Forum

Koniec "diodówek"

wysłane przez nomek (gość)

Dlaczego zdjęto pomarańczowe wyswietlacze?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

nomek napisał(a):

> Dlaczego zdjęto pomarańczowe wyswietlacze?

Też byśmy chcieli wiedzieć.

wysłane przez piotrek

Maciek napisał(a):

> Też byśmy chcieli wiedzieć.

Tymbardziej, że jak można przeczytac dotknęło to wszystkie Volva po kolei.

wysłane przez nomek (gość)

piotrek napisał(a):

> Maciek napisał(a):

> > > Też byśmy chcieli wiedzieć. > > Tymbardziej, że jak można przeczytac dotknęło to wszystkie Volva > po kolei. > Swoją drogę ciekawe skąd oni mają zieone wyświetlacze? Może przeprogramowali te oryginalne (berlińskie)?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

nomek napisał(a):

> Swoją drogę ciekawe skąd oni mają zieone wyświetlacze? Może > przeprogramowali te oryginalne (berlińskie)?

Tak, to są berlińskie, tylko przeprogramowane. W górnym rogu jest logo ADtranz

wysłane przez Luke_Police  163

piotrek napisał(a):

> Tymbardziej, że jak można przeczytac dotknęło to wszystkie Volva > po kolei.

No właśnie :( pojawiły się 3 newsy na ten temat dzisiaj. Zastanawiam się, czy może to mieć związek ze zdjęciem "pomarańczowo mi" które ostatnio pojawiło się w galerii, ale w dalszym ciągu nie widzę motywów dla których zdjęto tamte wyświetlacze. Może po prostu chcą je użyć do innych autobusów lub sprzedać ?

Technik serwisu :)

wysłane przez nomek (gość)

Luke_Police napisał(a):

> piotrek napisał(a):

> > Tymbardziej, że jak można przeczytac dotknęło to wszystkie Volva > > po kolei. > > No właśnie :( pojawiły się 3 newsy na ten temat dzisiaj. > Zastanawiam się, czy może to mieć związek ze zdjęciem > "pomarańczowo mi" które ostatnio pojawiło się w galerii, ale w > dalszym ciągu nie widzę motywów dla których zdjęto tamte > wyświetlacze. Może po prostu chcą je użyć do innych autobusów lub > sprzedać ? > Wydaje mi się, że ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna...

wysłane przez Administracja 0

Wrr, a co to za mieszanie cytatu i odpowiedzi? Te znaczki ">" na początku nie są po to, żeby były, tylko żeby wyróżnić cytat!

wysłane przez Pepe 235

Maciek napisał(a):

> Też byśmy chcieli wiedzieć.

A nie pomyśleliście że pomarańczowe wyświetlacze mogły byc tylko wypożyczone na kilka miesiecy póki orginalne nie zostaną przeprogramowane? :) Taki przypadek był juz 1,5 roku temu w Warszawie. Tam przez kilka tygodni testowano tylko zestaw pomarańczek na jednym ze składów 105-tek z Woli.

wysłane przez qwerty (gość)

man751 napisał(a):

> Maciek napisał(a):

> > Też byśmy chcieli wiedzieć. > > A nie pomyśleliście że pomarańczowe wyświetlacze mogły byc tylko > wypożyczone na kilka miesiecy póki orginalne nie zostaną > przeprogramowane? :) Taki przypadek był juz 1,5 roku temu w > Warszawie. Tam przez kilka tygodni testowano tylko zestaw > pomarańczek na jednym ze składów 105-tek z Woli. >Mam pytanie, ile może kosztować taki wyświetlacz diodowy? Może dosyć niekonwencjonalne pytanie, ale mnie to interesuje

wysłane przez Pepe 235

qwerty napisał(a):

> Mam pytanie, ile może kosztować taki wyświetlacz diodowy? Może > dosyć niekonwencjonalne pytanie, ale mnie to interesuje

Myśle że jak dobrze poszukasz na stronie pixela to znajdziesz odpowiedz :)

wysłane przez LLUZNIAK

man751 napisał(a):

> A nie pomyśleliście że pomarańczowe wyświetlacze mogły byc tylko > wypożyczone na kilka miesiecy póki orginalne nie zostaną > przeprogramowane? :)

Brawo - gratuluję udzielenia poprawnej odpowiedzi. Widać większości umknął fakt (o którym wspominano w trakcie zakupów używek), że stare wyświetlacze mają zostać przerobione przez pixel'a... No i właśnie wracają na swoje miejsca :D A te diodówki były wypożyczone od wyżej wymienionej firmy na czas wykonywania usługi (nie wiem tylko czy odpłatnie).

wysłane przez novy (gość)

LLUZNIAK napisał(a):

> Brawo - gratuluję udzielenia poprawnej odpowiedzi. Widać większości > umknął fakt (o którym wspominano w trakcie zakupów używek), że > stare wyświetlacze mają zostać przerobione przez pixel'a... No i > właśnie wracają na swoje miejsca :D A te diodówki były wypożyczone > od wyżej wymienionej firmy na czas wykonywania usługi (nie wiem > tylko czy odpłatnie).

