Forum

Szafka elektryczna w wagonie 738

zdjęcie
Szafka elektryczna w wagonie 738

wysłane przez leks 17

Znowu szafa w tym paskudnym żółto - kremowym kolorze. Paskudnie to wygląda jak potem jest na tym pełno nalepek i cała jest porysowana - w dodatku kolor już niemodny. Te szafy powinny być malowane na szary kolor - na tym zdjęciu nawet widać odcien, o który mi chodzi po wewnętrznej stronie. Na prawde mówie Wam, że to wyglądało, by o wiele estetyczniej. Z tego co pamietam taki kolor jest w Tatrach i wygląda to świetnie.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez 105N-1049 (gość)

lex napisał(a):

[ciach]

Masz racje kolor szawki jest paskudny .Ale szara cala szawka wygladala by ponuro w tak jasnym wozie.

wysłane przez Michal105N

> Znowu szafa w tym paskudnym żółto - kremowym kolorze. > Paskudnie to wygląda jak potem jest na tym pełno nalepek i > cała jest porysowana - w dodatku kolor już niemodny. Te szafy > powinny być malowane na szary kolor - na tym zdjęciu nawet > widać odcien, o który mi chodzi po wewnętrznej stronie. > Na prawde mówie Wam, że to wyglądało, by o wiele > estetyczniej. > Z tego co pamietam taki kolor jest w Tatrach i wygląda to > świetnie.

To by dopiero ochydnie by wyglądało w tramwaju w którym prawie wszytko jest w jasnych barwach,np.drzwi,poręcze.Pozatym szafy szare też mamy,np.1011+1012 ;)

wysłane przez leks 17

Michal105N napisał(a):

> To by dopiero ochydnie by wyglądało w tramwaju w którym prawie > wszytko jest w jasnych barwach,np.drzwi,poręcze.Pozatym szafy > szare też mamy,np.1011+1012 ;)

-> Więc w bulwach wg. Ciebie też jest ochydnie?! Beznadzieja ten kremowy... a szary, by wyglądał bardzo elegancko - taki kolor jak w bulwach.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Michal105N

> -> Więc w bulwach wg. Ciebie też jest ochydnie?! > Beznadzieja ten kremowy... a szary, by wyglądał bardzo elegancko > - taki kolor jak w bulwach.

Że szary kolor jest w bulwach to nie musisz mi tego mówic bo wiem :) Jak dla mnie to tramwaj powinien byc w kolorach jasnych,zarówno w środku jak i na zewnatrz.Chodzi mi o to żeby był zauważalny(od zewnątrz).Może w tedy spadła by ilośc wypadków z udziałem piszych,rowerzystów itp.

wysłane przez LLUZNIAK

lex napisał(a):

> Te szafy > powinny być malowane na szary kolor - na tym zdjęciu nawet > widać odcien, o który mi chodzi po wewnętrznej stronie. > Na prawde mówie Wam, że to wyglądało, by o wiele > estetyczniej.

Ble... Taki szary byłby zbyt ciemny jak na to wnętrze. Byćmoże gdyby go rozjaśnić to by się nadawał?!

P.S. "wyglądało, by o wiele..." <- wersja niepoprawna "wyglądałoby o wiele..." <- wersja poprawna ;)

wysłane przez t105n  49

> lex napisał(a):

> > Na prawde mówie Wam, że to wyglądało, by o wiele > > estetyczniej. LLUZNIAK napisał(a):

> P.S. > "wyglądało, by o wiele..." <- wersja niepoprawna > "wyglądałoby o wiele..." <- wersja poprawna ;)

I jeszcze "naprawdę" na pewno pisze się razem ;-)

wysłane przez Wojciech

lex napisał(a):

> Znowu szafa w tym paskudnym żółto - kremowym kolorze.

Jedź do Poznania, tam szafy są zielone. Może to zadowoli :)

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez leks 17

Wojciech napisał(a):

> Jedź do Poznania, tam szafy są zielone. Może to zadowoli :)

-> Ciekawe, niedługo jade :). Zielony też by był good.

wysłane przez Michal105N

> Zielony też by był good.

