Forum

Tramwajem na żagle

Już niebawem szczecinianie zobaczą tramwaj reklamujący przyszłoroczny finał zlotu Tall Ships Races. Dwa wagony właśnie są oklejane reklamą imprezy. Cały skład aż do połowy sierpnia 2007 roku będzie jeździł po różnych szczecińskich trasach promując spotkanie żeglarzy i wielbicieli żeglarstwa. Reklama kosztowała w sumie 31 tysięcy złotych plus VAT.

wysłane przez Piotr

tylko czy jak ta folia będzie wyglądała po pół roku?;). ZDiTM, ZUK? znowu zaniedbuje sprawy związane z przycinaniem krzaczorków, tramwaje rysują się w wielu miejscach...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> tylko czy jak ta folia będzie wyglądała po pół roku?;).

Znając życie nie zaciekawię:)

wysłane przez piotrek

Piotr napisał(a):

> tylko czy jak ta folia będzie wyglądała po pół roku?;).

Mnie zastanawia czy ta folia wyjechała, aż na szyby motorniczego? Czy źle widze bo to późna pora?

wysłane przez Piotr

piotrek napisał(a):

> Mnie zastanawia czy ta folia wyjechała, aż na szyby > motorniczego? Czy źle widze bo to późna pora?

LOL! Faktycznie! Masakra! Przecież coś takigo nie powinno być dopuszczone do jazdy! Taki pojazd może spowodować wypadek, bo np. wjeżdzając albo zjeżdzając z ronda motorniczowie mogą nie zauważyć auta. Widać głupota w oklejaniu nie zna granic. Ciekawe kiedy przód zaczną oklejać ;)

wysłane przez DamTram (gość)

Piotr napisał(a):

> LOL! Faktycznie! Masakra! Przecież coś takigo nie powinno być > dopuszczone do jazdy! Taki pojazd może spowodować wypadek, bo np. > wjeżdzając albo zjeżdzając z ronda motorniczowie mogą nie > zauważyć auta. Widać głupota w oklejaniu nie zna granic. Ciekawe > kiedy przód zaczną oklejać ;)

Tak samo było niedawno (w zeszłe wakacje) na 105Ng/S #780. Co jakiś czas motorniczore odcinali po trocu, aż w końcu wycieli cały kawałek. http://www.damtram.szczecin.pl/galeria_liniowe_105ng_779780.htm - tutaj jest gdy było jeszcze całe.

wysłane przez Piotr

DamTram napisał(a):

> Tak samo było niedawno (w zeszłe wakacje) na 105Ng/S #780.

Hmmm czyli to żadna nowość...Tylko widzisz tam na bocznej szybie nie znajdowała się żadna ważna informacja, a na reklamie regat boczna szyba zawiera informacje o terminie imprezy...Gdzie jest MZK? Czy ich już nie obchodzi zbiorowe bezpieczeństwo? Czy motorniczowie zgłaszaja zastrzeżenia co do oblepiania bocznych szyb?

wysłane przez torwid (gość)

Piotr napisał(a):

> Hmmm czyli to żadna nowość...Tylko widzisz tam na bocznej szybie nie > znajdowała się żadna ważna informacja, a na reklamie regat boczna > szyba zawiera informacje o terminie imprezy...Gdzie jest MZK? Czy ich > już nie obchodzi zbiorowe bezpieczeństwo? Czy motorniczowie zgłaszaja > zastrzeżenia co do oblepiania bocznych szyb?

Dobre pytania. Tym bardziej, że oklejanie nie odbywało się na terenie zajezdni, a obok budynku dyrekcji. I ktoś z MZK pracę wykonaną przez firmę zewnętrzną musiał chyba zatwierdzić i odebrać, nim tramwaj wrócił na Pogodno? Najwyraźniej jednak jest coraz gorzej. I oby nie odbiło się to na bezpieczeństwie pasażerów...

wysłane przez Piotr

torwid napisał(a):

> I ktoś z MZK pracę wykonaną przez > firmę zewnętrzną musiał chyba zatwierdzić i odebrać, nim tramwaj wrócił > na Pogodno?

Dokładnie...i jak dla mnie taki ktoś powinien stracić pracę :). Jeżeli tfu tfu będzie wypadek to ten, który dopuścił w/w pojazd do ruchu na pewno stanie przed sądem. Motorniczy również może mieć przechlapane, bo ostatecznie to on nie zgłosił, że tramwaj nie spełnia podstawowych wymogów bezpieczeństwa...Niech sobie jeszcze przednią szybę zakleją i tłumaczą tym, że tramwaj nie ma kierownicy trzyma się trasy więc nie ma zagrożenia ;).

wysłane przez Wojciech

piotrek napisał(a):

> Mnie zastanawia czy ta folia wyjechała, aż na szyby > motorniczego?

Gdy na 105Ng/S #780" pojawiła się reklama "Salewa" to też szyba przy kabinie motorniczego była zalepiona. Po kilku dniach część folii z szyby przy kabinie zostało wycięte. Może i teraz tak będzie.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez torwid 64

Wojciech napisał(a):

Może i teraz > tak będzie.

Mam nadzieję, że już się to stało. Tramwaj miał od jutra promnować imprezę wożąc już ludzi po mieście.

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...