Forum

Drugi z golęcińskich "koszmarków"

zdjęcie
Drugi z golęcińskich "koszmarków"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez DamTram (gość)

Ja tak naprawdę nie rozumię czemu koszmarków! Tego typu malowanie zdaje na razie egzamin gdyby nie to ze na 1041 jest wielka rysa os zderzena z dostawczym samochodem to nie wygląda tak źle a już pare miesięcy jeździ. Tak samo 915 jest ładny wcale się nie zniszczył choć już jeździ prawie rok.

wysłane przez Pepe 235

DamTram napisał(a):

> Ja tak naprawdę nie rozumię czemu koszmarków!

Bo jakąś nazwę dla tego malowania trza było wymyślec. :)

> Tego typu malowanie zdaje na razie egzamin gdyby nie to ze na 1041 jest > wielka rysa os zderzena z dostawczym samochodem to nie > wygląda tak źle a już pare miesięcy jeździ.

Dokładnie 3 miesiące. :)

> Tak samo 915 jest ładny wcale się nie zniszczył choć już jeździ prawie > rok.

A czemu o 603 i 698 nie napiszesz, jakie wspaniałe i czyste? :)

wysłane przez DamTram (gość)

man751 napisał(a):

> Bo jakąś nazwę dla tego malowania trza było wymyślec. :)

może "turczynowozy"

> A czemu o 603 i 698 nie napiszesz, jakie wspaniałe i czyste? :)

bo to były akurat niewypały wprównaniu do tych dwóch zresztą 752 tez nie jest aż taki zły ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mnie się też podoba to malowanie.Ma swój klimat i już.Mogli by wszystkie tak przemalować nawet i helmuty:))))

wysłane przez DamTram (gość)

dyrdus napisał(a):

> Mnie się też podoba to malowanie.Ma swój klimat i już.Mogli by > wszystkie tak przemalować nawet i helmuty:))))

ja jednak proponuję helmuty zrobić jak 915 ;)
DamTram napisał(a):

> ja jednak proponuję helmuty zrobić jak 915 ;)

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee na helmuty cos innego błagam tylko nie malowanie jak 915

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wszystkie tramy powinny mieć jednakowe barwy.A tak sie robi nieład i bałagan.A swoja drogą nigdzie się jeszcze nie spodkałem z pomysłem co model to inne barwy,to jest lekki kretynizm w moim odczuciu.he he:)))
dyrdus napisał(a):

> Wszystkie tramy powinny mieć jednakowe barwy.A tak sie robi nieład i > bałagan.A swoja drogą nigdzie się jeszcze nie spodkałem z pomysłem co > model to inne barwy,to jest lekki kretynizm w moim odczuciu.he he:)))

Hmmm a wawa :>

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Możesz rozwinąć troszkę?

wysłane przez DamTram (gość)

dyrdus napisał(a):

> Możesz rozwinąć troszkę?

takie miasto Warszawa teraźniejsza stolica Polski!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ok. Tylko tam wszystko opiera sie o kolor żółty i czerwony. Różnica polega chyba tylko na innym ułożeniu pasków itd.Jak dobrze kojarze? Prosze o przykłady jak można?

wysłane przez DamTram (gość)

dyrdus napisał(a):

> Ok. > Tylko tam wszystko opiera sie o kolor żółty i czerwony. > Różnica polega chyba tylko na innym ułożeniu pasków itd.Jak dobrze > kojarze? > Prosze o przykłady jak można?

no tak mniejwięcej...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A u nas to chyba sie troszkę inaczej prezentuje? Jedne są białe drugie czerwone a trzecie kremowe.Jak różnica była by tylko na różnych układach pasów itd.to luzik idzie przełknąć a tak to nie bardzo. Jeszcze raz powiem że to jest kretynizm:)))

wysłane przez Michal105N

> Możesz rozwinąć troszkę?

http://www.pestka.info/galeria/details.php?image_id=3334 http://www.pestka.info/galeria/details.php?image_id=2962

Widac róznicę.Choc tak naprawdę widac róznicę ale bary(żółty,czerwony)pozostaje bez zmian.W Szczecinie ma byc inaczej...

