Forum

Policki za tramwaj, wygodniej niż w tramwaju

wysłane przez Filip_Police

Uuu, nie wiedziałem że SPPK ma stałą linię 808. Ciekawe od kiedy jeździ. A tak na poważnie to nie postarali się z tymi tablicami. Powinny być na pomarańczowym tle, a nie białym.

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia
marcin_bozek napisał(a):

> Uuu, nie wiedziałem że SPPK ma stałą linię 808. Ciekawe > od kiedy jeździ. A tak na poważnie to nie postarali się z > tymi tablicami. Powinny być na pomarańczowym tle, a nie > białym.

Pomarańczowe tablice zbyt słabo kontrastowałyby z czerwonym kolorem autobusu. Białe są dużo lepiej zauważalne i czytelne.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Luke_Police napisał(a):

> Pomarańczowe tablice w czerwonym autobusie miałyby za słaby > kontrast i byłyby mniej czytelne niż białe.

Argument śmieszny. Wczoraj na 808 pomykało klonowickie Volvo z czerwoną reklamą Eurobanku i miało pomarańczowe tablice.

Mnie nie interesuje, że autobus jest czerwony, zielony, żółty, czy czarny w różowe ciapki. Ma być pomarańczowe oznakowanie i tyle.
mkubien napisał(a):

> Mnie nie interesuje, że autobus jest czerwony, zielony, > żółty, czy czarny w różowe ciapki. Ma być pomarańczowe > oznakowanie i tyle.

W takim razie znowu będą pretensje do SPPK ze strony ZDiTM. Swoją drogą, to już nie pierwszy raz SPPK nabroiło z tablicami. Jak nie tablice bez termometrów, to tablice w złym kolorze... :(

Technik serwisu :)
marcin_bozek napisał(a):

> Uuu, nie wiedziałem że SPPK ma stałą linię 808. Ciekawe > od kiedy jeździ.

Poważnie? To przeczytaj informację "Zamknięcie Ku Słońcu" - dodana 16.08. przez mkubienia. Tam jest wszystko jak na talerzu.

wysłane przez Filip_Police

t105n napisał(a):

> Poważnie? To przeczytaj informację "Zamknięcie Ku > Słońcu" - dodana 16.08. przez mkubienia. Tam jest wszystko > jak na talerzu.

Nie chodzi o to. Poprostu białe tło informuje, że linia jest stała. Czyli SPPK myśli że to będzie dla nich stała fucha, nawet po zakonczeniu robót. Albo może zapomniano zróbić pomarańczowe tło? A o tym że w dzień powszedni SPPK ma 1 brygadę, SPAD 3, a SPAK 2 to ja wiem od 16.08.

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia
marcin_bozek napisał(a):

> Poprostu białe tło informuje, że linia jest stała. Czyli SPPK myśli że to będzie dla nich stała fucha, nawet po zakonczeniu robót.

A to masz rację. I jak słusznie zauważył mkubien, SPPK znowu zawaliło z tablicami. A przecież regularne zakupy taboru to nie wszystko, żeby dobrze wykonywać umowę przewozową.

wysłane przez Filip_Police

t105n napisał(a):

> A to masz rację. I jak słusznie zauważył mkubien, SPPK znowu > zawaliło z tablicami. A przecież regularne zakupy taboru to nie > wszystko, żeby dobrze wykonywać umowę przewozową.

No ale co to ich obchodzi. W końcu mają aż(!) 1 brygadę. No to 3, 4 tablice są potrzebne. Czy to takie trudne? A SPAD posiada fajne tablice. Na każdą brygadę trzy tablice pomarańczowe z dwoma kierunkami i numerem oraz jedna tablica z napisem : "L.808 - ZA TRAMWAJ" Tło białe, tylko napis L.808 jest na tle pomarańczowym. Nie wiem jak SPAK, ale widziałem również normalne tablice. Widzę, że SPPK traci u mnie jako dobra spółka. I się zgadzam z Tobą t105n. "[...]regularne zakupy taboru to nie wszystko[...]".

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia
marcin_bozek napisał(a):

> "[...]regularne zakupy taboru to nie wszystko[...]".

To ja wybieram jednak polickiego MANa z pomarańczowymi diodami, zamiast szczecińskiego Ikarusa ze zbliżoną kolorystycznie tablicą. ;) Faktem jest, że oznaczenie objazdowe jest zaniedbywane, ale można sobie poradzić inaczej. Np. wyświetlacze mogą korzystać z funkcji "negatywu" i specjalne warunki widoczności będą zachowane, bez wpychania kartki za wycieraczkę. ;)

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Np. wyświetlacze mogą korzystać z funkcji > "negatywu"

Niestety nie w przypadku produktów znanej i lubianej firmy R&G.
mkubien napisał(a):

> Niestety nie w przypadku produktów znanej i lubianej firmy R&G.