A różowy by pasował??

wysłane przez leks 17

Michal105N napisał(a):

> A różowy by pasował?? -> Nieee :( różowy to damski kolor :P - ale cóż lepszy niż ten paskudny kremowy. No, ale mógłby być niebieski :P.

wysłane przez Michal105N

lex napisał(a):

> Michal105N napisał(a):

> > > A różowy by pasował?? > -> Nieee :( różowy to damski kolor :P - ale cóż lepszy niż ten > paskudny kremowy. No, ale mógłby być niebieski :P.

Kobiety też prowadzą tramwaj.A jak niebieski to zapraszam do 610 i 611.Aha a co byś powiedział bordowy w białe plamki?

wysłane przez leks 17

Michal105N napisał(a):

> Kobiety też prowadzą tramwaj.A jak niebieski to zapraszam do 610 i > 611.Aha a co byś powiedział bordowy w białe plamki?

-> 611 gdyby było porządnie zadbane to byłoby ok, lecz miałem na myśli nieco inny odcień. Bordowy w białe plamki hmmm - ciekawa propozycja :D, ale mówie wam, że najlepszy byłby szary. :P

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/
Ech

wysłane przez m21 (gość)

No to szykuja sie szkolenia dla motorniczych.Znowu pozmienali uklad skrzynki .

wysłane przez X

m21 napisał(a):

> No to szykuja sie szkolenia dla motorniczych.Znowu pozmienali > uklad skrzynki .

Przecież wszystko masz dokładnie opisane, więc po co Ci dodatkowe szkolenia, Każda "eska" ma przypisaną jakąs funkcję, wieć nie rozumieno co Ci chodzi.

--- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez m21 (gość)

Romanas napisał(a):

. > > Przecież wszystko masz dokładnie opisane, więc po co Ci > dodatkowe szkolenia, Każda "eska" ma przypisaną jakąs > funkcję, wieć nie rozumieno co Ci chodzi

To powiedz mi gdzie jest zaloncznik bateri ??

wysłane przez (użytkownik usunięty)

m21 napisał(a):

> To powiedz mi gdzie jest zaloncznik bateri ??

Zapewne w tylnej szafce wagonu...

wysłane przez m21 (gość)

Maciek napisał(a):

> Zapewne w tylnej szafce wagonu...

A od kiedy to woz zalanczasie z tylu ?? No juz nie kombijuj jak kon pod gore ;)

wysłane przez DamTram

m21 napisał(a):

> A od kiedy to woz zalanczasie z tylu ?? No juz nie kombijuj jak kon > pod gore ;)

Od zawsze w wagonach typy 105N2k/S/2000 i tyle.

wysłane przez m21 (gość)

DamTram napisał(a):

> Od zawsze w wagonach typy 105N2k/S/2000 i tyle.

A to to jest bulwa ty nie wiedzialem :)

wysłane przez Wojciech

m21 napisał(a):

> A od kiedy to woz zalanczasie z tylu ?? No juz nie kombijuj jak kon > pod gore ;)

W 105Np i 105Ng/S tak jest...

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez X

m21 napisał(a):

> To powiedz mi gdzie jest zaloncznik bateri ??

Po pierwsze załĄcznik, a po drugie, jakbyś sie dobrze przyjrzał, to nad każdą "eską" jest numer, a na drzwiach od szafy elektrycznej jest opis bezpieczników, wiec chyba czytać potrafisz i beż problemu znajdziesz załącznik baterii.

--- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez m21 (gość)

Romanas napisał(a):

nad każdą "eską" jest numer, a na drzwiach od szafy elektrycznej > jest opis bezpieczników, wiec chyba czytać potrafisz i beż problemu > znajdziesz załącznik baterii.