--- Turczyn jest bogiem,argumenty nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez Michal105N

DamTram napisał(a):

> Ja tak naprawdę nie rozumię czemu koszmarków! Tego typu > malowanie zdaje na razie egzamin gdyby nie to ze na 1041 jest > wielka rysa os zderzena z dostawczym samochodem to nie > wygląda tak źle a już pare miesięcy jeździ. Tak samo 915 jest > ładny wcale się nie zniszczył choć już jeździ prawie rok.

Mnie to malowanie się nie podoba.Moim zdaniem tramwaje powinny się odrózniac.Byc bardziej widoczne dla tych którzy prowadza inne pojazdy.Oczywiście jstem tutaj za malowaniwem 915.A pozatym kolor czerwony wiadomo co wszystkim przypomina i nie zależnie od tego czy z paskami czy z kremowym na fartuchu.Nie chodzi mi jednak o samochody lecz o pojazdy KM.I tak te barwy zakleją niczym nie ustaszone reklamy...

--- Turczyn jest bogiem,argumenty nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez M21 8

Wiecie te malowanie jest bardzo klasyczne i zwykli pasazerowie uwazaja ze to jest najlepsze malowanie na tramwaje . Bo jak to wiekszosc mówi tramwaj ma wygladac jak tramwaj :] a nei jak pawian :] .I ja sie z nimi zgadzam mimo ze te niebieskie paski jakos mi nie pasuja .

wysłane przez Michal105N

> Wiecie te malowanie jest bardzo klasyczne i zwykli > pasazerowie uwazaja ze to jest najlepsze malowanie na > tramwaje . Bo jak to wiekszosc mówi tramwaj ma wygladac jak > tramwaj :] a nei jak pawian :] .I ja sie z nimi zgadzam mimo > ze te niebieskie paski jakos mi nie pasuja .

Kurde,mówisz tak jak moja babcia.Ale na serio!Też pytałem jak koło mojego domu przejeżdzała 7 667+646 i powiedziała dokładnie to samo.

--- Krzysztof jest bogiem,Turczyn nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez M21 8

Michal105N napisał(a):

> > Kurde,mówisz tak jak moja babcia.Ale na serio!Też pytałem jak > koło mojego domu przejeżdzała 7 667+646 i powiedziała dokładnie > to samo.

Bo ludzie tak naprawde mówia z mojego otoczenia nie spotkałem sie z nikim kto by nie powiedziłą o tym malowaniu ze jest złe .Wszyscy sie ciesza ze czerwone zady z nikna i zimny iały kolor zniknie przynajmniej z tramwajów .

A mam pytanie czy to prawda ze tatry beda zółto szare z niebieskimi paskami ??

wysłane przez konjo (gość)

M21 napisał(a):

> .Wszyscy sie ciesza ze czerwone zady z nikna i zimny iały kolor > zniknie przynajmniej z tramwajów .

Proszę nie uogólniać, ja się nie cieszę. I liczę na to, że SPADu nigdy nie zmuszą do tego wynalazku.

wysłane przez M21 8

konjo napisał(a):

> M21 napisał(a):

> Proszę nie uogólniać, ja się nie cieszę. I liczę na to, że SPADu > nigdy nie zmuszą do tego wynalazku.

A ja prosze o nie przeinaczanie moich słów .Napisałem ze soby z mojego otoczenia (czyli moi znajomi) sie ciesza ze zmiany barw sa chociaz na tramwajach .

wysłane przez Michal105N

> Proszę nie uogólniać, ja się nie cieszę. I liczę na to, że SPADu > nigdy nie zmuszą do tego wynalazku.

No moim zdaniem M21 poprostu wypowiedział się że cieszy się ze zmian barw.MA do tego prawo i nikt mu nie zabroni.Tak samo on nie może Tobie zabronic mówienia że te barwy są koszmarne.Mnie pomysł ogólnie się podoba ze zmianą barw bo juz nie mogę na to patrzec biało-syfiaste malowanie.Co do SPADu to w wywiadzie sam prezes powiedział że nie da przemalowac swoich auotbusów.Powracając jeszcze do zmian barw myślę że jest zły pomysł malowania każdego modelu inaczej.Niech jeszce inne zrobią na 1035:Powinno byc jedno wspólne i bez reklam ponieważ w tedy cała akcja będzie na nic.

