Forum

drzwi w wagonach 105N

wysłane przez leks 17

Widze, że na forum cisza zapadła lekka to pomyślałem sobie, że mogę założyć wątek z pytaniem, ktore troche mnie męczy. Nie wiem czy to było poruszane, w "szukaj" tego nie znalazłem. Chodzi o to, że 1, 3, 4 drzwi w wagonach tego typu mają normalne poręcze przypomocowane do drzwi, a 2 drzwi nie. Kiedyś jechałem wagonem w którym te drzwi w ogole nie działały i wtedy zwróciłem na to uwage, lecz myślałem ze w tym wagonie poręcze zostały wymontowane skoro drzwi nie działają, jednak widze, że mają tak chyba wszystkie wagony. Dlaczego więc na drugich drzwiach nie ma poręczy? PS: Jeśli administracja uzna wątek za idiotyczny itd. to prosze usunąć.

wysłane przez konjo (gość)

lex napisał(a):

> Dlaczego więc na drugich drzwiach nie ma poręczy?

Jak to nie ma poręczy? http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1149600895.jpg

Są jak najbardziej, tylko, że nie przymocowane do płatów drzwi. A jak się przyjrzysz blizej napisom i znakom eksploatacyjnym to każda 105-ka posiada znaczek człowieczka z laseczką właśnie przy tych drzwiach z "płozami".

Podobnie też trzy fotele w innym kolorze na przeciw tych drzwi nie pojawiają się dla widzimisię, tylko żółte to miejsca z krzyżykiem dla niepełnosprawnych, a zielony jest dla matki z dzieckiem na ręku. To tyle tajemnic stopiątkowych.

wysłane przez torwid  67

konjo napisał(a):

> Podobnie też trzy fotele w innym kolorze na przeciw tych drzwi > nie pojawiają się dla widzimisię, tylko żółte to miejsca z > krzyżykiem dla niepełnosprawnych, a zielony jest dla matki z > dzieckiem na ręku. To tyle tajemnic stopiątkowych.

Tylko bez rasizmu czy innego feminizmu! A ojciec z dzieckiem, to co? Nie może tam usiąść? :D

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> Tylko bez rasizmu czy innego feminizmu! A ojciec z dzieckiem, to > co? Nie może tam usiąść? :D

Jak dla mnie jeżeli w około są wolne miejsca to może sobie tam usiąść każdy, bo nie wiem dlaczego niektórzy mają tendencje do robienia awantur, że im przysługuje miejsce dla niepełnosprawnego, kiedy w około jest np. 1- innych wolnych, nie rzadko z łatwiejszym dostępem... Zresztą chyba kiedyś było to w formie napisu nie piktogramu, a zresztą... dopóki się ludzie nie nauczą korzystać z wielu drobnych udogodnień w nowych pojazdach, to będzie jak jest.

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lex napisał(a):

> Chodzi o to, że 1, 3, 4 drzwi w wagonach tego typu mają > normalne poręcze przypomocowane do drzwi, a 2 drzwi nie.

Dzwio nr. 2 (liczac od przodu) nie maja poreczy bo jest to wejscie dla osob niepelnosprawnych, porecze tylko na schodach, jezeli rownierz byly by w dzwiach to podczas otwierania ocieraly by sie o siebie

wysłane przez lhb178 19

lex napisał(a):

> Chodzi o to, że 1, 3, 4 drzwi w wagonach tego typu mają > normalne poręcze przypomocowane do drzwi, a 2 drzwi nie. > Kiedyś jechałem wagonem w którym te drzwi w ogole nie > działały i wtedy zwróciłem na to uwage, lecz myślałem ze w > tym wagonie poręcze zostały wymontowane skoro drzwi nie > działają, jednak widze, że mają tak chyba wszystkie wagony.

W oryginale tam były poręcze, również w wagonach wyposażonych od początku w poręcze "babciowe".