Forum

Pozostałości autobusu z WPKM Szczecin

zdjęcie
Pozostałości autobusu z WPKM Szczecin (wydział Police)

wysłane przez Pepe 236

No gratulacje za bardzo historyczne foto :) Pamiętam jeszcze jak ten Mig pomykał na linii 63 w 1989 czy 1990 r.. Ale aż pod Lublin zawędrował, kto by pomyślał. :)

wysłane przez tarnas

man751 napisał(a):

> No gratulacje za bardzo historyczne foto :) Pamiętam jeszcze > jak ten Mig pomykał na linii 63 w 1989 czy 1990 r.. Ale aż > pod Lublin zawędrował, kto by pomyślał. :) Musiał go kupić jakiś miejscowy prywaciarz, jednak w Ćmiłowie raczej żadnych nie ma. Ciekawe, że tego autobusu w stanie jeżdżącym nikt nie widział w Lublinie. Ten kawałek blachy przez krótki czas był tymczasowym płotkiem, wypatrzyłem go z samochodu, następnego dnia pojechałem przyjrzeć się bliżej, a 2-3 tygodnie później był już normalny płot i ani śladu po autobusie;) W komunikacji prywatnej był prawdopodobnie jeszcze jeden autobus ze Szczecina, jednak nie udało się ustalić numeru. W zeszłym roku został odstawiony po zakupie MANów NL202 i obecnie można go kupić na allegro;)

Tak ogólnie, chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy wpis na forum;) Pozdrowienia z Lublina.
tarnas napisał(a):

> W komunikacji prywatnej był prawdopodobnie jeszcze jeden > autobus ze Szczecina, jednak nie udało się ustalić numeru. W > zeszłym roku został odstawiony po zakupie MANów NL202 i obecnie > można go kupić na allegro;)

A możesz wiesz z której zajezdni ten autobus był, lub jego malowanie widziałeś, cokolwiek, jakiś szczegół?? :)

> Tak ogólnie, chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy > wpis na forum;) Pozdrowienia z Lublina.

Również pozdrawiamy i witamy na forum ;)

wysłane przez tarnas

man751 napisał(a):

> A możesz wiesz z której zajezdni ten autobus był, lub jego > malowanie widziałeś, cokolwiek, jakiś szczegół?? :) Przejrzałem notatki i znalazłem 2 szczecińskie;) Wszystkie były w Miejskiej Komunikacji Prywatnej, żaden już nie jeździ.

MKP 027, ex-316, w Lublinie w latach 1999-2005. MKP 085, ex-6__, w Lublinie 1998-2003.

Był jeszcze MKP 026, w latach 1999-2002, w środku miał napis "zabrania się zajmować miejsce z prawej strony kierowcy", możliwe, że szczeciński. Fotkę mam, ale po przemalowaniu, więc nie ma zbyt wielu elementów do porównywania.

wysłane przez t105n  49

tarnas napisał(a):

> MKP 027, ex-316, w Lublinie w latach 1999-2005. > MKP 085, ex-6__, w Lublinie 1998-2003.

Może to był ex #628? Mam info, że został prawdopodobnie w 1993 roku sprzedany, ale nie wiadomo dokąd.

> Był jeszcze MKP 026, w latach 1999-2002, w środku miał napis > "zabrania się zajmować miejsce z prawej strony kierowcy", > możliwe, że szczeciński.

Podejrzewam, że ex #347. Kiedyś z kolegą doszliśmy, że pod koniec 1998 roku do Lublina trafiły 3 Jelcze M-11 z zajezdni Dąbie. Ich szczecińskie numery to #316, #347 i #364, zaś w Lublinie otrzymały numery odpowiednio #027, #026 i #085.

wysłane przez tarnas

> Kiedyś z kolegą doszliśmy, że pod koniec 1998 roku do Lublina trafiły > 3 Jelcze M-11 z zajezdni Dąbie. Ich szczecińskie numery to #316, #347 > i #364, zaś w Lublinie otrzymały numery odpowiednio #027, #026 i > #085. Tak. Wybacz, ale podczas któregoś formatowania wcięło mi korespondencję i teraz korzystam z różnych zapisków;/ W takim razie musi byc, jak ustalilismy;)

wysłane przez Filip_Police

tarnas napisał(a):

> ... zeszłym roku został odstawiony po zakupie MANów NL202 i obecnie > można go kupić na allegro;)...

Czy mógłbyś podać link do tej licytacji (licytacji tego Jelcza)?

--- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia

wysłane przez tarnas

> Czy mógłbyś podać link do tej licytacji (licytacji tego Jelcza)? Aukcja była na otomoto.pl i widzę, ze skończyła się podczas, gdy mnie nie było. Zamieszczono fotki jelcza nr 061 (akurat nie szczecińskiego, tylko krakowskiego..) z adnotacją, że do sprzedania jest 5 autobusów w cenie od 5 do 30 tys. Szkoda, że Otomoto nie archiwizuje aukcji, jak allegro:/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

To może wiesz co jeżdziło 19,05,1991 na 63/2 ??

wysłane przez Michal105N

...czy mógłbyś odzielac pytanie od twojej odpowiedzi,bo się źle czyta? A pozatym gratuluje za zdjęcie i mam nadzieję że będzie więcej takich zabytkoych fotek :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Gratuluje autorowi zrobienia tego zdjęcia :) Bardzo fajne. Tylko szkoda, że cały autobus nie robi za płot ]:-> ]:-> --- Chcesz wypocząć, zrelaksować się? Jedź do SPA Klonowica lub SPA Dąbie ]:->