Forum

wlące tramwaje

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mam przyjemność jeździć codziennie tramwajem lini 5 z zajezdni golęcin. tramwaje z tamtej zajezdni jeżdżą nie równo, jak by miały nie przymocowane części silnika, czy inne. szczególnie składy: 1047-1048, 1013-1010, 1031-1032

wysłane przez leks 17

rolex napisał(a):

> mam przyjemność jeździć codziennie tramwajem lini 5 z > zajezdni golęcin. tramwaje z tamtej zajezdni jeżdżą nie > równo, jak by miały nie przymocowane części silnika, czy > inne. szczególnie składy: 1047-1048, 1013-1010, 1031-1032

--> U nas jakieś 60% wagonów tak się zachowuje. Po prostu klekoczące się starocie. A to co nowe lub po NG i tak się rozlatuje jeśli mamy takie torowiska jak na Boh. Warszawy. Moja mama opowiadała mi, że dzisiaj jak jechała tramwajem to dymiło się z grzejników. Domyślam się z której zajezdni owe wagoniki mogły pochodzić :> .

wysłane przez Bodek

rolex napisał(a):

> mam przyjemność jeździć codziennie tramwajem lini 5 z > zajezdni golęcin. tramwaje z tamtej zajezdni jeżdżą nie > równo, jak by miały nie przymocowane części silnika, czy > inne. szczególnie składy: 1047-1048, 1013-1010, 1031-1032

Niestety sytuacja nie dotyczy jedynie golęcińskich tramów. Od jakiegoś czasu na linii 2 (najczęściej) jeździ skład 780+779 wyglądający na świeżo po remoncie. Wagon 780 ma jednak na drugim wózku albo uszkodzone przekładnie zębate, albo źle obtoczone obręcze bo strasznie rzęzi. Sytuację obserwuję już od jakiegoś czasu, ale nie widzę żeby ktoś z obsługi coś z tym robił. Kilka innych wozów z tej zajezdni ma wybity I stopień usprężynowania, co można odczuć podczas jazdy po charakterystycznym bujaniu, jakby koła miały jajowaty kształt. Jak widać, to nie tylko wina torowisk, ale także, a może przede wszystkim braku zainteresowania i chęci poprawy tego stanu ze strony odpowiednich służb.

wysłane przez Michal105N

> Niestety sytuacja nie dotyczy jedynie golęcińskich tramów. > Od jakiegoś czasu na linii 2 (najczęściej) jeździ skład 780+779 > wyglądający na świeżo po remoncie. > Wagon 780 ma jednak na drugim wózku albo uszkodzone przekładnie > zębate, albo źle obtoczone obręcze bo strasznie rzęzi. > Sytuację obserwuję już od jakiegoś czasu, ale nie widzę żeby > ktoś z obsługi coś z tym robił. > Kilka innych wozów z tej zajezdni ma wybity I stopień > usprężynowania, co można odczuć podczas jazdy po > charakterystycznym bujaniu, jakby koła miały jajowaty kształt. > Jak widać, to nie tylko wina torowisk, ale także, a może przede > wszystkim braku zainteresowania i chęci poprawy tego stanu ze > strony odpowiednich służb.

Ten remont to chyba zdjęta reklama "Salewa" :)...no i oczywiście białe-normalka

--- Krzysztof jest bogiem,Turczyn nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez konjo  4

Michal105N napisał(a):

> Ten remont to chyba zdjęta reklama "Salewa" :)...no i > oczywiście białe-normalka

Proszę ścinać tak długie cytaty.

So never mind the darkness.

wysłane przez Michal105N

Chodziło mi o białe barwy że są malowane a nie w koszmarki....