Forum

modernizacja 1033+1034

wysłane przez yo (gość)

O modernizacji 1033, 1034 i jeszcze innych 2 wagonów 105Na dowiedzieliśmy się w listopadzie zeszłego roku. Na miasto miały wyjechać w II kwartale tego roku. Czy ktoś wie na jakim etapie jest modernizacja? W jakich barwach wyjadą na miasto- nowych, czy starych- pytam bo ostatnio wciąż maluje się 105-ki na biało. Jakie dokładne będą zmiany we wnętrzu wagonu- np. czy zostaną stare krzesełka jak w 105NgS itp...

wysłane przez luki663719 17

> O modernizacji 1033, 1034 i jeszcze innych 2 wagonów 105Na > dowiedzieliśmy się w listopadzie zeszłego roku. Na miasto > miały wyjechać w II kwartale tego roku. Czy ktoś wie na jakim > etapie jest modernizacja? W jakich barwach wyjadą na miasto- > nowych, czy starych- pytam bo ostatnio wciąż maluje się > 105-ki na biało. Jakie dokładne będą zmiany we wnętrzu > wagonu- np. czy zostaną stare krzesełka jak w 105NgS itp...

Krzesełka będą te same, zmiany będą bardzo podobne jak w modernizacjach z 2001 roku. Co do malowania to nie jestem pewien, ale chyba jednak w starych barwach. A na pewno to dowiemy się w czerwcu jak wyjadą na miasto. 105-ki maluje się na biało?? Ostatnio to się maluje na czerwono z niebieskimi pasami na dole.

wysłane przez yo (gość)

luki663719 napisał(a):

> 105-ki maluje się > na biało?? Ostatnio to się maluje na czerwono z niebieskimi > pasami na dole.

Też tak myślałem, ale ostatno czytałem tu na forum różne dziwne rzeczy... http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?tid=1146749524.foto

wysłane przez Pepe 235

luki663719 napisał(a):

> Krzesełka będą te same, zmiany będą bardzo podobne jak w > modernizacjach z 2001 roku. Co do malowania to nie jestem > pewien, ale chyba jednak w starych barwach. A na pewno to > dowiemy się w czerwcu jak wyjadą na miasto. 105-ki maluje się > na biało?? Ostatnio to się maluje na czerwono z niebieskimi > pasami na dole.

Skąd to żeś wytrzasnął to nie wiem, ale jednak jest trochę inaczej... Krzesła takie jak w bulwach. Malowanie czerwone, drugie wagony bez kabin, a 1033 wyjedzie w Lipcu a może i dalej. 738 ma byc skończony zdecydowanie wcześniej. 105-ki maluje się na czerwono? Nie tylko, także w dalszym ciągu na biało. Jak nie widziałeś jeszcze na mieście 759''+758'' to proponuje się mu przyglądnąc. :)

wysłane przez Titanic1912 5

man751 napisał(a):

> Skąd to żeś wytrzasnął to nie wiem, ale jednak jest trochę > inaczej... Krzesła takie jak w bulwach.

W końcu ktoś pomyślal...i w końcu bulwy stracą monopol na wygodne siedzenia:P

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Piotr

Titanic1912 napisał(a):

> W końcu ktoś pomyślal...i w końcu bulwy stracą monopol na wygodne > siedzenia:P

Może kiedyś (w przypadku modernizowania wagonów 105) pokuszą się o zastosowanie laminatów (z przodu i tyłu). Wtedy będziemy mówić "prawie jak bulwa" ;).

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> Może kiedyś (w przypadku modernizowania wagonów 105) pokuszą się o > zastosowanie laminatów (z przodu i tyłu).

Jeżeli tych łódzkich paskudztw to lepiej niech już zostaną oryginały.

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez t105n  49

konjo napisał(a):

> Jeżeli tych łódzkich paskudztw to lepiej niech już zostaną oryginały.

Ale jeśli wrocławskich, to jestem za.

wysłane przez kajetansz 65

t105n napisał(a):

> Ale jeśli wrocławskich, to jestem za.

A może od razu Protrama 204 WrAs sprowadzić? ;-)

Штирлиц

wysłane przez Piotr

Stirlitz napisał(a):

> A może od razu Protrama 204 WrAs sprowadzić? ;-)

No tak, ale to nie jest modernizacja, a nowy tramwaj, a że wyglądem przypomina 105Na to inna sprawa :). Na pewno w naszych modernizacjach można zastosować laminaty a la wrocławski 204 WrAs...wklejane szyby to już marzenie ;), ale czasami całość zdobią detale takie jak opływowe lusterka, ciekawa linia świateł etc.

wysłane przez konjo  4

t105n napisał(a):

> Ale jeśli wrocławskich, to jestem za.

Tak, Protram się wykazał, trzeba powiedzieć, że są chyba najbardziej udane z tych wszystkich modernizacji. Podoba mi się jeszcze jak w jakimś mieście (Kraków?) zrobili sobie fragment podwójnych foteli i rzeźnie dla osób z wózkami.

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Titanic1912 5

konjo napisał(a):

> Tak, Protram się wykazał, trzeba powiedzieć, że są chyba najbardziej > udane z tych wszystkich modernizacji. Podoba mi się jeszcze jak w > jakimś mieście (Kraków?) zrobili sobie fragment podwójnych foteli i > rzeźnie dla osób z wózkami.

Zgadza się w Krakowie i z czego ja pamiętam to te siedzenia są podobne do tych co są w Volvach:)

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Phobos 17

> Podoba mi się jeszcze jak w > jakimś mieście (Kraków?) zrobili sobie fragment podwójnych foteli i > rzeźnie dla osób z wózkami.

Tak jak napisał Paweł - w Krakowie, ale jest też kilka takich w Poznaniu.

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.