Forum

Koniec wakacji w komunikacji

W związku z zakończeniem okresu wakacyjno-urlopowego, 1 i 4 września zostaną wprowadzone zmiany na liniach komunikacji miejskiej.

wysłane przez TCT

Wszystko fajno zwłaszcza zmiany nieaktualnych nazw przystanków (a już Wieżowiec to kuriozum) ale w takim razie będą teraz 2 przystanki "struga" hmm to chyba dziwne?

wysłane przez Jacek

TCT napisał(a):

> będą teraz 2 przystanki "struga" hmm to chyba > dziwne?

Niby tak, ale przystanek 73 na wzmacniającej Struga jest równoległy do tych na głównej nitce, więc zapewne zamieszania to nie wprowadzi.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez TCT

Jacek napisał(a):

> przystanek 73 na wzmacniającej Struga jest > równoległy do tych na głównej nitce, więc zapewne > zamieszania to nie wprowadzi.

No tak, brak kompetencji w przebiegu linii przebija przez moją poprzednią wypowiedz ;)

-- Nazwę swego psa "Irasiad"

wysłane przez torwid  67

"Na linii 1 zostanie wprowadzony zimowy rozkład jazdy z kursami skróconymi do zajezdni Pogodno w dni powszednie poza godzinami szczytu. Rozkład będzie zsynchronizowany z rozkładem jazdy linii 9."

Pięknie, tylko po co? Linie 1 i 9 to w ostatnim okresie chyba najbardziej zawodne linie w mieście. Przebić je może tylko 3, ale tam niepunktualność wynika najczęściej z powodu awarii czy wypadków. Natomniast na 1 i 9 po prostu jeżdżą niezgodnie z rozkłaedem i dopóki ktoś nie zrobi porządku, jakakolwiek synchronizacja rozkładów nie ma sensu. Nie czepiam się kursów opóźnionych, zwłaszcza nieztnacznie, bo korki, .wiatła, staruszka o kulach, która dłużej wsiadała... OK. Ale normą są niestety kursy przed czasem od 1 do 3 min. nawet. Pisanie skarg nie ma sensu, bo przerabiałem to parę razy i okazało się, że się czepiam. Kierownictwo MZK i zajezdni problemu nie widzi.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Natomniast na 1 i 9 po prostu > jeżdżą niezgodnie z rozkłaedem i dopóki ktoś nie zrobi > porządku, jakakolwiek synchronizacja rozkładów nie ma > sensu. [...] normą są niestety kursy przed > czasem od 1 do 3 min. nawet.

A teraz wstajemy i chórem wołamy "DZIĘ-KU-JE-MY". Dzięki olewactwu motorniczych szlag trafia przesiadki z 808 na Kościuszki. Bo oczywiście "siódemka" też jeździ jak chce (jak się okazuje, nawet 3 minuty zapasu nie powodują, że nie zdarza się przesiadka na tramwaj, który już dawno odjechał). Z takim podejściem pracowników MZK to my nigdy nie będziemy mieli komunikacji jak w cywilizowanym świecie.

Nie dziwię się, że ZDiTM broni się przed oznaczaniem w rozkładach kursów skomunikowanych z liniami tramwajowymi...

wysłane przez TCT

mkubien napisał(a):

> A teraz wstajemy i chórem wołamy "DZIĘ-KU-JE-MY". Dzięki > olewactwu motorniczych szlag trafia przesiadki z 808 na > Kościuszki.

O to to, nawet jakby biec przez wszystkie 3 przejścia dla pieszych na czerwonym świetle to można co najwyżej popatrzeć jak motorniczy właśnie odjeżdża lub już dawno pojechał.. Rozumiem że puszczenie 808 na bramę portową było nieopłacalne i nieracjonalne ale pomysł z "synchronizacją" i lataniem z kapcia na około placu kościuszki żeby się przesiąść jest poroniony (a przynajmniej jego wykonanie bo a to światła a to motorniczy a to autobus)

-- 80 lat Interwencji Marszałka.

wysłane przez t105n  49

TCT napisał(a):

> O to to, nawet jakby biec przez wszystkie 3 przejścia dla > pieszych na czerwonym świetle to można co najwyżej popatrzeć > jak motorniczy właśnie odjeżdża lub już dawno pojechał.. > Rozumiem że puszczenie 808 na bramę portową było > nieopłacalne i nieracjonalne (...)