Trudno, przewoźnicy muszą ich mobilizować, bo coś słabo sobie biorą ich uwagi do serca.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.
marcin_bozek napisał(a):

> A SPAD posiada fajne tablice. Na każdą brygadę trzy tablice > pomarańczowe z dwoma kierunkami i numerem oraz jedna tablica z napisem: > "L.808 - ZA TRAMWAJ". Tło białe, tylko napis L.808 jest na tle pomarańczowym.

Z tego, co zauważyłem, to dzisiaj SPAD ma chyba normalne tablice, jakie powinny być. Widocznie na poniedziałek farba nie wyschła ;-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

marcin_bozek napisał(a):

> Uuu, nie wiedziałem że SPPK ma stałą linię 808. Ciekawe > od kiedy jeździ. A tak na poważnie to nie postarali się z > tymi tablicami. Powinny być na pomarańczowym tle, a nie > białym.

No wiadomo ze wygodnie bo przeciez police to wkoncu "RAMDEWU"komunikacji miejskiej
tramwajekk napisał(a):

> No wiadomo ze wygodnie bo przeciez police to wkoncu > "RAMDEWU"komunikacji miejskiej

co to jest to "RAMDEWU"??

Штирлиц

wysłane przez Luke_Police  163

Czy orientuje się ktoś którędy policka brygada zjeżdża do zajezdni z linii 808? Chodzi mi głównie o to czy jedzie Szosą Polską, czy przez Głębokie, a jeżeli przez Głębokie, to jak jedzie dalej: przez Leśno Górne, czy może przez Trzeszczyn?

Technik serwisu :)

wysłane przez Michal105N

> Czy orientuje się ktoś którędy policka brygada zjeżdża > do zajezdni z linii 808? Chodzi mi głównie o to czy jedzie > Szosą Polską, czy przez Głębokie, a jeżeli przez > Głębokie, to jak jedzie dalej: przez Leśno Górne, czy > może przez Trzeszczyn?

No chyba to zależy od kierowcy którędy będzie zjeżdżał, ale nie martw się, bo chyba w SPPK jest stały przydział na kierowców(od początku jeżdżą ci sami, a przynajmniej ten na drugiej zmianie),i co niektórym dał się we znaki...:P

wysłane przez Luke_Police  163

Michal105N napisał(a):

> No chyba to zależy od kierowcy którędy będzie zjeżdżał, > ale nie martw się, bo chyba w SPPK jest stały przydział na > kierowców [...]

Tak, tylko wczoraj czekałem w Siedlicach, bo chciałem fotkę zrobić zjazdu do zajezdni i się nie doczekałem, chyba inną trasą pojechał...

Technik serwisu :)

wysłane przez MQ ?

Luke_Police napisał(a):

> Tak, tylko wczoraj czekałem w Siedlicach, bo chciałem fotkę > zrobić zjazdu do zajezdni i się nie doczekałem, chyba inną > trasą pojechał...

Bliżej i mniej kręcenia jest przez Trzeszczyn, dlatego sądzę, że zjazdy odbywają się tamtędy.

wysłane przez Pepe 235

Michal105N napisał(a):

> No chyba to zależy od kierowcy którędy będzie zjeżdżał, > ale nie martw się, bo chyba w SPPK jest stały przydział na > kierowców (od początku jeżdżą ci sami, a przynajmniej ten > na drugiej zmianie),i co niektórym dał się we znaki...:P

Hehe, nie dziw się, od poniedziałku jeździ na popołudniówkach i zrobiono mu już około 15 fotek przez 3 dni. Choc wcześniej ten kierowca nie miał nic przeciwko fotkom. :P
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Filip_Police

man751 napisał(a):

> Hehe, nie dziw się, od poniedziałku jeździ na > popołudniówkach i zrobiono mu już około 15 fotek przez 3 > dni. Choc wcześniej ten kierowca nie miał nic przeciwko fotkom. > :P

Hehe, czy chodzi o tego pana troszkę łysego i w okularach? Jak coś to bardzo przyjemny gość :)

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia

wysłane przez (użytkownik usunięty)

marcin_bozek napisał(a):

> Hehe, czy chodzi o tego pana troszkę łysego i w okularach? Jak > coś to bardzo przyjemny gość :)

Nie, chodzi o tego drugiego, tego z wąsem.

wysłane przez Pepe 235

Maciek napisał(a):

> Nie, chodzi o tego drugiego, tego z wąsem.

