Forum

Dziś niskopodłogowy przegubowiec zadebiutował na linii 69

zdjęcie
Dziś niskopodłogowy przegubowiec zadebiutował na linii 69
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
No tak oczywiście. Zamiast skierowac niskopodłogowce choc w części na linię 67 to lepiej było na 69 :/ A na 67 całe popołudnie ludzie stali w deszczu na Karola Miarki w oczekiwaniu na jakiekolwiek zapadnięte Volvo z Klonowica po 20-25 minut. :(
man751 napisał(a):

> No tak oczywiście. Zamiast skierowac niskopodłogowce choc w > części na linię 67 to lepiej było na 69

Akurat lepiej bo te 3 drzwi w takim tłoku to masakra. Na 53 też było nie ciekawie. I śmieszą mnie te apele żeby zostawić samochody i na cmentarze dojechać KM. Do jeszcze 2 listopada nie ma dodatków.
mmm napisał(a):

> Akurat lepiej bo te 3 drzwi w takim tłoku to masakra. Na 53 > też było nie ciekawie.

Nie wiem czy 3 drzwi to taka bardzo masakra... 95% autobusów jest wypełnione pasażerami jadącymi dokładnie z Karola Miarki do Kołłątaja. A jakbyś zobaczył dziś zapadniętego #1581 na 67 który o 15:50 przyjechał (i odjechał) pod cmentarz wypełniony ponad normę to raz dwa byś zmienił zdanie. :(
man751 napisał(a):

> No tak oczywiście. Zamiast skierowac niskopodłogowce choc w > części na linię 67 to lepiej było na 69 :/ A na 67 całe > popołudnie ludzie stali w deszczu na Karola Miarki w > oczekiwaniu na jakiekolwiek zapadnięte Volvo z Klonowica po > 20-25 minut. :(

w 100% się z Tobą zgadzam to żenada żeby niskopodłogowiec jeździł na 69 podczas gdy na 67 nic, na 53 prawie same Ikarusy a reszta niskopodłogowców jeździła dziś na 75 :/ nierozumiem takich postępowań jeszcze jutro sie okaże, że będą sobie jeździły na 51 albo 57 np :/ Miejmy nadzieję, że jednak Klonowica zmądrzeje do jutra...
pawelp19 napisał(a):

> jeszcze jutro sie okaże, że > będą sobie jeździły na 51 albo 57 np :/

Niskopodłogowce już od dawna jeżdżą na tych liniach, ale solówki. Przegubów to raczej się tam nie spodziewaj, chyba, że nastąpi jakiś masowy pomór solówek. Na dobrą sprawę to klonowickie przegubowce kursują tylko na 7 liniach: 53, 60, 67, 75, 69, A, B. To akurat można wstawić po jednym niskim na każdą z nch ;-)
t105n napisał(a):

> Na dobrą sprawę to klonowickie przegubowce kursują tylko na 7 > liniach: 53, 60, 67, 75, 69, A, B. To akurat można wstawić po > jednym niskim na każdą z nch ;-)

Taa na A i B to w sam raz mogłyby być 2253 i 2254, tyle, że na A zwykle nie ma żadnego, a na B grasują "mandaryny".

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Taa na A i B to w sam raz mogłyby być 2253 i 2254, tyle, że na A

Zwłaszcza że są one z Klonowica...

> zwykle nie ma żadnego, a na B grasują "mandaryny".

Nieprawda. Ostatnio widze je ciągle na D/E. Swoją droga... naprawdę nie płaczę że na A jeździ tylko to wstrętne "zapadnięte" jak to ktoś tu napisał, ale za to ciepłe Volvo.

-- Volvo ponad reszte busów :)
MC napisał(a):

> Zwłaszcza że są one z Klonowica...

Wiem, że nie są, ale chodziło mi o ich tylko o to, że są czterodrzwiowe.

> Nieprawda. Ostatnio widze je ciągle na D/E.

Teraz być może tak jest, ale do niedawna prawie codziennie jeden z nich gościł na B.