Zauważ, że na Bramie Portowej warunki przesiadki są wcale nielepsze.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> torwid napisał(a):

> > Natomniast na 1 i 9 po prostu > > jeżdżą niezgodnie z rozkłaedem i dopóki ktoś nie zrobi > > porządku, jakakolwiek synchronizacja rozkładów nie ma > > sensu. [...] normą są niestety kursy przed > > czasem od 1 do 3 min. nawet. > > A teraz wstajemy i chórem wołamy "DZIĘ-KU-JE-MY". Dzięki > olewactwu motorniczych szlag trafia przesiadki z 808 na > Kościuszki. Bo oczywiście "siódemka" też jeździ jak chce > (jak się okazuje, nawet 3 minuty zapasu nie powodują, że nie > zdarza się przesiadka na tramwaj, który już dawno > odjechał). Z takim podejściem pracowników MZK to my nigdy > nie będziemy mieli komunikacji jak w cywilizowanym świecie. > > Nie dziwię się, że ZDiTM broni się przed oznaczaniem w > rozkładach kursów skomunikowanych z liniami tramwajowymi...

Ja jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

wysłane przez Moderator 0

bodzio753 napisał(a):

> Ja jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Nie no litości. Złamanie punktu 11 regulaminu i te wykrzykniki=urlopik. Naprawdę nikt tu głuchy nie jest, nie musisz krzyczec.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Iwo

torwid napisał(a):

> dłużej wsiadała... OK. Ale normą są niestety kursy przed > czasem od 1 do 3 min. nawet. Pisanie skarg nie ma sensu, bo > przerabiałem to parę razy i okazało się, że się > czepiam. Kierownictwo MZK i zajezdni problemu nie widzi.

Kiedyś jeszcze za czasów WPKM, potem MZK, ZKM było sobie stanowisko obserwatora ruchu. Panie cały dzień jeździły daną linią, liczyły pasażerów, sprawdzały punktualność itp. Teraz ich już nie ma, a NR czasami dokonuje wyrywkowej kontroli punktualności, to samo tyczy się z pomiarami prędkości tramwajów. Nie ma się w sumie co dziwić, skoro na zmianie na Szczecin i Police są dwa radiowozy, czasami trzy, których często jedno osobowe załogi wykonują wiele innych czynności związanych nie tylko z komunikacją miejską... Może tak ZDiTM wziął by się do roboty?

Iwo

wysłane przez nuevo

Ciekawe kiedy wkońcu przeniosą wszystkie autobusy na południową jezdnię wspomagającą. Z dawnego przystanku przy zajezdni korzystało sporo ludzi, pozatym przystanek "Wiosenna" też by zyskał korzystniejszą lokalizację.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ciekawy jestem, dlaczego 73 kursuje jezdnia wspomagającą już od ul Pomorskiej, a 79 dopiero przy Real-u wjeżdża na nią? Nie mogą razem jeździć od ul. Pomorskiej? A w druga stronę autobusy powinny kursować także jezdnią wspomagajacą, a nie tylko w kierunku Centrum
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

nuevo napisał(a):

> Ciekawe kiedy wkońcu przeniosą wszystkie autobusy na > południową jezdnię wspomagającą. Z dawnego przystanku > przy zajezdni korzystało sporo ludzi, pozatym przystanek > "Wiosenna" też by zyskał korzystniejszą lokalizację.

Na razie niedasie. Problem jest ze skrętem w Łubinową.

wysłane przez nuevo

lhb178 napisał(a):

> Na razie niedasie. Problem jest ze skrętem w Łubinową.

Ten problem to za mały promień skrętu czy jakiś jeszcze inny jest powód?

