Forum

Poczciwa "stodwójka" zbliża się do pętli Potulicka

zdjęcie
Poczciwa "stodwójka" zbliża się do pętli "Potulicka"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
I to już jest chyba zdjęcie historyczne. 102Na #615 został odstawiony 2 tygodnie temu jako piąta 102-jka i już raczej nie wróci na miasto. :(
man751 napisał(a):

> I to już jest chyba zdjęcie historyczne. 102Na #615 został > odstawiony 2 tygodnie temu jako piąta 102-jka i już raczej > nie wróci na miasto. :(

hehe, jesteś pewny? To dlaczego 612 jednak wrócił jeszcze? :-)

--- 100 zdjęć już mam za sobą. Fajnie.
Bella napisał(a):

> hehe, jesteś pewny? To dlaczego 612 jednak wrócił jeszcze? :-)

Bo w kwietniu potrzebowali jeszcze wozów na cały maj i musieli coś złożyc bo miec czym wyjechac ( z 605, 604 i 612 wybrali tego ostatniego), ale teraz zostało im tylko 1,5 tygodnia ciężkiej obsługi więc nie sądze by wrócił. Także po wakacjach już chyba potrzebny nie będzie...

wysłane przez t105n (gość)

man751 napisał(a):

> (...) ale teraz zostało im tylko 1,5 tygodnia ciężkiej > obsługi więc nie sądze by wrócił. Także po wakacjach już chyba > potrzebny nie będzie...

Szczególnie, że w 615 brak pierwszego i trzeciego wózka, lamp i pewnie jeszcze niektórych bebechów. Natomiast 604 i 605 jako dawcy części już się wyczerpali, więc potrzebny był "nowy" do tej roli.
t105n napisał(a):

> Natomiast 604 i 605 jako dawcy > części już się wyczerpali.

Swoją drogą dziwię się, że akurat 604 poszedł na dawcę, bo przecież niedawno przeszedł wcale nie mały remont. Eh, no tak, jak już brać części to przynajmniej jakieś przyzwoite. :D
man751 napisał(a):

> I to już jest chyba zdjęcie historyczne. 102Na #615 został > odstawiony 2 tygodnie temu jako piąta 102-jka i już raczej > nie wróci na miasto. :(

No to mi się fartnęło z tym przegubem. Mówcie co chcecie, ale mi będzie brakowało 102-ek po ich wycofaniu.
> No to mi się fartnęło z tym przegubem. Mówcie co chcecie, ale > mi będzie brakowało 102-ek po ich wycofaniu.

Mnie również będzie ich troche szkoda.A tak swoją drogą czy orientujecie się kiedy zostaną wycofane Gt6? Bo czytałem że MZK obiecuje je wycofac itp.a tutaj 509 robi za eLke...

--- Krzysztof jest bogiem,Turczyn nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!
Michal105N napisał(a):

> A tak swoją drogą czy > orientujecie się kiedy zostaną wycofane Gt6? Bo czytałem że MZK > obiecuje je wycofac itp.a tutaj 509 robi za eLke...

Obiecywac obiecuje, co niestety nie oznacza, że już za kilka miesiecy helmutów nie będzie. Skoro szkolili na GT6 to pewnie niektóre egzemplarze pojeźdzą jakieś 2-3 lata. Prędzej całkowitego wycofania się nie spodziewajmy. :(
man751 napisał(a):

> Obiecywac obiecuje, co niestety nie oznacza, że już za kilka > miesiecy helmutów nie będzie. Skoro szkolili na GT6 to pewnie > niektóre egzemplarze pojeźdzą jakieś 2-3 lata. Prędzej całkowitego > wycofania się nie spodziewajmy. :(

Ja tam GT6 w sumie lubię, chociażby dlatego że są duże i pojemne przez to. Kolejnym ich plusem jest to, że praktycznie jeżdżą aktualnie w większości na linii 11, więc jak widzę jadący w oddali w stronę placu Kościuszki GT6 to już wiem że to własnie 11 ;). Oczywiście kiedyś trzeba będzie je skasować, bo są chyba najstarsze z liniowych tramwajów w Szczecinie pod względem roku produkcji, ale uważam, że szybciej należy wymienić 102Na, bo są w dużo gorszym stanie niż Helmuty.

Technik serwisu :)