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.
t105n napisał(a):

> Na dobrą sprawę to klonowickie przegubowce kursują tylko na 7 > liniach: 53, 60, 67, 75, 69, A, B. To akurat można wstawić po > jednym niskim na każdą z nch ;-)

Do tych linii można tez dodac 68. Mozliwe ze Klonowica na tej linii bedzie puszczac od czasu do czasu niskopodłogowca.
pawelp19 napisał(a):

> w 100% się z Tobą zgadzam to żenada żeby niskopodłogowiec > jeździł na 69 podczas gdy na 67 nic, na 53 prawie same > Ikarusy a reszta niskopodłogowców jeździła dziś na 75 :/ > nierozumiem takich postępowań jeszcze jutro sie okaże, że > będą sobie jeździły na 51 albo 57 np :/ Miejmy nadzieję, > że jednak Klonowica zmądrzeje do jutra...

Ja myślę, że to tylko tak pokazowo na każdej linii klasy MEGA SPAK chce pokazać pasażerom nową klasę jakości. Na Wszystkich Świętych spodziewałbym się MAN-ów NG272 raczej na liniach 67, D67 lub 53 i 60 niż 69 i 75. Ale wszystko wyjaśni się jutro. Nie zapominajmy, że przecież, jeszcze niedawno SPAK nie miał żadnego niskopodłogowego przegubowca i mimo tego rok temu udało się jakoś zorganizować komunikację w tym dniu. Więc teraz raczej należy się cieszyć, że w końcu przynajmniej na niewielkiej ilości brygad pojawi się coś nowocześniejszego niż Volvo czy Ikarus.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Ja myślę, że to tylko tak pokazowo na każdej linii klasy MEGA > SPAK chce pokazać pasażerom nową klasę jakości.

Dobrze niech pokazuje. Nic przeciwko nie mam. Ale mógłby to zrobic bez eksperymentów tzn. po 3 listopada. :)
Luke_Police napisał(a):

> > Na > Wszystkich Świętych spodziewałbym się MAN-ów NG272 raczej na > liniach 67, D67 lub 53 i 60 niż 69 i 75. Ale wszystko wyjaśni > się jutro.

Noi się wyjaśniło dziś po raz kolejny przegubowy Man jeździ na 69 jako jedyna brygada i jeden jeździ również na 75, nierozumiem tych działań :| oby chociaż reszta jeździła na liniach cmentarnych
pawelp19 napisał(a):

> Noi się wyjaśniło dziś po raz kolejny przegubowy Man jeździ na > 69 jako jedyna brygada i jeden jeździ również na 75, nierozumiem > tych działań :| oby chociaż reszta jeździła na liniach > cmentarnych

W sumie to dobrze, tak jak mówi Phobos. Te autobusy nie są jeszcze pewne, mogą się zepsuć, nie wytrzymać tak trudnej pracy jaką musiałyby podjąć na liniach cmentarnych. Ważne, że autobusy jeżdzą i wożą ludzi.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
> No tak oczywiście. Zamiast skierowac niskopodłogowce choc w > części na linię 67 to lepiej było na 69 :/

W normalnej sytuacji bym się z tobą zgodził, ale nie w okolicach 1 listopada... Nie jest tajemnicą, że awaryjność nowych autobusów (i mam tu na myśli zarówno fabrycznie nowe, jak i dopiero sprowadzone z drugiej ręki) jest bardzo wysoka. Nic w tym dziwnego, ponieważ pracownicy po prostu nie są jeszcze obeznani z nowymi wynalazkami.

A teraz wyobraź sobie, że dziś, około 10-11, taki premierowy autobus kursujący na linii 67 odmawia posłuszeństwa na Traugutta, w połowie drogi pomiędzy Wojska Polskiego, a Mickiewicza. Wyobrażasz sobie ten horror? Całkowity paraliż komunikacyjny! Nawet gdyby wytyczyć objazdy, to poinformuj nagle 24 kierowców D67 o ich przebiegu. Dostań się ekipą ratunkową do zdefektowanego busa. Aż w końcu - poinformuj pasażerów, że resztę drogi na cmentarz mają pokonać pieszo...

Eksperymenty eksperymentami, ale są dni, w które lepiej nie kombinować. Jeśli coś może zdefektować - niech sobie defektuje na Warcisława, 26 Kwietnia albo innym miejscu, w którym nie spowoduje katastrofy komunikacyjnej.