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez MQ ?

nuevo napisał(a):

> Ten problem to za mały promień skrętu czy jakiś jeszcze inny > jest powód?

OIDP projektantowi właśnie "zapomniało się", że autobus przy skręcaniu potrzebuje trochę więcej miejsca niż osobówka.

wysłane przez t105n  49

W komunikacie nie ma ani słowa na temat obsługi linii "5". Czyżby w święta nadal miały obsługiwać ją 102-jki?

wysłane przez Wojtek 24

t105n napisał(a):

> W komunikacie nie ma ani słowa na temat obsługi linii > "5". Czyżby w święta nadal miały obsługiwać ją > 102-jki?

Mi się zdaje, że chyba nie. Wraz z zakończenie okresu wakacyjno-urlopowego wszystko wraca do normy, czyli Golęcin nie będzie obsługiwać niektórych brygad linii 12, w dni świąteczne na "szóstce" ujrzymy składy, a na "piątce" wagony z Golęcina. Po uruchomieniu "ósemki" w dni świąteczne pojawią się wozy z Pogodna. Przynajmniej tak mi się wydaje.

wysłane przez lhb178 19

Wojtek napisał(a):

> t105n napisał(a):

> > W komunikacie nie ma ani słowa na temat obsługi linii > > "5". Czyżby w święta nadal miały obsługiwać ją > > 102-jki?

W komunikacie jest: Rodzaj i ekspedycja taboru kierowanego na linie: -w dni świąteczne bez zmian (jak w okresie letnim), z wyjątkiem linii 1 (tabor pojedynczy), 2 (obsługa przez TZP i TZG) i 9 (bez podmian na wagony pojedyncze).

> Mi się zdaje, że chyba nie. Wraz z zakończenie okresu > wakacyjno-urlopowego wszystko wraca do normy, czyli Golęcin > nie będzie obsługiwać niektórych brygad linii 12, w dni > świąteczne na "szóstce" ujrzymy składy, a na "piątce" > wagony z Golęcina. Po uruchomieniu "ósemki" w dni > świąteczne pojawią się wozy z Pogodna. Przynajmniej tak mi > się wydaje.

Masz rację. Wydaje Ci się.

wysłane przez MQ ?

t105n napisał(a):

> W komunikacie nie ma ani słowa na temat obsługi linii > "5". Czyżby w święta nadal miały obsługiwać ją > 102-jki?

Jeśli w komunikacie nie ma nic o zmianach, to znaczy, że nic się nie zmienia.

wysłane przez luki663719 17

t105n napisał(a):

> W komunikacie nie ma ani słowa na temat obsługi linii > "5". Czyżby w święta nadal miały obsługiwać ją > 102-jki?

Teraz jest nowy rozkład lini 5 na stronie ZDiTMu i tam nic takiego nie pisze, żeby w dzień świąteczny linię 5 miał obsługiwać Golęcin.

wysłane przez t105n  49

luki663719 napisał(a):

> Teraz jest nowy rozkład lini 5 na stronie ZDiTMu i tam nic > takiego nie pisze, żeby w dzień świąteczny linię 5 miał > obsługiwać Golęcin.

Teraz sam to zobaczyłem :-)

wysłane przez Maciej 4

Po zmianie obecnego systemu z 62 i 73 na D/Z ostatni kurs 79 miał zostać przesunięty. Nie ma jednak o tym wzmianki w komunikacie. Jak to więc teraz będzie? Mieszkańcy Kijewa i Płoni stracą sensowne połączenie o 22:45/48 z przyjeżdżającą kilka minut wcześniej 7?

wysłane przez Błażej 3

Maciej napisał(a):

> Po zmianie obecnego systemu z 62 i 73 na D/Z ostatni kurs 79 > miał zostać przesunięty.

Co do 79, po zmianach na linii 73 i jej kosmicznej częstotliwość 30 minutowej w szczycie, to wzamian dla lepszego i szybszego dojazdu mieszkańców Płoni, Kijewa do centrum, 79 powinien jeździć częściej, można by go także puścić przez Zdroje, a z zaoszczędzonych kilometrów zwiększyć częstotliwość, w końcu teraz kiedy 73 jest linią okrężna 79 nie musi już jeździć przez Dąbia, a jak coś to można go dodatkowo spasować z 77 na Wiosennej.

