Forum

Skład "trzynastek" na linii 33 zmierza w kierunku pętli...

zdjęcie
Mokotowski skład "trzynastek" na linii 33 zmierza w kierunku pętli "Wyścigi"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Smutne jest to, że nasze 102-ki są niemal w tym samym wieku, co warszawskie 13-stki. Niestety u nas "fachowcy" z MZK te tramy doprowadzili do stanu krytycznego, a w Wawie widać rękę gospodarza i wagony te wciąż wyglądają kwitnąco, stanowiąc jednocześnie podstawę komunikacji tramwajowej. Nie jestem fachowcem w dziedzinie taboru tramwajowego, ale tak na "chłopski rozum" uważam, że komuś powinno się postawić zarzut niegospodarności.

wysłane przez mmm

Bodek napisał(a):

> Nie jestem fachowcem w dziedzinie taboru tramwajowego, ale > tak na "chłopski rozum" uważam, że komuś powinno się > postawić zarzut niegospodarności.

Wagony 102Na zostały dobite na Niemierzynie. Jak Pogodno je przekazywało to były w dobrym stanie. Te wozy były po kapitalnych remontach. Niestety taki los był do przewidzenia, bo Niemierzyn był zajezdnią o najgorszym taborze. W ostatnich latach stodwójki padały tam jak muchy. Jak wróciły na Pogodno to zostały doprowadzone do stanu jako takiej używalności, na miarę swojego stanu technicznego. Ale w ostanich miesiącach, jak pojawiły sie perspektywy sprowadznia Tatr nikt juz sie nie przejmuje ich stanem. Za trzy miesiące ma ich nie być w ruchu. Zresztą jak obecnie mozna zauważyc tabor jest coraz gorzej utrzymany. Nawet Pogodno, które było zawsze stawiane za wzór teraz już coraz mniej dba o swoje wozy. Smutne.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Bodek napisał(a):

> Smutne jest to, że nasze 102-ki są niemal w tym samym > wieku, co warszawskie 13-stki. Niestety u nas "fachowcy" z > MZK te tramy doprowadzili do stanu krytycznego, a w Wawie > widać rękę gospodarza i wagony te wciąż wyglądają > kwitnąco, stanowiąc jednocześnie podstawę komunikacji > tramwajowej. > Nie jestem fachowcem w dziedzinie taboru tramwajowego, ale > tak na "chłopski rozum" uważam, że komuś powinno się > postawić zarzut niegospodarności.

Wystarczy porównać stan torowisk w Warszawie i w Szczecinie. Inną sprawą jest to, że w Warszawie niszczenie szyb i siedzeń w pojazdach odbywa się w owiele mniejszym stopniu niż u nas, co jest dość dziwne.