):

> > > a może tego by przysłali ;) : > > http://www.berlin-straba.de/berlinerfahrbar.htm > > Człowieku, Ty mnie w alkoholizm chcesz wpędzić. Poza tym ten tramwaj > nie ma klopa. W lipcu 2005 jak byłem w Berlinie przypadkiem ten tramwaj > widziałem na własne oczy i foto mam. Niestety nie chciał mnie zabrać. > :-(

Hmmm mowisz nie ma klopa ja na tym http://www.berlin-straba.de/images/ktm/4592-BA-innen.jpg zdjęciu w głębi widzę co inego naklejonego na szybie. Chyba ze WC w niemczech znaczy coś innego.
bronhorst napisał(a):

> Hmmm mowisz nie ma klopa ja na tym > http://www.berlin-straba.de/images/ktm/4592-BA-innen.jpg > zdjęciu w głębi widzę co inego naklejonego na szybie. Chyba ze WC w > niemczech znaczy coś innego.

O ja ślepak. Niech przyjeżdża. Faktycznie jest WC.

Штирлиц

wysłane przez torwid (gość)

jas59 napisał(a):

> Opóźnienia przyjazdu tramwajów z Berlina spowodowane są > względami logistycznymi tzn. trzeba załatwić wszystkie > zezwolenia na transport ładunków ponadgabarytowych, a takim > jest tramwaj, ustalić trasę przejazdu z granicy w Kołbaskowie > do zajezdni Pogodno...

Generalnie takie trasy są na stałe wytyczone i ulegają niewielkim modyfikacjom. Przejazd trzeba też z wyprzedzeniem zgłosić odpowiednim instytucjom. Od skrzyżowania Derdowskiego/26 Kwietnia pilotowałem wagon z Magdeburga, który też jechał przez Kołbaskowo. Sunęliśmy przez Krzywoustego, pl. Kościuszki

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1140298851.jpg

i dalej al. Piastów, Wojska Polskiego, a od skrzyżowania z Unii Lubelskiej do zajezdni nitką w kierunku centrum, pod prąd. Myślę, że tym razem będzie podobnie, może jedynie zamiast Mieszka I i Wierzbową transport przejedzie Europejską od razu do Derdowskiego. Ale to tylko moje domysły :)

wysłane przez Mario  ?

dyrdus napisał(a):

> czy ktoś wie dlaczego ten przyjazd się opóźnia? > I kto płaci za koszty transportu TATR do szczecin MZK czy > BVG?

Za transport płaci BVG. A czemu się spóżnieją, to nie wiem. Może Torwid się coś powie... kto wie.

--- Już w Szczecinie :-p

wysłane przez techno

> Za transport płaci BVG. A czemu się spóżnieją, to nie wiem. > Może Torwid się coś powie... kto wie.

Żadnych opóźnień. Po prostu nasi dziennikarze źle zrozumieli kilka faktów. Ładunki gabarytowe do jakich należą te tramwaje, tak jak zauważył Stirlitz, nie mogą poruszać się z dużą prędkością. Nie mogą także poruszać się za dnia. Na chwilę obecną powinny być one w trasie (w czasie, kiedy jest pisany ten post), po czy powinny one być w Szczecinie w czwartek (jak ktoś sobie dobrze policzy). Nic się nie dzieje niezgodnie z planem. Jak ktoś widział kiedykolwiek w życiu, jak wygląda transport ładunków gabarytowych (jak powszechnie nazywane są ładunki ponadnormatywne), to wie, że to może potrwać. Pzdr /techno

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez torwid (gość)

techno napisał(a):

> Żadnych opóźnień. Po prostu nasi dziennikarze źle zrozumieli > kilka faktów...

Oczywiście: znowu winni dziennikartze, masoni i cykliści :) W takim razie powiedz, jak należy rozumieć wcześniejszą, oficjalną informację, wydaną przez MZK Szczecin, która brzmiała "2 Tatry będą u nas 11 kwietnia"?. O tym, że są opóźnienia wiadomo od kilku dni i też jest to informacja oficjalnie potwierdzona przez szefostwo MZK. Według oficjalnej wersji wagony faktycznie powinny już jechać, ale ich załadunek miał się odbyć dopiero 11 po po południu. Więc jeśli to nie są opóźnienia, to jak to inaczej nazwać? ;)

Ładunki gabarytowe do jakich należą te tramwaje, > tak jak zauważył Stirlitz, nie mogą poruszać się z dużą > prędkością. Nie mogą także poruszać się za dnia.

...o czym było wiadomo od początku i brano to pod uwagę. Problemy logistyczne, jak już ktoś napisaał, sprawiły, że jest inaczej.

wysłane przez techno

> Oczywiście: znowu winni dziennikartze, masoni i cykliści :) W takim > razie powiedz, jak należy rozumieć wcześniejszą, oficjalną

Zobaczymy dzisiaj, być może obsuw leży po stronie niemieckiej albo w MZK ktoś się pomylił. Na szczęście nie jestem dziennikarzem ;) Zresztą w tym przypadku, kiedy atmosfera jest podkręcona i robi się gorąco, można było zrozumieć, że data wyjazdu = data przyjazdu. I tak też mogła zrozumieć osoba z MZK udzielająca informacji...

