Forum

Kto wymyślał takie głupie nazwy???

wysłane przez (użytkownik usunięty)

kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: BULWA, GNIOT, MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???
rolex napisał(a):

> BULWA, GNIOT, > MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???

Nikt tutaj nie jest głuchy, więc krzyczeć nie musisz.

moderator@mkm.szczecin.pl
rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: BULWA, GNIOT, > MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???

Siedzi parę osób przy stoliku i wymyślają. :-P

A tak na serio to czy to ważne? Wymyślają to miłośnicy.

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: BULWA, GNIOT, > MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???

Głupie nie głupie mi się podobają :] Według mnie pasują do przypisywanych im pojazdów.

-- 75- Tylko przez Reduty Ordona!!!

wysłane przez mike_1994

rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: BULWA, GNIOT, > MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???

Hmm, Bulwa - zaokrąglenie na dachu tramwaju 105N2k/2000, Koszmarek - niektórym nie przypadły do gustu nowe barwy, Melon - to taki mały Autosan H6, a reszty jakoś nie umiem wytłumaczyć choć nie wiem też czy te dobrze wytłumaczyłem.

-- Najlepiej będzie jak się przymknę. ;]

wysłane przez konjo  4

mike_1994 napisał(a):

> a reszty jakoś nie umiem wytłumaczyć choć nie wiem też czy te dobrze > wytłumaczyłem.

Gniot to ze względu na wyjątkowo komfortowe wnętrze tj. upakowanie pasażerów i ich foteli jak popadnie. Helmut to chyba wyłącznie od pochodzenia. Zapominacie jeszcze o "odkurzaczu" czyli Jelczu M181M (silnik MAN-a) który nie dośc, że hałasuje to jeszcze przy ruszaniu wzbija tumany kurzu od dmuchawy chłodnicy. :)

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez Luke_Police  163

konjo napisał(a):

> Zapominacie jeszcze o "odkurzaczu" > czyli Jelczu M181M (silnik MAN-a) który nie dośc, że hałasuje > to jeszcze przy ruszaniu wzbija tumany kurzu od dmuchawy > chłodnicy. :)

To może jeszcze "Mig" (Jelcz M11). A dlaczego Mig ? Nie mam pojęcia skąd ta nazwa się wzięła.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez Luke_Police  163

mike_1994 napisał(a):

> Hmm, Bulwa - zaokrąglenie na dachu tramwaju 105N2k/2000, > Koszmarek - niektórym nie przypadły do gustu nowe barwy, > Melon - to taki mały Autosan H6, a reszty jakoś nie > umiem wytłumaczyć choć nie wiem też czy te dobrze > wytłumaczyłem.

Chmm to może ja spróbuję. Helmut - bo pochodzi z Niemiec (swoją drogą ciekawe jaką nazwą ochrzcimy Tatry :P). Gniot - bo jest w nim ciasno na tylnich miejscach, zdaje się, że w encyklopedii było to w miarę dobrze wyjaśnione, dlaczego Jelcz 121M nazywany jest Gniotem.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)
> Helmut - bo pochodzi z Niemiec (swoją drogą ciekawe > jaką nazwą ochrzcimy Tatry :P).

Hm... Havel? ;-)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez MaK

Phobos napisał(a):

> Helmut - bo pochodzi z Niemiec (swoją drogą ciekawe > jaką nazwą ochrzcimy Tatry :P). > > Hm... Havel? ;-)

A może der Tatren? :P
MaK_86 napisał(a):

> A może der Tatren? :P

Ja bym to nazwał "Moc z charakterem" ale to troche za długa nazwa ;-)
Phobos napisał(a):

> > Helmut - bo pochodzi z Niemiec (swoją drogą ciekawe > > jaką nazwą ochrzcimy Tatry :P).

Jeśli zostanie malowanie jak w BVG (żółte) - i oby tak było - to już ktoś ochrzcił to: "kurczaczki" ;)

Nie wyobrażam sobie Tatr w innym (a złaszcza w czerwonym) malowaniu...

STMKŻ

wysłane przez Luke_Police  163

Fenix napisał(a):

> Nie wyobrażam sobie Tatr w innym (a złaszcza w czerwonym) > malowaniu...

A ja coś tak czuję, że po kilku latach przemalują je na koszmarki albo tak jak bulwy. Przyznam, że wolałbym białe Tatry niż czerwone, a marzeniem moim jest zobaczyć Tatrę w szacie graficznej SPPK :-]

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)
rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: [...] > MELON

Producent. Taka nazwa widnieje na tylnej ścianie Autosanów.

wysłane przez MaK

mkubien napisał(a):

> rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: [...] > MELON

Mój ojciec pracuje w SPAD... z tego co kojarze to troche inaczej tam wołają na tabor: Jelcz M11 mówią "mig" Jelcz 120MM/1 "automat" Jelcz M121M (#2650) "inwalida" Nowe MANy to poprostu many, solarisy to solarisy... A nowo-używane nabytki zza zachodniej granicy to "niemiec" w zależności, krótki lub długi =]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mmm

rolex napisał(a):

> kto wymyślała takie idiotyczne nazwy jak: BULWA, GNIOT, > MELON, HELMUT, KOSZMAREK itp.???

Koszmarek jest określeniem "naszym" pozostałe to ogólnopolskie. Są tez: kartofle, holendry, kombinerki, parówki, u-boty. W zalezności od typu taboru w danym mieście. Zresztą np. ogórek określnie popularne nie tylko wsród miłośników ale używane przez dużą część narodu.

wysłane przez t105n  49

mmm napisał(a):

> Koszmarek jest określeniem "naszym" pozostałe to > ogólnopolskie. Są tez: kartofle, holendry, kombinerki, > parówki, u-boty.

Co to są "kombinerki"? Bo pozostałe nazwy znam :-) "Czelendżer" - w Poznaniu to nazwa Ikarusa 160P (zemuna), natomiast we Wrocławiu tak zwie się dwukierunkowa 102-jka. "Kanciak" - wiadomo, 102N.
t105n napisał(a):

> Co to są "kombinerki"?

Combino :)

wysłane przez Wojtek 24

Wyjaśnienia znajdują sie na stronie http://www.pestka.info/pestkopedia/doku.php?id=slownik