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez lhb178 19

Błażej napisał(a):

> Maciej napisał(a):

> > Po zmianie obecnego systemu z 62 i 73 na D/Z ostatni kurs 79 > > miał zostać przesunięty. > > Co do 79, po zmianach na linii 73 i jej kosmicznej > częstotliwość 30 minutowej w szczycie

25 to już nie była kosmiczna?

>, to wzamian dla > lepszego i szybszego dojazdu mieszkańców Płoni, Kijewa do > centrum, 79 powinien jeździć częściej,

79 tak czy siak powinien jeździć częściej, przynajmniej na odcinku Płonia-Wiosenna.

> można by go także > puścić przez Zdroje, a z zaoszczędzonych kilometrów > zwiększyć częstotliwość, w końcu teraz kiedy 73 jest > linią okrężna 79 nie musi już jeździć przez Dąbia, a jak > coś to można go dodatkowo spasować z 77 na Wiosennej.

A potem Płonia będzie się skarżyć, że ma "wycieczkową" linię do Dąbia? ;)

wysłane przez Błażej 3

lhb178 napisał(a):

> 25 to już nie była kosmiczna?

Była, ale teraz te 30 minut w szczycie to już w ogóle przegięcie.

> A potem Płonia będzie się skarżyć, że ma "wycieczkową" > linię do Dąbia? ;)

No w końcu linia okrężna musi być przez kogoś wykorzystywana, żeby nie było, że stworzona jest na marne ;) Dlatego moja propozycja, by główne połączenie Płoni z Dąbiem zapewniało skomunikowanie 77 z 79 puszczonym przez Zdroje, a z zaoszczędzonych kilometrów, mniejszym kosztem uzyskać większą częstotliwość. Chyba nawet dałoby radę na obecnej ilości brygad na 79, zejść do takiej samej częstotliwości jak na 77, czyli 20 minut w szczycie i 30 w między oraz po ?

> 79 tak czy siak powinien jeździć częściej, przynajmniej na > odcinku Płonia-Wiosenna.

Co masz na myśli ? Stworzyć nową wspomagającą linię ? Na przykład przywrócić linię 72 na trasie Osiedle Słoneczne/Wiosenna do Płonii/Jezierzyc ?

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez lhb178 19

Błażej napisał(a):

> > 25 to już nie była kosmiczna? > > Była, ale teraz te 30 minut w szczycie to już w ogóle > przegięcie.

Moim zdaniem trochę przesadzasz.

> częstotliwość. Chyba nawet dałoby radę na obecnej ilości > brygad na 79, zejść do takiej samej częstotliwości jak na 77, > czyli 20 minut w szczycie i 30 w między oraz po ?

Łączny czas jazdy około 55. Nie starczy.

> > 79 tak czy siak powinien jeździć częściej, przynajmniej na > > odcinku Płonia-Wiosenna. > > Co masz na myśli ? Stworzyć nową wspomagającą linię ? Na > przykład przywrócić linię 72 na trasie Osiedle > Słoneczne/Wiosenna do Płonii/Jezierzyc ?

Właśnie coś w tym rodzaju.

wysłane przez Błażej 3

lhb178 napisał(a):

> Łączny czas jazdy około 55. Nie starczy.

Widzę, że w szczycie byłoby to z 54, a wieczorem nawet 51. A ile musiałoby być te minimum ?

> > Co masz na myśli ? Stworzyć nową wspomagającą linię ? Na > > przykład przywrócić linię 72 na trasie Osiedle > > Słoneczne/Wiosenna do Płonii/Jezierzyc ? > > Właśnie coś w tym rodzaju.

Ciekawy pomysł. Aczkolwiek, ten też pewnie musiałby być zagospodarowany z tego, co jest obecnie przeznaczone na 79 :/

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez lhb178 19

Błażej napisał(a):

> > Łączny czas jazdy około 55. Nie starczy. > > Widzę, że w szczycie byłoby to z 54, a wieczorem nawet 51. > A ile musiałoby być te minimum ?

Zalecane min. 10% czasu jazdy.

> Ciekawy pomysł. Aczkolwiek, ten też pewnie musiałby być > zagospodarowany z tego, co jest obecnie przeznaczone na 79 :/

No niestety.

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> Po zmianie obecnego systemu z 62 i 73 na D/Z ostatni kurs 79 > miał zostać przesunięty. Nie ma jednak o tym wzmianki w > komunikacie.

Wszystkie zmiany rozkładów w autobusach muszą mieć miesięczną "karencję".

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> Wszystkie zmiany rozkładów w autobusach muszą mieć > miesięczną "karencję".

To znaczy? Trzeba przedstawić zmiany publicznie na miesiąc przed ich wprowadzeniem? Jeśli tak to rozumiem, że przesunięcie nastąpi w październiku? No i ostatnie pytanie, skoro wiadomo było, że likwidujecie ostatni kurs 73 to czemu od razu nie skorygowaliście ostatniego 79?

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> > Wszystkie zmiany rozkładów w autobusach muszą mieć > > miesięczną "karencję". > > To znaczy? Trzeba przedstawić zmiany publicznie na miesiąc > przed ich wprowadzeniem?

Nie, trzeba poinformować przewoźnika.

> Jeśli tak to rozumiem, że przesunięcie nastąpi w > październiku?

Nie wiem. Prawdę mówiąc, bardziej priorytetowe wydaje mi się zmiana 61bis na przykład.

> No i ostatnie pytanie, skoro wiadomo było, że likwidujecie > ostatni kurs 73 to czemu od razu nie skorygowaliście ostatniego > 79?

Przypominam, że ja się wypowiadam tylko w swoim imieniu.

A taka zmiana nie polega tylko na wpisaniu w programie nowej godziny odjazdu - to akurat jest najprostsze.

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> Nie wiem. Prawdę mówiąc, bardziej priorytetowe wydaje mi się > zmiana 61bis na przykład.

Możliwe, ale nie mów, że w jednym miesiącu można poprawić tylko jedną linię. Szczególnie, że o zmianach na 73 wiadomo było już od dłuższego czasu, więc likwidując kurs 22:45 wiadomo było, że trzeba go czymś zastąpić.

> Przypominam, że ja się wypowiadam tylko w swoim imieniu.

Wiadomo, dlatego pisze tutaj na forum, a nie maila do ZDiTM. (swoją drogą czy ZDiTM odpisuje na wszystkie maile z pytaniami?)

> A taka zmiana nie polega tylko na wpisaniu w programie nowej > godziny odjazdu - to akurat jest najprostsze.

Zapewne nie polega. Chociaż tutaj nie mówimy o zmianie całego rozkładu tylko jednego kursu, choć przyznaję, że sama zmiana np. w weekend z 22:20 na 22:45 powoduje durne stanie autobusu przez ponad 25min na pętli... Dlatego ja nadal uważam, że najprostszym rozwiązaniem byłaby zamiana ostatniego kursu z D na Z. Nie przekonuje mnie tutaj argument, że mało osób podróżuje tym kursem, gdyż jak napisałem w innym temacie (i uargumentowałem) więcej osób o tej porze skorzysta z kursu Z niż D.

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> > Nie wiem. Prawdę mówiąc, bardziej priorytetowe wydaje mi się > > zmiana 61bis na przykład. > > Możliwe, ale nie mów, że w jednym miesiącu można poprawić tylko > jedną linię.

Policz pomarańczowe numery na stronie z rozkładami...

> Szczególnie, że o zmianach na 73 wiadomo było już > od dłuższego czasu, więc likwidując kurs 22:45 wiadomo było, że > trzeba go czymś zastąpić.

Na razie zastąpi go kurs 22:44 i 22:36/22:20. Nie jest to rewelacja, ale...

> > Przypominam, że ja się wypowiadam tylko w swoim imieniu. > > Wiadomo, dlatego pisze tutaj na forum, a nie maila do ZDiTM. (swoją > drogą czy ZDiTM odpisuje na wszystkie maile z pytaniami?)

Nie wiem.

> > A taka zmiana nie polega tylko na wpisaniu w programie nowej > > godziny odjazdu - to akurat jest najprostsze. > > Zapewne nie polega. Chociaż tutaj nie mówimy o zmianie całego > rozkładu tylko jednego kursu, choć przyznaję, że sama zmiana np. > w weekend z 22:20 na 22:45 powoduje durne stanie autobusu przez ponad > 25min na pętli...

Ale po zmianie 73 na 79 jest potrzeba w ogóle zmiana całego rozkładu.

> Dlatego ja nadal uważam, że najprostszym rozwiązaniem byłaby > zamiana ostatniego kursu z D na Z.

Tzn. 2 kursy Z co 20 minut? ;> I ostatnie D o 22.04?

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> Policz pomarańczowe numery na stronie z rozkładami...

Widzę, dlatego twierdzę, że w październiku spokojnie można 79 i coś jeszcze poprawić :-)

> Na razie zastąpi go kurs 22:44 i 22:36/22:20. Nie jest to rewelacja, > ale...

22:44 odpada - z wiadomych względów. 22.36 - tak jak nazwałeś "nie jest to rewelacja", choć faktycznie można to przeżyć. 22.20 - tego już zastąpieniem nazwać nie można, szczególnie, że 4min później jest nowe 73.

> Tzn. 2 kursy Z co 20 minut? ;> I ostatnie D o 22.04?

Nie ja tak dziwnie rozkład układałem ;-) Tak czy inaczej lepsze są dwa kursy Z co 20min (można 22:44 przesunąć np. na 22:51) niż tak jak jest teraz. Zauważ, że do Dąbia można by wtedy pojechać: 22:04 - 73, 22:13(25) - 56, 22:36(45) - 56, 22:54(56) - C

Do Kijewa, nie mówiąc już o Płoni nie jest tak fajnie gdyż np. w weekend nie ma po kursie 22:24 żadnego innego autobusu.

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> > Policz pomarańczowe numery na stronie z rozkładami... > > Widzę, dlatego twierdzę, że w październiku spokojnie można 79 i > coś jeszcze poprawić :-)

Licząc do ostatniego dnia października :> A na razie jeszcze nie koniec pomarańczowych...

> > Na razie zastąpi go kurs 22:44 i 22:36/22:20. Nie jest to rewelacja, > > ale... > > 22:44 odpada - z wiadomych względów.

Jak dla kogo - dla Wielgowa nie.

> 22.36 - tak jak nazwałeś "nie jest to rewelacja", choć faktycznie > można to przeżyć. > 22.20 - tego już zastąpieniem nazwać nie można, szczególnie, że > 4min później jest nowe 73. > > > Tzn. 2 kursy Z co 20 minut? ;> I ostatnie D o 22.04? > > Nie ja tak dziwnie rozkład układałem ;-)

Przy układaniu trzeba wziąć pod uwagę więcej czynników. Na przykład zachowanie wczesnego odjazdu Z do miasta, albo godziny dojazdu do szpitala.

> Tak czy inaczej lepsze są dwa kursy Z co 20min (można 22:44 > przesunąć np. na 22:51) niż tak jak jest teraz.

To już lepiej dorzucić ten 23:04 czy 22:54.

> Zauważ, że do Dąbia można by wtedy pojechać: > 22:04 - 73, 22:13(25) - 56, 22:36(45) - 56, 22:54(56) - C

A do Borsuczej? ;-)

> Do Kijewa, nie mówiąc już o Płoni nie jest tak fajnie gdyż np. w > weekend nie ma po kursie 22:24 żadnego innego autobusu.

Ale to się ma zmienić, i to raczej szybko.

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> > 22:44 odpada - z wiadomych względów. > > Jak dla kogo - dla Wielgowa nie.

Ale dla Zdroji, Struga, Kijewa i Płoni - tak.

> > Tak czy inaczej lepsze są dwa kursy Z co 20min (można 22:44 > > przesunąć np. na 22:51) niż tak jak jest teraz. > > To już lepiej dorzucić ten 23:04 czy 22:54.

No lepiej, w ogóle tak powinno być od samego początku. Nie wiem czemu tak tego nie ustalono - jedynie mogę się domyślać, ze chodziło o liczbę km.

> > Zauważ, że do Dąbia można by wtedy pojechać: > > 22:04 - 73, 22:13(25) - 56, 22:36(45) - 56, 22:54(56) - C > > A do Borsuczej? ;-)

Przy zamianie D na Z ostatnie dwa Z mógłby wykonywać kurs jak "obecny" 73 do pętli Wielgowo Borsucza.

> > Do Kijewa, nie mówiąc już o Płoni nie jest tak fajnie gdyż np. w > > weekend nie ma po kursie 22:24 żadnego innego autobusu. > > Ale to się ma zmienić, i to raczej szybko.

Jeśli tak to bardzo się cieszę i czekam na zmiany z niecierpliwością :-)

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> > > 22:44 odpada - z wiadomych względów. > > > > Jak dla kogo - dla Wielgowa nie. > > Ale dla Zdroji, Struga, Kijewa i Płoni - tak.

Zdroje i Struga do Łubionowej mają co innego. Płonia ma niefajnie, a Kijewo najgorzej z tego wszystkiego.

> > > Tak czy inaczej lepsze są dwa kursy Z co 20min (można 22:44 > > > przesunąć np. na 22:51) niż tak jak jest teraz. > > > > To już lepiej dorzucić ten 23:04 czy 22:54. > > No lepiej, w ogóle tak powinno być od samego początku. Nie wiem > czemu tak tego nie ustalono - jedynie mogę się domyślać, ze > chodziło o liczbę km.

Z reguły chodzi o kasę ;-)

> > > Zauważ, że do Dąbia można by wtedy pojechać: > > > 22:04 - 73, 22:13(25) - 56, 22:36(45) - 56, 22:54(56) - C > > > > A do Borsuczej? ;-) > > Przy zamianie D na Z ostatnie dwa Z mógłby wykonywać kurs jak > "obecny" 73 do pętli Wielgowo Borsucza.

A do Słupskiej? ;P

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> Płonia ma niefajnie, a Kijewo najgorzej z tego wszystkiego.

No i dlatego mam nadzieję, że "szybkie zmiany" poprawią tą sytuację :-)

> > Przy zamianie D na Z ostatnie dwa Z mógłby wykonywać kurs jak > > "obecny" 73 do pętli Wielgowo Borsucza. > > A do Słupskiej? ;P

Z buta można przejść :P Zresztą tam są same n/ż, więc rzeszy spacerowiczów by raczej nie było :D

wysłane przez lhb178 19

Maciej napisał(a):

> > Płonia ma niefajnie, a Kijewo najgorzej z tego wszystkiego. > > No i dlatego mam nadzieję, że "szybkie zmiany" poprawią tą > sytuację :-)

No ja też mam nadzieję, że będą szybkie ;P

> > > Przy zamianie D na Z ostatnie dwa Z mógłby wykonywać kurs jak > > > "obecny" 73 do pętli Wielgowo Borsucza. > > > > A do Słupskiej? ;P > > Z buta można przejść :P

Do Osady Leśnej (Wielgowo Las) też? :>

> Zresztą tam są same n/ż, więc rzeszy > spacerowiczów by raczej nie było :D

Elbląska :P

wysłane przez Maciej 4

lhb178 napisał(a):

> > No i dlatego mam nadzieję, że "szybkie zmiany" poprawią tą > > sytuację :-) > > No ja też mam nadzieję, że będą szybkie ;P

No to się tam postarajcie :P

> Do Osady Leśnej (Wielgowo Las) też? :>

No pewnie - w końcu po lesie się chodzi, a nie jeździ autobusami ;-)