Forum

Autobus jeździ za rzadko

Nie dość, że pół godziny jadę do domu, to drugie tyle czekam na autobus - mówi mieszkaniec Szczecina.

wysłane przez MQ ?

"Nie dość, że pół godziny jadę do domu, to drugie tyle czekam na autobus - mówi mieszkaniec Szczecina." - jak to przeczytałem, to myślałem, że chodzi o jakieś 53 czy inne 60, a nie o linię kursującą co 6 minut.

"Jak nas poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, o zmianie rozkładu jazdy nie ma mowy." - no proszę, a tu zaskoczenie. Nowy rozkład ma wejść 1 października, choć faktycznie częstotliwość się nie zmieni.

wysłane przez enka167 25

mkubien napisał(a):

> "Nie dość, że pół godziny jadę do domu, to drugie tyle > czekam na autobus - mówi mieszkaniec Szczecina." - jak to > przeczytałem, to myślałem, że chodzi o jakieś 53 czy > inne 60, a nie o linię kursującą co 6 minut.

Bo tak to niestety zabrzmiało. To co ile ma on jeździć? co 3 minuty? Fakt, że ten autobus często stoi w korkach i czasem dłużej go nie ma, po czym przyjeżdżają dwa naraz, ale to nie jest wina rozkładu.

> "Jak nas poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska, > rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, o > zmianie rozkładu jazdy nie ma mowy." - no proszę, a tu > zaskoczenie. Nowy rozkład ma wejść 1 października, choć > faktycznie częstotliwość się nie zmieni.

Moim zdaniem te częstotliwości, które sa sa ok.

wysłane przez Mareczek 5

mkubien napisał(a):

> "Nie dość, że pół godziny jadę do domu, to drugie tyle > czekam na autobus - mówi mieszkaniec Szczecina." - jak to > przeczytałem, to myślałem, że chodzi o jakieś 53 czy > inne 60, a nie o linię kursującą co 6 minut.

Zapewne jest mały błąd po stronie czytelnika (złe poczucie czasu) jak i jest problem z punktualnością linii 808 (szczególnie w godzinach szczytu), więc suma sumarum wyszło te 30 minut...

-- Nie parkuj jak Łoś! -> http://www.nieparkuj.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MQ ?

Mareczek napisał(a):

> Zapewne jest mały błąd po stronie czytelnika (złe poczucie > czasu) jak i jest problem z punktualnością linii 808 > (szczególnie w godzinach szczytu), więc suma sumarum wyszło > te 30 minut...

No cóż, bajzel na skrzyżowaniu jest i będzie się powiększał. Czasy przejazdu na 808 zostaną wydłużone, ale to niestety nie gwarantuje, że poprawi się regularność kursowania. Pasażerom nie pozostaje nic innego, jak jakoś to zamieszanie przetrwać.

wysłane przez jas59  ?

mkubien napisał(a):

> Czasy przejazdu na 808 zostaną wydłużone, ale to > niestety nie gwarantuje, że poprawi się regularność > kursowania. > Wydłużone czasy przejazdu na wspomnianej linii zostaną wprowadzone z dniem 2 października. Zgadzam się, że prawdopodobnie nie poprawi to punktualności kursowania ze względu na remont skrzyżowania i instalację świateł. Trzeba uzbroić się w cierpliwość linia ta będzie jeździła tylko do końca października.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez Luke_Police  163

To co mają powiedzieć mieszkańcy takiego Leśna Górnego, gdzie 106 jeździ raz na godzinę przez cały dzień... Wiem, że tam mieszka dużo mniej ludzi niż na Gumieńcach, ale wydaje mi się, że 20-minutowa częstotliwość w godzinach wieczornych na 808 jest wystarczająca. Jedyne co można sensownego zrobić w tej sprawie to przygotować ewentualną brygadę rezerwową na wypadek korków i awarii, które jednak najczęściej pojawiają się w godzinach szczytowych. Ale, że problem jest z obsułżeniem tych 6, które są (brak kierowców), to pewnie ZDiTM się na coś takiego nie zdecyduje.

-- I nagle zyskałem czerwony kolor. Myślę, że w żółtym było mi bardziej do twarzy ;-)

Technik serwisu :)

wysłane przez t105n  49

To ja zaproponuję, żeby wsiadać w pierwszy 808, który przyjedzie, a nie przepuszczać paru autobusów ;-) Jakoś też jeżdżę 808 i nigdy nie czekałem dłużej niż 10 minut, nawet wieczorem.