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> Zresztą w tym przypadku, kiedy atmosfera jest podkręcona i robi się > gorąco, można było zrozumieć, że data wyjazdu = data przyjazdu. I tak > też mogła zrozumieć osoba z MZK udzielająca informacji...

Przecież BERLIN to nie koniec europy!Biorąc tak na serio ile może potrfac transport z BERLINA do SZCZECINA to jest jakies 150 km. To chyba na przejechanie takiego dystansu starczy jedna noc. Wienc osoba udzielajaca informacji na ten temat,kierowala się zdrowym myśleniem.I tak jak każdy z nas potraktowała to w sposób wieczorem wyjeżdza a nad ranem jest na miejscu.(chociaż to i tak przesadzony czas transportu moim zdaniem).Wnioski nasuwaja się same...

wysłane przez techno

> Przecież BERLIN to nie koniec europy!Biorąc tak na serio ile może > potrfac transport z BERLINA do SZCZECINA to jest jakies 150 km. > To chyba na przejechanie takiego dystansu starczy jedna noc. > Wienc osoba udzielajaca informacji na ten temat,kierowala się zdrowym > myśleniem.I tak jak każdy z nas potraktowała to w sposób wieczorem > wyjeżdza a nad ranem jest na miejscu.(chociaż to i tak przesadzony czas > transportu moim zdaniem).Wnioski nasuwaja się same...

30 km/h to prędkość maksymalna jaką może osiągnąć ładunek gabarytowy, co wcale nie znaczy, że 150 km pokona w 5 godzin... a przy transporcie takich ładunków pośpiech jest jak najbardziej niewskazany.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> 30 km/h to prędkość maksymalna jaką może osiągnąć ładunek gabarytowy, > co wcale nie znaczy, że 150 km pokona w 5 godzin... a przy transporcie > takich ładunków pośpiech jest jak najbardziej niewskazany.

OK wszystko cacy ładnie 30 km to maks,a teoretycznie to jedzie 20km/h wienc przy takiej predkosci czas wzrasta do jakiś 7,5 godz. To i tak jest wystarczająco czasu żeby transport zrobić w ciągu jednej nocy. Wyjeżdzają o 22.00 a w Szczecinie są około 6.00 rano doliczając postuj i odprawe na granicy. Wienc i tak informator MZK miał prawo udzielić takiej informacji. Biorąc to wszystko pod uwagę. Opcja wyjazd=przyjazd,nasuwa się dalej sama.

wysłane przez torwid (gość)

dyrdus napisał(a):

> OK wszystko cacy ładnie 30 km to maks,a teoretycznie to jedzie 20km/h > wienc przy takiej predkosci...

Sorry, ale na "bende", "bendą" czy "bendziemy" przymykałem oko, bo ktoś Ci już zwracał uwagę. Ale "wienc" już nie jestem w stanie przetrawić, więc może zajrzyj do słownika, a wtedy Twoje posty bĘdzie się przyjemniej czytać.

wysłane przez DamTram

"Niemieckie tramwaje mają przyjechać do Szczecina 13 kwietnia, następnego dnia wyjadą na trasy."

Ciekawe moze na linie nocne :PP

wysłane przez Robert 5

DamTram napisał(a):

> "Niemieckie tramwaje mają przyjechać do Szczecina 13 > kwietnia, następnego dnia wyjadą na trasy." > > Ciekawe moze na linie nocne :PP

No w zasadzie to w dużej mierze zgadłeś. :-P
oko

wysłane przez leks (gość)

Witam. Zaj. Pogodno mam za oknem i cały czas na nią lukam. Wczoraj wieczorem kręciłem się tam dosyć długo, ale niestety nic się nie stałe, bo tramwaje nie przyjechały. Jak tylko przyjadą to Was o tym powiadomie. Tak poza tym ma ktoś może zdjęcie tramwaju na jakiejś lawecie - poprostu chodzi mi o zdjęcie przegubowego tramwaju na jakimś tirze - chciałbym zobaczyć jak to wyglada.

wysłane przez torwid (gość)

lex napisał(a):

> Witam. Zaj. Pogodno mam za oknem i cały czas na nią lukam.

To wygląadaj, wyglądaj... tramwaje mają wyjechać z Berlina ok. 22 :D

(...) > Tak poza tym ma ktoś może zdjęcie tramwaju na jakiejś lawecie > - poprostu chodzi mi o zdjęcie przegubowego tramwaju na > jakimś tirze - chciałbym zobaczyć jak to wyglada.

Było parę postów wcześniej.

wysłane przez ja (gość)

lex napisał(a):

> Tak poza tym ma ktoś może zdjęcie tramwaju na jakiejś lawecie > - poprostu chodzi mi o zdjęcie przegubowego tramwaju na > jakimś tirze - chciałbym zobaczyć jak to wyglada.

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1140298851.jpg