Forum

"Tajemnicza eNka" krąży przed WNT

zdjęcie
"Tajemnicza eNka" krąży przed WNT
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Mario  ?

Jakby ktoś chciał wiedzieć, to ta eNka jest dwukierunkowa :-)

wysłane przez Pepe 235

Od dłuższego czasu stoi ona w WNT (wcześniej CW). Może któryś z użytkowników wie coś więcej na jej temat (były numer taborowy, zajezdnia itp.). Prosimy o info.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jest to LXI ex 157.Tyle, że ktoś przy malowaniu nie ponumerował.Stał kiedyś w zajezdni na Piotra Skargi.W czasie remontu Wojska Polskiego przenieśli do warsztatów na Klonowica.

wysłane przez Mario  ?

mikro napisał(a):

> Jest to LXI ex 157.

A można wiedzieć, skąd wiesz? Po czym poznajesz?

wysłane przez Mareczek 5

Bella napisał(a):

> A można wiedzieć, skąd wiesz? Po czym poznajesz?

http://infoludek.pl/~mpaw/ciekawostki/mzk/gosp.php

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mario  ?

Mareczek napisał(a):

> http://infoludek.pl/~mpaw/ciekawostki/mzk/gosp.php

Dzięki. Trzeba będzie uzpełnić to w bazie danych. :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Pamiętam ten wóz na wiele lat przed remontem jako LXI.Oglądałem jego na CW zaraz po remoncie.Na pewno ten sam.

wysłane przez lhb178 19

mikro napisał(a):

> Jest to LXI ex 157.

A nie 175? Z tego co słyszałem, po przebudowach zostały tylko 4 dwukierunki: 215, 216, 175, 176 (z których ja pamiętam tylko 216 i 176, ale mniejsza z tym ;-)).

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Przez wiele lat mieszkałem przy ulicy przy której jeżdżą tramwaje. Po roku 1980 z dwukierunków jeździły 3 techniczne. LXI stacjonował na Piotra Skargi, nie jeździł po mieście (cały czas stał razem z LVIII) i przetrwał do dziś. LXII stacjonował na Kolumba, jeżdził w składzie z lorką XVI(przewóz piasku), po zamknięciu przenieśli na Golęcin i około 1993 ścięli, LXVIII (nawet nikt o nim nie pisze w żadnym zestawieniu, chyba ex 112 ?) stacjonował na Kolumba, około 1982/1983 ścięli. Z liniowych na początku po roku 1980 jeździły 3. 175 stacjonował na Pogodnie, od 1984 na Golęcinie, ścięli około 1990/1991. 176 stacjonował na Golęcinie, ścięli około 1994, 216 cały czas na Niemierzynie.