Forum

Koniec "diodówek"?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ciekawe co zrobili z tymi diodowymi wyświetlaczami...
Szkoda, że je wymienili. Diodowe wyświetlacze są lepsze jeżeli chodzi o ich widoczność zwłaszcza w nocy z dużych odległości. Ogólnie rzecz biorąc świecą jaśniej, bardziej kontrastują kolorem w stosunku do otoczenia, a jedyną ich wadą w stosunku do mozaikowych może byc większy pobór prądu, ale nie sądze by to było powodem ich zamiany w #1711.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Szkoda, że je wymienili. Diodowe wyświetlacze są lepsze > jeżeli chodzi o ich widoczność zwłaszcza w nocy z dużych > odległości. Ogólnie rzecz biorąc świecą jaśniej, bardziej > kontrastują kolorem w stosunku do otoczenia, a jedyną ich > wadą w stosunku do mozaikowych może byc większy pobór prądu, > ale nie sądze by to było powodem ich zamiany w #1711.

No właśnie jaki jest sens zamieniać coś nowego na starego? Czemu to ma służyć? Popsuł się? Jeżeli tak to na pewno był na gwarancji...Może to tymczasowa podmianka?;).

wysłane przez novy (gość)

Luke_Police napisał(a):

> Diodowe wyświetlacze są lepsze > jeżeli chodzi o ich widoczność zwłaszcza w nocy z dużych > odległości. Ogólnie rzecz biorąc świecą jaśniej, bardziej > kontrastują kolorem w stosunku do otoczenia.

Zgadzam się w 100% co do wyższości diodówek nad mozaiką. Dlatego nie rozumiem dlaczego SPAD nie zasosował we wszystkich "berlińczykach" diodówek. Podejrzewam, że są droższe ale z pewnością o wiele praktyczniejsze.
novy napisał(a):

> Zgadzam się w 100% co do wyższości diodówek nad mozaiką. > Dlatego nie rozumiem dlaczego SPAD nie zasosował we wszystkich > "berlińczykach" diodówek. > Podejrzewam, że są droższe ale z pewnością o wiele > praktyczniejsze.

Przecież SPAD wykorzystał to co było, a na nowe nie było i nie ma kasy-przy tak niskich nakładach na KM są ważniejsze potrzeby niż wyświetlacze.

wysłane przez Titanic1912

novy napisał(a):

> Dlatego nie rozumiem dlaczego SPAD nie zasosował we wszystkich > "berlińczykach" diodówek. > Podejrzewam, że są droższe ale z pewnością o wiele > praktyczniejsze.

Kupili tylko dwa zestawy do autobusów gdzie nie było wyświetlaczy mozajkowych tylko jeszcze jakieś starsze gdzie osobno była wyświetlana każda litera i cyfra

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez novy (gość)

Titanic1912 napisał(a):

> Kupili tylko dwa zestawy do autobusów gdzie nie było wyświetlaczy > mozajkowych tylko jeszcze jakieś starsze gdzie osobno była > wyświetlana każda litera i cyfra

Czyli wnioskuję, że w SPAK-owskich Volvo B10L-SN12 też były jakieś stare wyswietlacze. Czy mam rację?
novy napisał(a):

> Czyli wnioskuję, że w SPAK-owskich Volvo B10L-SN12 też były jakieś > stare wyswietlacze. Czy mam rację?

Tak, miały mozaikowe: http://www.mkm.szczecin.pl/encyklopedia.php?what=b10lsn12

Technik serwisu :)