No ok ale nie czaisz o co mi chodzi . Chodzi o to ze to nowy uklad w 105 po ng i trzeba bedzie przysywczaic do nowgo .Ale to maly pikus . Super jest ze wszytko jest opisane bo dla nas nowych to naprawde zbawienie :D A odlacznika nie widze takiej durzej wajchy jakos tutaj nie ma ;)

wysłane przez Maciej (gość)

m21 napisał(a):

> No ok ale nie czaisz o co mi chodzi . Chodzi o to ze to nowy uklad w > 105 po ng i trzeba bedzie przysywczaic do nowgo .Ale to maly pikus .

No to zdecyduj się w końcu - mały pikuś czy bariera, której bez specjalnych szkoleń nie da się pokonać?

> durzej

No to już przesada jest...

wysłane przez Phobos 17

> Przecież wszystko masz dokładnie opisane, więc po co Ci > dodatkowe szkolenia,

Są w MZK motorniczy (a przynajmniej jeden), którzy nie potrafią pisać. Śmiem zatem przypuszczać, że z czytaniem również są problemy - stąd konieczność przeprowadzenia szkoleń :->

--- KoMiS wersja 6 się zbliża. Drżyjcie dzieci neostrady...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> Są w MZK motorniczy (a przynajmniej jeden), którzy nie potrafią > pisać.

Conajmniej niejeden. W tej firmie normalne są wyrazy w stylu "opuźniona", "ktury" i inne - też fajne...

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez luki663719 17

Oczywiście na wyświetlaczu wewnętrznym przejazd liter o jedną linijkę.

wysłane przez MQ ?

luki663719 napisał(a):

> Oczywiście na wyświetlaczu wewnętrznym przejazd liter o jedną > linijkę.

Przypuszczam, że tak wyszło tylko na zdjęciu. Wyświetlacze diodowe na fotach czasem bardzo dziwnie wyglądają.

--- http://ag.bocznica.org/

wysłane przez Piotr

mkubien napisał(a):

> Przypuszczam, że tak wyszło tylko na zdjęciu. Wyświetlacze > diodowe na fotach czasem bardzo dziwnie wyglądają.

zgadza się :), a winą jest czas otwarcia migawki :).

wysłane przez LLUZNIAK

Piotr napisał(a):

> zgadza się :), a winą jest czas otwarcia migawki :).

W tym wypadku to raczej jej pionowy przebieg :>

wysłane przez leks 17

No właśnie moim zdaniem tak wygląda o wiele lepiej: http://tramwar2.republika.pl/u2009-678.html - przede wszystkim estetyczniej. Zdjęcie pochodzi z Warszawy - z wagonu 105Nzmod.

wysłane przez 105ngs

lex napisał(a):

> No właśnie moim zdaniem tak wygląda o wiele lepiej: > http://tramwar2.republika.pl/u2009-678.html - przede > wszystkim estetyczniej.

Taaak, więcej jakże przemiłej dla oka szarzyzny... Może z zewnątrz też pomalować pudła na szaro ? :/

wysłane przez leks 17

105ngs napisał(a):

> Taaak, więcej jakże przemiłej dla oka szarzyzny... Może z > zewnątrz też pomalować pudła na szaro ? :/

Rrrrr co za uparte ludzie, wygląda to na tym zdjęciu co dałem dużo lepiej, a wy się wszyscy nadal upieracie. Kremowy kolor na zewnątrz wam się nie podoba, ale wewnątrz to już super ok i w ogóle lepszego koloru już nie ma... Nie dziwie się, że to całe MZK tak wygląda... i te tramwaje... Dziwne, że tylko Szczecin zostawia taki kolor, a inne miasta go zmieniają na inny. W nowych tramwajach kolor również jest inny - np. chociażby w niemieckich Tatrach kolor jest jasny, ale można znaleźć inną barwe - z tym, że tam szafa jest obita jakimś plastykiem.

Z zewnątrz jestem za starym malowaniem szczecinskim, które jest o niebo lepsze od tych wymysłów MZK, a szary kolor na pewno, by się MZK podobał - nawet nie trzeba by przemalowywać tramwaju, a tylko pojeździć kilka lat i poczekać aż sie tak wybrudzi ;).

