Forum

Wiekowy, lecz nadal piękny helmut

zdjęcie
Wiekowy, lecz nadal piękny helmut

wysłane przez mike_1994

Niestety, miałem okazję wczoraj i przedwczoraj jechać GT6 i moje wrażenia nie są zbyt miłe.

1. Podczas jazdy gdy tramwaj się kołysze, klapa od systemu drzwiowego(czy jak tam się to zwie) odskakuje na około 10cm przy czym jeśli jest tłok to można zdrowo oberwać(i tak było) 2. Hałas jest taki, że nie można w spokoju słuchać muzyki lub nawt porozmiać tak, żeby nikt inny nie słyszał.

Wiem, że pewnia zaraz ktoś napisze "mogło być lepiej i nie narzekaj", ale stan GT6 i nie tylko mówi wiele do życzenia. Mozna by zrobić małą modernizację albo chociaż oddać je do WNT na 3 miesiące, żeby się nimi zajęli.

--- Lex iubet, non disputat - Prawo nakazuje, nie dyskutuje http://www.kmszczecin.blog.onet.pl

wysłane przez Luke_Police  163

mike_1994 napisał(a):

> 1. Podczas jazdy gdy tramwaj się kołysze, klapa od systemu > drzwiowego(czy jak tam się to zwie) odskakuje na około 10cm > przy czym jeśli jest tłok to można zdrowo oberwać(i tak było)

To że w Helmutach kołysze to wina stanu naszych torowisk, a że klapa odskoczyła to się nie ma co dziwić, też bym odskoczył gdyby mną tak kołysało przez tyle lat :P

> 2. Hałas jest taki, że nie można w spokoju słuchać muzyki lub > nawt porozmiać tak, żeby nikt inny nie słyszał.

Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Jeździłem regularnie helmutami na 11 w trakcie roku akademickiego i nigdy nie miałem problemów z rozmową lub słuchaniem muzyki. Gorzej już było w 102Na i w niektórych Ikarusach 280 (Polickie #709, #727 i #729 są chyba najgłośniejsze pod tym względem). Wydaje mi się, że trafiłeś na jakiś gorszy egzemplarz, dotychczas uważałem GT6 za względnie cichy tramwaj.

Technik serwisu :)

wysłane przez DamTram

mike_1994 napisał(a):

... > 1. Podczas jazdy gdy tramwaj się kołysze, klapa od systemu > drzwiowego(czy jak tam się to zwie) odskakuje na około 10cm > przy czym jeśli jest tłok to można zdrowo oberwać(i tak było)

powód-niezamknięcie klapy przez mechaników i niedopatrzenie oraz lenstwo motorniczego. Jest jednak dobra wiadomość na golęcinie coś się jednak dzieje :>

> 2. Hałas jest taki, że nie można w spokoju słuchać muzyki lub > nawt porozmiać tak, żeby nikt inny nie słyszał.

To zależy od wagonu te ex niemierzyńskie są szczególne głośne np. 510, 512 i 509(słychać przetwornicę)

> Mozna by zrobić małą modernizację albo chociaż oddać je do > WNT na 3 miesiące, żeby się nimi zajęli.

A po co? Wystarczy żeby na zajezdni o nie lepiej dbali :)

wysłane przez torwid  67

mike_1994 napisał(a):

> Mozna by zrobić małą modernizację albo chociaż oddać je do > WNT na 3 miesiące, żeby się nimi zajęli.

W takim czasie to by pewnie zdążyli jedynie blachy zdjąć ;)

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...