Uważam, że masz rację w tym całym zamieszaniu z wyświetlaczami, ale w enyklopedii nie jest to jednoznacznie napisane. Jest tam wspomniane o: "wymianie mozaikowych wyświetlaczy AEG na pomarańczowe, diodowe marki Pixel". Nic tam nie ma na temat chwilowej wymiany...

wysłane przez LLUZNIAK

novy napisał(a):

> Jest tam wspomniane > o: "wymianie mozaikowych wyświetlaczy AEG na pomarańczowe, diodowe > marki Pixel". Nic tam nie ma na temat chwilowej wymiany...

To hasło to już nie moja robota, więc nie do mnie ewentualne pretensje :)

wysłane przez konjo  4

LLUZNIAK napisał(a):

> novy napisał(a):

> > Jest tam wspomniane > > o: "wymianie mozaikowych wyświetlaczy AEG na pomarańczowe, diodowe > > marki Pixel". Nic tam nie ma na temat chwilowej wymiany... > > To hasło to już nie moja robota, więc nie do mnie ewentualne pretensje > :)

Taa, doszedłem do siebie po wczorajszym spotkaniu ;) więc Wam odpowiem. Otóż hasło powstało w momencie kiedy było zapotrzebowanie na Komisie. Wtedy jeszcze nie istniał żaden opis tego typu pojazdu w Polskiej sieci. Dysponowaliśmy jednynie kilkoma fotkami z Berlina i bardzo ogólnikowym opisem niemieckim. Jedyne dostępne dane techniczne pochodziły ze strony ZKM Gdynia. Jak się okazało były kompletnie nieakceptowalne, bo mówiły o innym silniku, innej skrzyni i kompletnej niskopodłogowości 340 mm w każdych drzwiach! Tym bardziej nie mieliśmy żdanej informacji o tym, że wyświetlacz są jedynie wypożyczone. SPA Klonowica nie jest tak otwarte na MKM jak Dąbie, z tego ostatniego dzięki uprzejmości Pana Szoka dostaliśmy dane techniczne MANa NG272, więc jeśli to hasło powstanie będziemy mogli je uściślać. Chciałem przy tym zauważyć, że strona SPAK w dalszym ciągu jest niepoprawione i mówi o automatycznej skrzyni voigt 8633. Domyślam się, że ma to być Voith 863.3, natomiast silnik to najprawdopodobniej DH10A tak jak w B10MA, a nie DH10. Encyklopedia zostanie gruntownie poprawiona, włącznie z opracowaniem nowych tabelek autobusowych, tramwajowych, silnikowych i do skrzyń biegów. Tylko chwilowo mam jakieś 10-14 dni na skończenie swoich badań i dopisanie reszty mojego wiekopomnego dziełka, tak więc poprostu nie mam na to czasu, ale nadrobie to w czerwcu po zakończeniu studiów. To tyle, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi proszę je wysyłać na konjo@mkm.szczecin.pl i zostaną uwzględnione. Jeżeli ktoś ma ochotę opracować hasło i chce dostać listę wolnych pozycji to także zapraszam, otrzyma kartkę, a i o opracowujących hasła i robiących fotki nie zapominamy w przyznawaniu awansów i uprawnień. To tyle na ten temat.

--- A permanent vacation.

So never mind the darkness.

wysłane przez LLUZNIAK

konjo napisał(a):

> ...z tego ostatniego > dzięki uprzejmości Pana Szoka dostaliśmy dane techniczne MANa NG272, > więc jeśli to hasło powstanie będziemy mogli je uściślać.

Hmmm... Hasło właśnie powstaje, tylko brakuje mi wspomnianych powyżej danych :> (notabene wczoraj napisałem do Cie na gygy, ale widać wiadomość przepadła gdzieś po drodze), więc jak możesz prosiłbym o kontakt w tej sprawie :)

wysłane przez konjo  4

LLUZNIAK napisał(a):

> Hmmm... Hasło właśnie powstaje, tylko brakuje mi wspomnianych powyżej > danych :> (notabene wczoraj napisałem do Cie na gygy, ale widać > wiadomość przepadła gdzieś po drodze), więc jak możesz prosiłbym o > kontakt w tej sprawie :)

Nie ma problemu, jakiego typu informacje byś chciał? Chętnie podam :) Na gg nic nie dostałem, no ale zawodność tego komunikatora jest powszechnie znana. :(

--- A permanent vacation.

So never mind the darkness.

wysłane przez Pepe 235

nomek napisał(a):

> Dlaczego zdjęto pomarańczowe wyswietlacze?

A tak na marginesie, #1707 jeszcze jezdził rano z pomarańczkami, to chyba ostatni w którym sie uchowały :)

wysłane przez Warszewiak 20

> A tak na marginesie, #1707 jeszcze jezdził rano z > pomarańczkami, to chyba ostatni w którym sie uchowały :)

Tak i to w dodatku jeździł na 58 więc może po zjeździe ( godz. 18.00) przez noc założą mu te zielone.

Alle weiteren Rechte vorbehalten!