--- Krzysztof jest bogiem,Turczyn nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez konjo  4

Michal105N napisał(a):

> No moim zdaniem M21 poprostu wypowiedział się że cieszy się ze zmian > barw.MA do tego prawo i nikt mu nie zabroni.Tak samo on nie może > Tobie zabronic mówienia że te barwy są koszmarne.

Och nie naskakujcie tak na mnie, bo się zawstydzę... :> Nie bierzcie wszystkiego od razu za napad na wolność słowa, bo ja też zwyczajnie wyraziłem swoje zdanie, że mi się ten pomysł nie podoba. Podoba mi się natomiast konsekwencja obydwu SPA, szczególnie tego z Dąbia. Szybko przemalowali pojazdy, żeby nie wprowadzać chaosu 5 malowaniami, zamontowali zmodernizowane wyświetlacze i jazda. Zamiast zdemolowanym Ikarem hulam sobie NG272 na E. Działania wymierne popieram jak najbardziej i jeżeli ta plotka będzie prawdziwa to już czekam na te używki co to ktoś zapowiedział kilka wątków wcześniej. A na tramwaj... na tramwaj to nawet nielicze, ostatnio chciałem przejechać odcinek Szyrockiego-Sprzymierzonych czwórką i bardzo żałuje, że nie zrobiłem tego w wersji 61 + spacerek, bo lubię chodzić za to wrażenia z jazdy miałem jak najbardziej koszmarne.

Szczęśliwie osiedla na które jeżdzę w Szczecinie są obsługiwane autobusami. :> Dzięki temu nie muszę patrzeć na te coraz nowsze pomysły.

--- Hey you caught me in a coma.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> .Wszyscy sie ciesza ze czerwone zady z nikna

Serio? Nie wiedziałem, że te malowanie przewiduje biały tył. Mimo wszystko wydawało mi się, że "zadek" pozostał tak samo czerwony jak był wcześniej...

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez M21 8

Phobos napisał(a):

> > Serio? Nie wiedziałem, że te malowanie przewiduje biały tył. Mimo > wszystko wydawało mi się, że "zadek" pozostał tak samo czerwony > jak był wcześniej...

Hmmm a ty znó masz okres wiesz o co chodzi i nie badz taki drobiazgowy bo ci sie to kiedys czkawka odboje :)

wysłane przez Phobos 17

> Hmmm a ty znó masz okres wiesz o co chodzi i nie badz taki > drobiazgowy bo ci sie to kiedys czkawka odboje :)

Nie jestem drobiazgowy - poprostu nie lubie jak ktoś stara mi się coś wmówić. Tył wagonu był, jest i najwyraźniej będzie czerwony, więc również te koszmarki należy wyzywać od "tylków pawiana". _Ale_ najbardziej dziwi mnie fakt, że malowanie tyłu wagonu na czerwono tak bardzo zaczeło wszystkim przeszkadzać dopiero z chwilą rozpoczęcia akcji "nowe malowanie". Dlaczego, skoro Volvo malowano tak już 10 lat temu?

Odpowiedź: bo dopiero 5 lat temu ktoś w Konstalu (albo MZK) dał ciała i zamówił bulwy w których na czerwono pomalowano wszystko za ostatnimi drzwiami. Wtedy właśnie to określenie się pojawiło i dotyczyło bulw. Najwyraźniej komuś zabrakło argumentów więc określenie "tyłek pawiana" zostało zaporzyczone.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez M21 8

Phobos napisał(a):

[ciach]

ja juz przed bólwami mówiłem o tym zad pawiana :]

wysłane przez Phobos 17

> ja juz przed bólwami mówiłem o tym zad pawiana :]

Tak, tak, oczywiście. A ja już 10 lat temu wiedziałem, że Szczecin kupi Tatry z Berlina, tak samo, jak od 3 lat wiem, kto wygra wybory prezydenckie w Mozambiku w 2014 roku...

