Forum

Łatanie MAN-ów zakończone

wysłane przez Luke_Police  163

Odnośnie informacji http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1157474963.news . Z tym miesięcznym przestojem #749 to nie tak zupełnie, gdyż co prawda nie pojawiał się na liniach miejskich, ale na pracowniczych owszem. Mam nawet fotkę, zrobioną około tydzień temu, na której widać go pod Zakładami Chemicznymi z opisem "Linia Pracownicza" na wyświetlaczu. Natomiast chciałem zapytać, czy ktoś wie może, czy SPPK ma teraz jakieś wozy w remoncie lub naprawie (pomijając Jelcza 120M #3005) ? Pytam dlatego, że wczoraj po południu całe linie 109 i 111 obsługiwane były Jelczami, a LS Ikarusami (zresztą dzisiaj również), co przed wakacjami właściwie się nie zdarzało.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> Z tym miesięcznym przestojem #749 to nie tak zupełnie, > gdyż co prawda nie pojawiał się na liniach miejskich, ale > na pracowniczych owszem. Mam nawet fotkę, zrobioną około > tydzień temu, na której widać go pod Zakładami > Chemicznymi z opisem "Linia Pracownicza" na wyświetlaczu. > Natomiast chciałem zapytać, czy ktoś wie może, czy SPPK > ma teraz jakieś wozy w remoncie lub naprawie (pomijając > Jelcza 120M #3005) ? Pytam dlatego, że wczoraj po południu > całe linie 109 i 111 obsługiwane były Jelczami, a LS > Ikarusami (zresztą dzisiaj również), co przed wakacjami > właściwie się nie zdarzało.

Widocznie #749 miał zakaz na linie ZDITM-u. Co do wozów, to #655 jak stał od kwietnia tak nadal stoi. Pozostałe M11 (oprócz #670) jak i 120-stki pojawiają się na liniach. #3005 do remontu nie wstawili, nadal na placu stoi. Co do Ikarusów to nie ma się co dziwic. Dziś na 107, F, 808 i 101 było łącznie 17 przegubów (MAN-ów), więc gdzieś Ikarusy trzeba dac.

wysłane przez Luke_Police  163

man751 napisał(a):

> Widocznie #749 miał zakaz na linie ZDITM-u.

Zakaz na linie ZDiTM-u ma chyba #727, bo prawie codziennie na pracowniczych liniach jeździ. A orientujesz się może co się dzieje z #741 ? Od czerwca go nie widziałem poza zajezdną. Swoją drogą, to ciekawe, czy SPPK będzie jeszcze remontować cokolwiek. Teraz mając umowę 10-cio letnią może im się to okazać nieopłacalne, skoro w przyszłym roku zamierzają wymienić wszystkie Ikarusy i Jelcze na nowe pojazdy, tym bardziej, że pomijając #3005, to odstawione wozy mają po 16-19 lat.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> Zakaz na linie ZDiTM-u ma chyba #727, bo prawie codziennie na > pracowniczych liniach jeździ. A orientujesz się może co się > dzieje z #741 ? Od czerwca go nie widziałem poza zajezdną. > Swoją drogą, to ciekawe, czy SPPK będzie jeszcze remontować > cokolwiek. Teraz mając umowę 10-cio letnią może im się to > okazać nieopłacalne, skoro w przyszłym roku zamierzają > wymienić wszystkie Ikarusy i Jelcze na nowe pojazdy, tym > bardziej, że pomijając #3005, to odstawione wozy mają po 16-19 > lat.

Faktycznie #741 ma kolejny przestój i to kilku tygodniowy na placu. Znowu pewnie zajeździli go tak jak na początku roku. :/ Czy będą coś remontowac? Nie sądze, myśle że wytrzymają z tym co mają do przyszłego roku. Chyba, że nagle im się M11 posypią (#3003, #618) co nie jest wykluczone.

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> Zakaz na linie ZDiTM-u ma chyba #727, bo prawie codziennie na > pracowniczych liniach jeździ. > A orientujesz się może co się dzieje z #741 ?

#727 -> No to dziś złamali zakaz jeżeli takowy faktycznie miał, bo jeździ on na 107/3, co prawda z jakiejś wymiany, no ale jednak. #741 -> Poważne łatanie kratownicy i blacharka. Mniej więcej od połowy sierpnia. Świeże info. ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MAN756 23

man751 napisał(a):

> #727 -> No to dziś złamali zakaz jeżeli takowy faktycznie miał, > bo jeździ on na 107/3, co prawda z jakiejś wymiany, no ale > jednak.

Skoro dwa Ikary(742,743) jeżdżą na Linii samorządowej a 741 ma blacharkę więc dyspozytor nie miał wyboru, dał nowemu kierowcy 727 żeby się "docierał" na 107.

wysłane przez Luke_Police  163

man751 napisał(a):

> #655 jak stał od kwietnia tak nadal stoi. Pozostałe M11 > (oprócz #670) jak i 120-stki pojawiają się na liniach.

No to niespodzianka. Dziś na 109 jeżdżą #655 i #670 :)

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> No to niespodzianka. Dziś na 109 jeżdżą #655 i #670 :)

Ale #655 długo nie pojeździł bo kierowca już o 14:40 przebąkiwał przez radiotelefon o wymianie na innego złoma (#3004) :)

wysłane przez t105n  49

Luke_Police napisał(a):

> Pytam dlatego, że wczoraj po południu > całe linie 109 i 111 obsługiwane były Jelczami, a LS > Ikarusami (zresztą dzisiaj również), co przed wakacjami > właściwie się nie zdarzało.

Wczoraj znajomy kierowca powiedział mi, że w Trzebieży rozkopano część ulic, dlatego puszczono na LS Ikarusy, żeby MANy się nie posypały na tych koszmarnych wybojach.

wysłane przez MAN756 23

A propos 756 który wyjechał dzisiaj na linię, popołudniu widziałem,że znowu miał jakaś awarię.Autobus stał na drodze przy zjeździe z górki mścięcińskiej (w kierunku Przesocina) i widać było,że miał dosyć poważny wyciek prawdobodobnie płynu chłodzącego.

wysłane przez Pepe 235

MAN756 napisał(a):

> A propos 756 który wyjechał dzisiaj na linię, popołudniu > widziałem,że znowu miał jakaś awarię.Autobus stał na > drodze przy zjeździe z górki mścięcińskiej (w kierunku > Przesocina) i widać było,że miał dosyć poważny wyciek > prawdobodobnie płynu chłodzącego.

No to postał sobie 22 dni po tej awarii. Dziś pojawił się w końcu na 107/7, tylko ciekawe czy do wieczora dojeździ. ;)