Forum

Usuwanie usterek w trakcie jazdy

wysłane przez Piotr

Czy to dopuszczalne, aby usuwać usterki w trakcie jazdy? Nie wiem czym się zachwycać i pochwalać...Nie wiem jaka była skala uszkodzenia...Mam nadzieję, że autobus nie jechał z otwartym skrzydłem? Oczywiście chodzi o naprawdę MANa NL223 1205.

wysłane przez X

Piotr napisał(a):

> Oczywiście chodzi o naprawdę MANa NL223 > 1205.

A nie przypadkiem o MANa NL223 #1203? :-)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Piotr

Romanas napisał(a):

> A nie przypadkiem o MANa NL223 #1203? :-)

wkradł się błąd ;) dzięki za korektę.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> Czy to dopuszczalne, aby usuwać usterki w trakcie jazdy? Nie

No jakby to chodziło o grzebanie w silniku to raczej nie... ale drzwi zwłaszcza jak mają ochotę się zacinać to tak.

> wiem czym się zachwycać i pochwalać...Nie wiem jaka była

W wypadku zacinających się drzwi ok, ale jakby mial podczas jazdy sprawdzać sobie w Volvo coś w komozre silnika to jak już napisałem niebardzo to widzę.

> skala uszkodzenia...Mam nadzieję, że autobus nie jechał z > otwartym skrzydłem? Oczywiście chodzi o naprawdę MANa NL223 > 1205.

W sumie w MANidle niedasie pojechać z otwartymi drzwiami bo hamulec nie puści. Natomiast jakby okazało sięże majster klepka nie jest w stanie poprawić usterki "live" to dzwonią po rezerwę i wio.

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Maciej (gość)

MC napisał(a):

> W sumie w MANidle niedasie pojechać z otwartymi drzwiami bo > hamulec nie puści.

Jak się nie da, jak się da :-) W #2201 blokada nie działa już od jakiegoś czasu :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Maciej napisał(a):

> Jak się nie da, jak się da :-) > W #2201 blokada nie działa już od jakiegoś czasu :-)

Nie wiem musiałbym pojechać ze 2 przystanki :) Może zdjęli bo akurat w tych wozach (z resztą w większości nowych) te hamulce są wkurzające. Czemu? Bo łapią zanim otworzą się drzwi, i puszczają dopiero po całkowitym zamknięciu "na szczelno" ;). W Volvo chwyta w momencie otwierania i puszcza w chwili zamykania dzięki czemu przez lata w ogóle nie miałem pojęcia, że one istnieją (tymbardziej, że na drzwi 1A są rozłączone).

--- Volvo ponad reszte busów :)
> Jak się nie da, jak się da :-) > W #2201 blokada nie działa już od jakiegoś czasu :-)

W 1204 też nie działa.

wysłane przez t105n  49

Maciej napisał(a):

> Jak się nie da, jak się da :-)

Jasne, że się da! Można wyłączyć blokadę - jechałem kiedyś #3015 z otwartymi drzwiami. Ale tylko jeden przystanek, aby podjechać do podstawionej rezerwy.

wysłane przez Phobos 17

> Nie > wiem czym się zachwycać i pochwalać...

Już sam fakt _naprawiania_ drzwi czy obecności pogotowia autobusowego wywołałby sensację w MZK :-]

> Nie wiem jaka była > skala uszkodzenia...Mam nadzieję, że autobus nie jechał z > otwartym skrzydłem?

Wręcz przeciwnie - skrzydło nie otwierało się na przystankach.

--- O MZK możesz pisać co chcesz! (o ile piszesz w samych superlatywach)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> Wręcz przeciwnie - skrzydło nie otwierało się na przystankach.

a MC wytłumaczył mi, że nawet nie da się w MANAch jechać z otwartymi drzwiami. Jak dobrze, że takich bajerów pozbawiony jest 102Na. Inaczej znaczna część ;) tych pojazdów nie ruszyłaby z miejsca, a tak zawsze można pokombinować, wejście skrzydłem zastawić etc. ;).