Dokładnie, chodzi o tego kierowcę, :) Bo ten drugi, łysawy w okularach jest obojętny na widok aparatów fotograficznych.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> Maciek napisał(a):

> > Nie, chodzi o tego drugiego, tego z wąsem. > > Dokładnie, chodzi o tego kierowcę, :) Bo ten drugi, łysawy w > okularach jest obojętny na widok aparatów fotograficznych.

Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768 ale niestety kierowca sie zatrzymal między przystankami i "Powiedz innym, że jak jeszcze raz ktoś mi zrobi zdjęcie to dzwonie po policje i aparat będzie dowodem". Nic mi nie szkodzi żeby wam to przekazać. Uważajcie na niego, chyba w najbliższym czasie będzie zwracał na widok aparatu :P

-- 300 zdjęc za mną...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Luke_Police  163

Maciek napisał(a):

> Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768 ale > niestety kierowca sie zatrzymal między przystankami i "Powiedz innym, > że jak jeszcze raz ktoś mi zrobi zdjęcie to dzwonie po policje i > aparat będzie dowodem".

Looool ! O czymś takim jeszcze nie słyszałem :D Chyba ma facet kompleksy, skoro uważa, że wszyscy fotografują właśnie jego.

> Uważajcie na niego, chyba w najbliższym czasie będzie zwracał na > widok aparatu :P

A może ZAwracał, wysiadał i konfiskował aparaty :D On jeździ po południu, czy z rana? Pytam bo będę polował na zjazdówkę do zajezdni, a poza trasą może naprawdę wyskoczyć z autobusu... A na mój aparat prawie rok składałem kasę więc nie chcę go stracić :P

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> A może ZAwracał, wysiadał i konfiskował aparaty :D On jeździ po > południu, czy z rana? Pytam bo będę polował na zdazjówkę do > zajezdni, a poza trasą może naprawdę wyskoczyć z autobusu... A na > mój aparat prawie rok składałem kasę więc nie chcę go stracić :P

No to naprawdę uważaj na aparat bo facet popołudniu jeździ :D A w Trzeszczynie czy przed zajezdnią w Policach żaden problem zjechac na pobocze. :(

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> No to naprawdę uważaj na aparat bo facet popołudniu jeździ :D A w > Trzeszczynie czy przed zajezdnią w Policach żaden problem zjechac na > pobocze. :(

Jak ruszał z pętli Gumieńce to przed krzyżówką na Kwiatowej też się zatrzymał i wysiadł do mnie :/

-- 300 zdjęc za mną...

wysłane przez Luke_Police  163

man751 napisał(a):

> No to naprawdę uważaj na aparat bo facet popołudniu jeździ :D A w > Trzeszczynie czy przed zajezdnią w Policach żaden problem zjechac na > pobocze. :(

No to mi się udało... Szkoda tylko, że fota się nie wyszła tak jak chciałem, bo akurat słońce się schowało, a kierowca szybko jechał... W każdym razie schowałem się za słupem energetycznym w Pilchowie i położyłem aparat w dziurze tegoż słupa, ustawiłem automatyczne robienie zdjęć serią i wcisnąłem "spust", gdy tylko zobaczyłem nadjeżdżający autobus. Miałem wrażenie, że zwolnił, więc już chciałem wsiąść na rower i wiać do lasu... ale na szczęście nie zatrzymał się. Nawet chyba nie zauważył, że w betonowym słupie leżał aparat =) Ale upatrzyłem sobie już następne miejsce w innym słupie. Tam jest mniej drzew, więc więcej światła... szkoda tylko, że mój aparat nie jest na pilota, schowałbym się w krzakach i sterował nim zdalnie :P

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> No to mi się udało... Szkoda tylko, że fota się nie wyszła tak jak > chciałem, bo akurat słońce się schowało, a kierowca szybko > jechał... W każdym razie schowałem się za słupem energetycznym w > Pilchowie i położyłem aparat w dziurze tegoż słupa, ustawiłem > automatyczne robienie zdjęć serią i wcisnąłem "spust", gdy tylko > zobaczyłem nadjeżdżający autobus. Miałem wrażenie, że zwolnił, > więc już chciałem wsiąść na rower i wiać do lasu...

Wow, cóż za akcja i zaangażowanie. Tylko pogratulowac. A foto wcale nie jest takie złe jak widac w galerii :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

man751 napisał(a):

> Wow, cóż za akcja i zaangażowanie. Tylko pogratulowac. A foto wcale > nie jest takie złe jak widac w galerii :)

Spoko, zaczyna się wystawianie środkowych palców i zatrzymywanie autobusów to niedługo będziemy prowadzić czarną listę. :)

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Luke_Police  163

man751 napisał(a):

> Wow, cóż za akcja i zaangażowanie. Tylko pogratulowac.