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez 105ngs

lex napisał(a):

> Rrrrr co za uparte ludzie

A żebyś wiedział, zwłaszcza ja... :>

> Kremowy kolor na > zewnątrz wam się nie podoba, ale wewnątrz to już super ok i w > ogóle lepszego koloru już nie ma...

Lepszy krem niż szary. Zresztą do środka akurat kremowy pasuje. Masz lepszy żywy i miły dla oka kolor ? Tylko nie mów, że zielony, jak w Poznaniu, bo już wszystko mi do kompletu z rękami opadnie... Piszesz dokładnie tak jak napisałem w poście powyżej - szary jest świetny i pasuje wszędzie, a kremowy najlepiej nie powinien w ogóle istnieć. A tymczasem wyobraź sobie, że są miejsca gdzie dany kolor pasuje, a inny już nie za bardzo.

> Nie dziwie się, że to całe MZK tak wygląda... i te tramwaje...

Taak, w końcu zabiłem też Kennedy'ego, więc marazmowi w szczecińskiej KM i kiepskiej pozycji MZK też jestem winien... oczywiście...

> Dziwne, że tylko Szczecin zostawia taki kolor, a inne miasta go > zmieniają na inny.

No straszne, masz rację - Szczecin powinien brać przykład z innych miast, które malują szafy na szaro i dzięki temu mają świetnie prosperującą KM. To jest klucz do sukcesu !

> W nowych tramwajach kolor również jest inny

Właśnie - wsiadłem ostatnio do bulwy, oklejonej dodatkowo piękną folią (1054). Panująca w środku ciemnica jak w tyłeczku naszych ciemniejszych przyjaciół z Afryki wraz z piękną kolorystyką wnętrza spowodowały, że oczka aż same zaczeły mi się zamykać.

> np. chociażby w niemieckich Tatrach kolor jest jasny

Ano właśnie - jest jasny i dobrze wygląda. Biel z odrobiną kremu i JASNOszarymi elementami.

> Z zewnątrz jestem za starym malowaniem szczecinskim

Chociaż tutaj odrobina dobrego smaku :P

Koniec, napisałem wszystko co na ten temat myślę - nie zamierzam wdawać się w dyskusję o wyższości szrego nad kremowym czy odwrotnie. Życzę szarego dnia :>

wysłane przez leks 17

105ngs napisała:

> No straszne, masz rację - Szczecin powinien brać przykład z innych > miast, które malują szafy na szaro i dzięki temu mają świetnie > prosperującą KM. To jest klucz do sukcesu !

No ba, wiadomo :D.

> Panująca w środku ciemnica jak w tyłeczku naszych > ciemniejszych przyjaciół z Afryki wraz z piękną kolorystyką wnętrza > spowodowały, że oczka aż same zaczeły mi się zamykać.

Mam wrażenie, że chyba masz cały czas na oczach jakieś bardzo ciemne okulary przeciwsłoneczne, uczulenie na szary lub ogólnie coś ze wzrokiem, albo urodziłeś się troche lat za późno niż powinieneś. ;)

> Ano właśnie - jest jasny i dobrze wygląda. Biel z odrobiną kremu i > JASNOszarymi elementami.

Ta odrobina kremu miała nieco inny odcien, oczywiście nie twierdze, że jasny szary, by mnie nie zadawalał - kolor z Tatry był prawie, że idealny i na pewno cieszyłbym się gdyby szafy w 105tkach zaczęto malować w takie kolory.

Życzę szarego dnia :>

Ach jak ja lubie złośliwych ludzi... kurde, a ja się dziwie co te niebo w moich oczach od kilku minut takie szare... :).

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez 105ngs

105ngs napisał(a):

> Właśnie - wsiadłem ostatnio do bulwy, oklejonej dodatkowo piękną > folią (1054).

Chodziło o 1053, 1054 nie ma reklamy :)