Forum

Grota-Roweckiego wciąż bez autobusów

Rozkłady jazdy wydrukowane, przystanki przygotowane, kierowcy przeszkoleni, ale decyzji w sprawie kursowania autobusów ulicą Grota-Roweckiego nadal nie ma. Zmiana tras rozpętała prawdziwą burzę i masę konfliktów wśród mieszkańców Pogodna. Zawiązano komitety protestacyjne: mieszkańców ulicy Reduty Ordona, Grota-Roweckiego i Łukasińskiego. Niezadowolonych jest jednak więcej. Komitet protestacyjny chcą założyć również mieszkańcy ulicy Czorsztyńskiej. Linie 75 i 53 miały zmienić trasę przejazdu w miniony poniedziałek. Teraz problemem zajmują się Rada Osiedla Pogodno i zastępca prezydenta Szczecina Andrzej Grabiec.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Można zawsze zrobić kary pieniężne dla protestujących... Na początku napewno przeciwnicy wyjdą na ulice, ale po jakimś czasie przestaną.
PiNgWiN napisał(a):

> Można zawsze zrobić kary pieniężne dla protestujących...

Jeszcze jakieś genialne pomysły?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Jeszcze jakieś genialne pomysły?

Mi się akurat wyczerpały :P

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Jeszcze jakieś genialne pomysły?

Tak, ja mam. Niech puszczą busy przez Taczaka... To chyba najlepsze rozwiązanie.

wysłane przez piotrek

Maciek napisał(a):

> Tak, ja mam. Niech puszczą busy przez Taczaka... To chyba > najlepsze rozwiązanie.

Nie jest najlepsze. Jest tylko najcichsze. Tj, autobusy przestaną hałasować bo będą cicho,ale będą daleko.

A jak sobie wyobrażasz np linię 75 która pojedzie przez Taczaka? Dalej przez 26 kwietnia? A co z np. Liceum VII pod ktore podjeżdza, Szkoła Podstawowa na Witkiewicza? Przecież jakoś tam dojechać trzeba.

Fakt, że 53 praktycznie to omija, ale dla kogo by jechało przez Taczaka?

wysłane przez piotrek

piotrek napisał(a):

> A jak sobie wyobrażasz np linię 75 która pojedzie przez Taczaka?

Oprócz szkół nie dodałem oczywiscie, że to oddala innym mieszkańcom autobusy.

Oczywiście zawsze z Taczaka może skręcić w Derdowskiego i spowrotem wrócić na wcześniejszą trasę. Tyle, że tam mógłby być problem z prawoskrętem bo całkiem blisko stały by inne pojazdy oczekujace na zielone światło.

wysłane przez t105n  49

piotrek napisał(a):

> Oczywiście zawsze z Taczaka może skręcić w Derdowskiego i spowrotem > wrócić na wcześniejszą trasę.

A teraz policz, ile dodatkowych kilometrów robi się na każdym kursie i pomnóż przez liczbę kursów, a potem pomnóż przez liczbę dni. No chyba, że potniemy częstotliwość...

wysłane przez piotrek

t105n napisał(a):

> A teraz policz, ile dodatkowych kilometrów robi się na każdym kursie i > pomnóż przez liczbę kursów, a potem pomnóż przez liczbę dni. No chyba, > że potniemy częstotliwość...

Nie zapominaj, albo miej w świadomości, że ja jestem przeciwnikiem zmiany tej trasy.

wysłane przez t105n  49

piotrek napisał(a):

> Nie zapominaj, albo miej w świadomości, że ja jestem przeciwnikiem > zmiany tej trasy.

Ja też. Dziwi mnie, że skoro autobusy jeżdżą przez Reduty Ordona od co najmniej 30 lat, to raptem teraz zaczęły przeszkadzać.
piotrek napisał(a):

> A jak sobie wyobrażasz np linię 75 która pojedzie przez Taczaka? > Dalej przez 26 kwietnia? A co z np. Liceum VII pod ktore podjeżdza, > Szkoła Podstawowa na Witkiewicza? Przecież jakoś tam dojechać > trzeba.

Albo puścić autobusy (wszystkie: 75,53,60,521) przez ulicę ks. J. Popiełuszki. Od przystanku "Derdowskiego" ulicami Przygodna, Popiełuszki, Łukasińskiego. Kolejny przystanek zlokalizować przy skrzyżowaniu ulic Przygodna, Grota-Roweckiego, a następne wspólne z linią 80 i 74. Dzięki temu linia 75 dalej będzie obsługiwać szkołę na Witkiewiecza. A mieszkańcom nie będzie przeszkadzać żaden autobus.

wysłane przez t105n  49

Wojtek napisał(a):

> Albo puścić autobusy (wszystkie: 75,53,60,521) przez ulicę ks. J. > Popiełuszki.

Przez te wyboiste betonowe płyty???

> Od przystanku "Derdowskiego" ulicami Przygodna,

Parę lat temu ten odcinek Przygodnej przemianowano na Witkiewicza.

Ale ogólnie pomysł z trasą przez Witkiewicza - Taczaka - Łukasińskiego nie jest najgorszy. A może nawet odwrócić kierunek 75 na Zawadzkiego: ... - Witkiewicza - Taczaka - Bracka - Szeroka - Szafera - Zawadzkiego - Klonowica - Krzekowo. Ale tu widzę takie problemy: nieprzystosowanie ul.Brackiej do ruchu autobusów, trudności ze zlokalizowaniem przystanków przy zajezdni Klonowica.
t105n napisał(a):

> Przez te wyboiste betonowe płyty???

Nie wiedziałem, nigdy tam nie byłem.

> Parę lat temu ten odcinek Przygodnej przemianowano na Witkiewicza.

Widocznie mam starą mapę.

wysłane przez t105n  49

Wojtek napisał(a):

> Nie wiedziałem, nigdy tam nie byłem.

Ul.Popiełuszki jest wąziutka i w dodatku ślepa. W zasadzie ciężko uznać to za ulicę, bo wygląda jak dojazd do posesji.

> > Parę lat temu ten odcinek Przygodnej przemianowano na Witkiewicza. > > Widocznie mam starą mapę.

Nie wiem, czy na najnowszym planie Szczecina już to uwzględniono.