Dzięki =] Swoją drogą, to wielokrotnie już jechałem rowerem gdzieś, tylko w celu wykonania zdjęcia autobusu. Z tym, że najczęściej docierałem na Warszewo. Często jednak takie wyprawy kończyły się porażką, czyli nieostrymi zdjęciami, ale im dłużej mam aparat, tym lepiej znam jego możliwości :)

> A foto wcale nie jest takie złe jak widac w galerii :)

To zasługa rozdzielczości oryginalnego zdjęcia. Gdybym wykadrował bliżej na autobus rejestracja byłaby zupełnie rozmazana... A ponieważ zostawiłem nieco okolicy i zmnijszyłem rozdzielczość całości, to autobus w kadrze jest mniejszy, więc rozmazania rejestracji nie widać :P

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

Maciek napisał(a):

> Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768 ale > niestety kierowca sie zatrzymal między przystankami i "Powiedz innym, > że jak jeszcze raz ktoś mi zrobi zdjęcie to dzwonie po policje i > aparat będzie dowodem".

Polecam "zakaz fotografowania" do nabycia w punktach poligraficznych. ;) A jeśli już to co ma rzekomo ta policja zrobić? Komisyjnie wyczyścić kartę flash? :D Ustawcie się na wiadukcie kolejowym, po górach chyba nawet najbardziej zaciekły przeciwnik nie będzie Was ganiał. Normalnie radykalnie poprawił mi się humor. :)

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Michal105N

> Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768 ale > niestety kierowca sie zatrzymal między przystankami i "Powiedz innym, > że jak jeszcze raz ktoś mi zrobi zdjęcie to dzwonie po policje i > aparat będzie dowodem". Nic mi nie szkodzi żeby wam to przekazać. > Uważajcie na niego, chyba w najbliższym czasie będzie zwracał na > widok aparatu :P

Jestem świadkiem :P A tak pozatym to on już nas chyba zna bo koledze próbował jakieś tricki wciskac, np. odjezdżał chamsko żeby się fota nie udała (jak źle cos gadam to mnie popraw), no i to spojrzenie na nas czekających na przystanku...bezcenne :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Maciek napisał(a):

> Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768 ale > niestety kierowca sie zatrzymal między przystankami i "Powiedz innym, > że jak jeszcze raz ktoś mi zrobi zdjęcie to dzwonie po policje i > aparat będzie dowodem".

Dzwonić sobie może. Próbować zatrzymywać kogokolwiek lub cokolwiek w związku z robieniem zdjęć już nie. W razie czego od razu dzwońcie na policję.

PS. Trzecia wersja posta, bo użycie znaczników (b) i (/b) (nawiasy ostre, nie okrągłe) za każdym razem powoduje inny efekt...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 235

Maciek napisał(a):

> Dzisiaj ten kierman przeszedł samego siebie. chciałem sfocic 768

A wie ktoś może co dziś (piątek) polickiego jeździło na 808? Nie chodzi mi o kierowcę, tylko o wóz :D

wysłane przez Wojtek 24

man751 napisał(a):

> A wie ktoś może co dziś (piątek) polickiego jeździło na 808? Nie > chodzi mi o kierowcę, tylko o wóz :D

Wczoraj na 808 z SPPK jeździł "Norweg" o numerach 765.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> Hehe, nie dziw się, od poniedziałku jeździ na > popołudniówkach i zrobiono mu już około 15 fotek przez 3 > dni. Choc wcześniej ten kierowca nie miał nic przeciwko fotkom. > :P

Oj ja myśle, że więcej niż 15 :P Widziałem pare osob jak fociły w tym Jacka (t105n, tak siedziałem w tym 760 :P)

-- 300 zdjęc za mną...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 235

Maciek napisał(a):

> Oj ja myśle, że więcej niż 15 :P Widziałem pare osob jak > fociły w tym Jacka (t105n, tak siedziałem w tym 760 :P)

Tak na oko obliczyłem, że przynajmniej 15, może faktycznie i więcej.

wysłane przez konjo  4

man751 napisał(a):

> Tak na oko obliczyłem, że przynajmniej 15, może faktycznie i > więcej.

Cena popularności :) nowe linie i nowe busy powinny debiutować, ze spokojnymi ludźmi. ;)

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid  67

Luke_Police napisał(a):

> Czy orientuje się ktoś którędy policka brygada zjeżdża > do zajezdni z linii 808? Chodzi mi głównie o to czy jedzie > Szosą Polską, czy przez Głębokie...

We wtorek widziałem, jak sunie z Szafera i skręca w Wojska Polskiego w kierunku Głębokiego. Ale byłem za daleko, żeby aparat wyciągnąć ;(

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...