-- Firefox 2 - przeglądarka stworzona dla dyslektyków ;-)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez pawelp19 −3

Mam pytanko czy oprócz wielu Dąbskich NG272(brawo dla zajezdni) na dodatkach były jakieś Klonowickie NG272 na dodatkach lub 53,60,67 ?? P.S.I jak były to czy komuś udało się to sfocić :)

wysłane przez konjo  4

pawelp19 napisał(a):

> P.S.I jak były to czy komuś udało się to sfocić :)

Przeglądać galerię, czytać newsy, korzystać z wyszukiwarki... ludzie!

http://foto.mkm.szczecin.pl/big/1162131528.jpg http://foto.mkm.szczecin.pl/big/1162135134.jpg

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez pawelp19 −3

konjo napisał(a):

> Przeglądać galerię, czytać newsy, korzystać z > wyszukiwarki... ludzie!

Chodziło mi o wczorajszy dzień. ;]

wysłane przez konjo  4

pawelp19 napisał(a):

> Chodziło mi o wczorajszy dzień. ;]

Trudno, nie zmienia to faktu, że buło wczoraj info o 1250 i 1255 na 75 oraz 1251 na 69.

So never mind the darkness.

wysłane przez pawelp19 −3

konjo napisał(a):

> Trudno, nie zmienia to faktu, że buło wczoraj info o 1250 i 1255 > na 75 oraz 1251 na 69.

Wiem, że było info bo czytałem tylko co to ma do mojego pytania, ja się pytam o wczorajsze dodatki a nie o jakieś linie drugiego planu wczorajszego dnia...

wysłane przez Luke_Police  163

pawelp19 napisał(a):

> Wiem, że było info bo czytałem tylko co to ma do mojego pytania, > ja się pytam o wczorajsze dodatki a nie o jakieś linie drugiego > planu wczorajszego dnia...

Na D67 widziałem chyba wszystkie brygady, wśród MAN-ów były tam 2 polickie i bodajże 8 Dąbskich, ale żadnego ze SPAK. A poza tym, to od groma Ikarusów 280 i kilka Volvo B10MA.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 235

Luke_Police napisał(a):

> Na D67 widziałem chyba wszystkie brygady, wśród MAN-ów były tam 2 > polickie i bodajże 8 Dąbskich, ale żadnego ze SPAK.

Bo linii D67 po prostu SPAK nie obsługuje. :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

pawelp19 napisał(a):

> Wiem, że było info bo czytałem tylko co to ma do mojego pytania, > ja się pytam o wczorajsze dodatki a nie o jakieś linie drugiego > planu wczorajszego dnia...

Ma to prawdopodobnie tyle do tego, że sztab ludzi, który wczoraj fotografował, przekazywał nam wiadomości i ciekawostki wymienił wyłącznie podane brygady w swoich doniesieniach. Twórcy Serwisu Komis nie czerpią przyjemności z ukrywania danych przed miłośnikami i na pewno podaliby wszelkie info na tak ciekawy temat. Nie zmienia to jednak faktu, że po tak gorącym dniu kiedy redakcja jednym ciągiem zajęła (przynajmniej mi) czas od godziny 15:00 do 1:20 w nocy chętnie by się chwilę odpoczęło, a nie szukało odpowiedzi na pytania, które 80% procent użytkowników głownie tych z krótkim stażem może znaleźć korzystając z naszej wyszukiwarki.

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez Luke_Police  163

pawelp19 napisał(a):

> Chodziło mi o wczorajszy dzień. ;]

Powiem tylko tyle, że wczoraj 3 brygady niskopodłogowe były na 75 (#1250, #1255 i jeszcze jakiś przemalowany chyba #1252) i po jednej na 69 (#1251) i 67 (#1254). Pozostałych Klonowickich NG272 nie widziałem.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez Wojciech

Luke_Police napisał(a):

> Powiem tylko tyle, że wczoraj 3 brygady niskopodłogowe były na > 75 (#1250, #1255 i jeszcze jakiś przemalowany chyba #1252) i po > jednej na 69 (#1251) i 67 (#1254). Pozostałych Klonowickich NG272 > nie widziałem.

Na 75 były: 1250, 1252, 1254, 1255, 1256.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie