Forum

Solaris na linii 73D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Juz drugi babol w Spadzie. To w koncu sugerowac sie tabliczka czy pixelem?

wysłane przez nuevo

Bartek napisał(a):

> Juz drugi babol w Spadzie. To w koncu sugerowac sie tabliczka > czy pixelem?

Heh... Ale kołomyja, nie wiadomo czy to przez Zdroje czy przez Dąbie, w dodatku skoro linia okrężna to chyba powinno być napisane Basen Górniczy, a nie Zdunowo... Sam się zaczynam gubić ;P

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez X

nuevo napisał(a):

> w dodatku skoro linia okrężna to chyba powinno być > napisane Basen Górniczy, a nie Zdunowo...

Wyobraź sobie, że na Volvo #2890 (73D)kurs o 19.04 z Basenu Górniczego, na wyświetlaczu widniał napis "Wielgowo Borsucza":)

-- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Maciej 4

Romanas napisał(a):

> Wyobraź sobie, że na Volvo #2890 (73D)kurs o 19.04 z Basenu > Górniczego, na wyświetlaczu widniał napis "Wielgowo > Borsucza":)

To samo widniało na wyświetlaczu jednego z Solarisów - popołudniowy kurs na 73Z :-)

wysłane przez RoGaL 2

Romanas napisał(a):

> Wyobraź sobie, że na Volvo #2890 (73D)kurs o 19.04 z Basenu > Górniczego, na wyświetlaczu widniał napis "Wielgowo > Borsucza":) Niekompetencja kierowcy ;) Widziałem to Volvo jak przejeżdżałem koło Basenu Górniczego. Sam się zdziwiłem.

wysłane przez 105ngs

RoGaL napisał(a):

> Romanas napisał(a):

> > Wyobraź sobie, że na Volvo #2890 (73D)kurs o 19.04 z Basenu > > Górniczego, na wyświetlaczu widniał napis "Wielgowo > > Borsucza":) > Niekompetencja kierowcy ;) Widziałem to Volvo jak przejeżdżałem > koło Basenu Górniczego. Sam się zdziwiłem.

Raczej nie. To Volvo, oba Solarisy i MAN - 2203 jeździły z takim napisem cały czas, ale na Borsuczej kierowcy wrzucali już Basen Górniczy (odpowiednio przez Dąbie albo Zdroje). I to jest chyba lepsza metoda niż startowanie z Basenu z Basenem na wyświetlaczu. A o kierunku jazdy informowały tabliczki za szybą.

wysłane przez nuevo

105ngs napisał(a):

> Raczej nie. To Volvo, oba Solarisy i MAN - 2203 jeździły z takim > napisem cały czas, ale na Borsuczej kierowcy wrzucali już Basen > Górniczy (odpowiednio przez Dąbie albo Zdroje). I to jest chyba > lepsza metoda niż startowanie z Basenu z Basenem na wyświetlaczu. A > o kierunku jazdy informowały tabliczki za szybą.

Według mnie jeśli mówi się o linii okrężnej to powinno być na wyświetlaczu przez cały czas Basen Górniczy i kropka. Pozatym niech przeszkolą kierowców co i jak mają nastawiać na tablicach, a nie wolna amerykanka...

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez X

nuevo napisał(a):

> Według mnie jeśli mówi się o linii okrężnej to powinno być na > wyświetlaczu przez cały czas Basen Górniczy i kropka.

A skąd byś wiedział, czy będzie jechał przez Zdroje, czy przez Dąbie?

-- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez nuevo

Romanas napisał(a):

> A skąd byś wiedział, czy będzie jechał przez Zdroje, czy przez > Dąbie?

Wsiadając na Basenie Górniczym wiedziałbym to po odzczytaniu literki obok numeru 73. A na kolejnych przystankach to sprawa jest oczywista...

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez Błażej 3

nuevo napisał(a):

> Wsiadając na Basenie Górniczym wiedziałbym to po odzczytaniu literki > obok numeru 73. A na kolejnych przystankach to sprawa jest oczywista...

Właśnie już na kolejnym przystanku sprawa nie jest oczywista. Pamiętaj, że są jeszcze oprócz Basenu Górniczego, 3 przystanki z których autobus wyrusza w dwie różne strony, czyli Księżnej Anny, Borsuczej i Zdunowo szpital.

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez nuevo

Błażej napisał(a):

> Właśnie już na kolejnym przystanku sprawa nie jest oczywista. > Pamiętaj, że są jeszcze oprócz Basenu Górniczego, 3 przystanki z > których autobus wyrusza w dwie różne strony, czyli Księżnej Anny, > Borsuczej i Zdunowo szpital.

Na przystanku Ks. Anny też możesz przecież zobaczyć czy wsiadasz do 73D czy do 73Z, a przy szpitalu można ustawić 2 słupki przystankowe jak ma to miejsce na Basenie Górniczym. Inna sprawa, że powinny być odpowiednie oznaczenia z tyłu pojazdu. Skąd mam wiedzieć, który 73 jedzie biegnąc z tyłu pojazdu...

-- 62 Basen Górniczy-Basen Górniczy przez Dąbie i 73 Basen Górniczy-Basen Górniczy przez Zdroje

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez Błażej 3

nuevo napisał(a):

> Inna sprawa, że powinny być > odpowiednie oznaczenia z tyłu pojazdu. Skąd mam wiedzieć, który 73 > jedzie biegnąc z tyłu pojazdu...

No właśnie, kto widział, jak wygląda sytuacja z tyłu pojazdu, jak są oznaczone ?

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez Jasiek 36

Błażej napisał(a):

> No właśnie, kto widział, jak wygląda sytuacja z tyłu pojazdu, jak > są oznaczone ?

Z tyłu pojazdu zarówno w Jelczach M11, jak i w autobusach z wyświetlaczami jest samo 73. Natomiast z boku pojazdów z wyświetlaczami jest napisane najczęściej 73 Basen Górniczy, ale bez napisu przez Struga lub przez Dąbie.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez nuevo

Błażej napisał(a):

> No właśnie, kto widział, jak wygląda sytuacja z tyłu pojazdu, jak > są oznaczone ?

Od kilku dni obseruję ten nowy twór i wszystkie brygady miały do tej pory na tylnym wyświetlaczu wyłącznie numer 73.

-- 62 Basen Górniczy-Basen Górniczy przez Dąbie i 73 Basen Górniczy-Basen Górniczy przez Zdroje

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez Błażej 3

nuevo napisał(a):

> Od kilku dni obseruję ten nowy twór i wszystkie brygady miały do tej > pory na tylnym wyświetlaczu wyłącznie numer 73.

Myślałem, że z tyłu chociaż dodana do cyfr jest litera Z albo D. No to ciekawie, jak ktoś będzie chciał dogonić autobus z tyłu, to dodatkowo najpierw, musi jeszcze podbiec do przedniego wyświetlacza i sprawdzić który to 73 :/

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Romanas napisał(a):

> nuevo napisał(a):

> > Według mnie jeśli mówi się o linii okrężnej to powinno być na > > wyświetlaczu przez cały czas Basen Górniczy i kropka. > > A skąd byś wiedział, czy będzie jechał przez Zdroje, czy przez > Dąbie?

To jeden mógłby jeżdzić od Wielgowa przez basen g. do Wielgowa a drugi od basemnu przez wielgowo do basenu :P

-- 300 zdjęc za mną...

wysłane przez RoGaL 2

Tja...a ja dzisiaj zgupiałem :P Jestem sobie na Basenie Górniczym i mam wybór czym jechać do domu > 56 i 73. I myślę sobie, przejade się 73 i patrze na wyświetlacz: "Basen Górniczy przez Dąbie" no to jadę. Ale za moment patrze na tabliczkę na szybie a tam: "73Z" no i zwariowałem :P I w końcu pojechałem 56 :D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

RoGaL napisał(a):

> Tja...a ja dzisiaj zgupiałem :P Jestem sobie na Basenie Górniczym i > mam wybór czym jechać do domu > 56 i 73. I myślę sobie, przejade > się 73 i patrze na wyświetlacz: "Basen Górniczy przez Dąbie" no > to jadę. Ale za moment patrze na tabliczkę na szybie a tam: "73Z" > no i zwariowałem :P I w końcu pojechałem 56 :D

Pewnie kierowca zapomniał zmienić tabliczkę lub jeszcze nie zdążył :P
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez RoGaL 2

Maciek napisał(a):

> Pewnie kierowca zapomniał zmienić tabliczkę lub jeszcze nie > zdążył :P

Problem w tym, że nawet nie miałem jak zapytać gdzie on jedzie, bo kierowcy w danym momencie nie było w autobusie :P