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez M21 8

Phobos napisał(a):

> Tak, tak, oczywiście. A ja już 10 lat temu wiedziałem, że Szczecin kupi > Tatry z Berlina, tak samo, jak od 3 lat wiem, kto wygra wybory > prezydenckie w Mozambiku w 2014 roku... >

A mozesz mi pwoeidzec co ja sadziłem 5 lat temu ?? Tak zaczołem o tym mówic jak zeczeli malowac GT6 w barwy miejskie nie kazdy mysli tak jak ty Phobosie :)

--- Phobosie wracaj do Meridjanu :) ]:->]:->]:->]:->

wysłane przez Phobos 17

> Tak zaczołem o tym > mówic jak zeczeli malowac GT6 w barwy miejskie nie kazdy mysli tak jak > ty Phobosie :)

Więc wychodzi na to, że tył malowany na czerwono nie przeszkadzał ci na stopiątkach, a teraz przeszkadza ci tak dla zasady.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez M21 8

Phobos napisał(a):

> > Więc wychodzi na to, że tył malowany na czerwono nie przeszkadzał ci na > stopiątkach, a teraz przeszkadza ci tak dla zasady.

Nie dal zasady poprostu przestało mi sie juz podobac na wszytkich wozach .Bo wogule mi sie nie podbało od poczatku .Nie lubie takich barw jak mielismy i ciesze sie ze je likwiduja na tramwajach .I jak napisał Michał mam prawo do własnego zdania ze mi sie podba tak jak ty do takiego ze to malowanie ci sie niepasuje. Wiesz moze to i twoja stronaka ale uszanuj tez zdanie innych .

--- Phobosie wracaj do Meridjanu :) ]:->]:->]:->]:->

wysłane przez Phobos 17

> I jak napisał > Michał mam prawo do własnego zdania ze mi sie podba tak jak ty do > takiego ze to malowanie ci sie niepasuje.

Ależ oczywiście, że masz prawo. Ale przypominam, że zaczeło się od twojego stwierdzenia jakoby z tramwajów miałyby zniknąć "tyłki pawiana" co jest bzdurą, bo tył wagonu tak jak czerwony był, tak nadal będzie.

Inna sprawa - nigdy, nigdzie nie napisałem, czy mi się to malowanie podoba czy nie. Szkoda, że nikt spośród wielkich zwolenników nowych barw nie potrafi odpowiedzieć na argumenty przeciwko wprowadzaniu chaosu w malowaniu taboru szczecińskiej KM...

> Wiesz moze to i twoja > stronaka ale uszanuj tez zdanie innych .

Nie, to nie jest moja stronka, co tłumaczone było już wielokrotnie :-P

A jeśli chodzi o uszanowanie, to nie ja ciebie, a ty mnie wysyłasz do niejakiego Meridianu, cokolwiek/gdziekolwiek by to nie było.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez DamTram (gość)

M21 napisał(a):

> Bo ludzie tak naprawde mówia z mojego otoczenia nie spotkałem sie > z nikim kto by nie powiedziłą o tym malowaniu ze jest złe > .Wszyscy sie ciesza ze czerwone zady z nikna i zimny iały kolor > zniknie przynajmniej z tramwajów .

Napewno wszyscy ? Może to nie jest osoba z twojego najbliższego otoczenia no ale.. tak na marginesie życzę wszystkim jutro zdania egzaminu wewnętrznego a MKM-ów o nie robienie im zdjęć i niestresowanie ich :)

wysłane przez t105n  49

M21 napisał(a):

> .Wszyscy sie ciesza ze czerwone zady z nikna i zimny iały kolor zniknie przynajmniej z tramwajów .

Czerwone zady są do owszem do bani, ale nie wszyscy się cieszą, że biały kolor zniknie. Przynajmniej nasze wozy były łatwo rozpoznawane w Polsce. Według mnie wystarczyłoby malować zady na biało, patrz: np. 637, 718+717.

wysłane przez M21 8

t105n napisał(a):

> > Czerwone zady są do owszem do bani, ale nie wszyscy się cieszą, że > biały kolor zniknie. Przynajmniej nasze wozy były łatwo > rozpoznawane w Polsce. > Według mnie wystarczyłoby malować zady na biało, patrz: np. 637, > 718+717.

No juz chyba za puznio . Ale to fakt biały tył fajnie wyglądał .

--- Phobosie wracaj do Meridjanu :) ]:->]:->]:->]:->