Forum

Za darmo autobusem i tramwajem?

Za darmo autobusem i tramwajem podczas zlotu żaglowców? Biuro Organizacji Regat chce, by radni w sierpniu przyszłego roku na trzy dni wprowadzili bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

wysłane przez kajetansz 65

Mhhh, ale większość ludzi i tak z sieciówki korzysta, więc zysk byłby niski. To tak jako reakcja na wypowiedź Pani Zaremby.

Штирлиц

wysłane przez Piotr

Stirlitz napisał(a):

> Mhhh, ale większość ludzi i tak z sieciówki korzysta, > więc zysk byłby niski. To tak jako reakcja na wypowiedź > Pani Zaremby.

na pewno jest to dobra promocja KM...i powiedzmy sobie szczerze...widzicie ten las ludzi, którzy w tym dniu kasują bilety? bo ja nie ;). Miasto i tak zarobi na regatach, więc według mnie to dobry pomysł.
Piotr napisał(a):

> na pewno jest to dobra promocja KM...i powiedzmy sobie > szczerze...widzicie ten las ludzi, którzy w tym dniu kasują > bilety? bo ja nie ;).

Jesli mam byc szczery i tak większość ludzi wsiądzie w samochody i pojedzie, bo niby im będzie łatwiej. A potem będą klnąć na miasto, że parkingów nie ma.

Штирлиц

wysłane przez enka167 25

Stirlitz napisał(a):

> Jesli mam byc szczery i tak większość ludzi wsiądzie w > samochody i pojedzie, bo niby im będzie łatwiej. A potem będą > klnąć na miasto, że parkingów nie ma.

Ale jak przejazdy KM będą darmowe to jest jakaś szansa, że część z nich przesiądzie sią do tramwaju czy autobusu.

wysłane przez Iwo

enka167 napisał(a):

> > Ale jak przejazdy KM będą darmowe to jest jakaś szansa, że > część z nich przesiądzie sią do tramwaju czy autobusu.

Pod warunkiem, że komunikacja w te dni będzie odpowiednio zorganizowana pod kątem dowozu / odwozu osób biorących udział w imprezie.

Iwo

wysłane przez enka167 25

Iwo napisał(a):

> Pod warunkiem, że komunikacja w te dni będzie odpowiednio > zorganizowana pod kątem dowozu / odwozu osób biorących udział w > imprezie.

Myślę, że to będzie dograne. Pewnie będą dodatkowe tramwaje i autobusy, podobnie jak w czasie Dni Morza.

wysłane przez leks 15

enka167 napisał(a):

> Ale jak przejazdy KM będą darmowe to jest jakaś szansa, że > część z nich przesiądzie sią do tramwaju czy autobusu.

Oczywiście, że tak. To będzie spore ułatwienie. Ja jestem oczywiście za pomysłem. Goście na pewno będą zadowoleni z całego rozwiązania - nie trzeba latać po kioskach tylko wystarczy wsiąść w autobus i dojechać gdzie potrzeba. Mamy kiepski tabor - paskudny lecz darmowe bilety powinny załagodzić odczucia gości. Na czas regat powinniśmy wypożyczyć jeszcze jakieś niskie tramwaje z innych miast, bo jeśli te nasze 105tki mają tam jeździć :0... ale to juz inna sprawa. Oby ta propozycja z artykułu przeszła...

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
lex napisał(a):

> Na czas regat powinniśmy wypożyczyć > jeszcze jakieś niskie tramwaje z innych miast, bo jeśli te nasze > 105tki mają tam jeździć :0... ale to juz inna sprawa.

O tak! Proponuję zrobbić to na zasadzie: jak jesteś z Poznania i chcesz oglądać regaty, przywieź nam swój tramwaj, a będziesz mógł nim jeździć za darmo po Szczecinie :P To samo odnośnie innych miast posiadających niskopodłogowe pojazdy szynowe. Ale tak całkiem poważnie, to pomysł darmowej komunikacji jest dobry, o ile zostanie zorganizowana obsługa komunikacyjna rejonów Wałów Chrobrego i okolic przypominająca specjalną organizcję komunikacji 1 listopada. W przeciwnym przypadku mija się to z celem, gdyż napełnienie tramwajów będzie tak duże, że nie będzie można do nich wsiąść.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)
lex napisał(a):

> Na czas regat powinniśmy wypożyczyć jeszcze jakieś > niskie tramwaje z innych miast (...)

A później będą się nas inne miasta czepiać, że im ruiny nie tramwaje wróciły :P Jakby tak zacząć szybko odmalowywać stopiątki, to nawet tak źle by to nie wyglądały. Niskopodłogowce to oczywiście dobry pomysł, ale szczecińskich torowisk nie wytrzymają. Jeszcze mamy Tatry...

wysłane przez Titanic1912

enka167 napisał(a):

> Ale jak przejazdy KM będą darmowe to jest jakaś szansa, że > część z nich przesiądzie sią do tramwaju czy autobusu.

I to całkiem duża. Najbardziej zyskają obcokrajowcy odwiedzający Szczecin w te dni...Do tego gdyby w te dni komunikacja była darmowa trzeba by też odpowiednio naglosnić ten fakt...

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)
Titanic1912 napisał(a):

> I to całkiem duża. Najbardziej zyskają obcokrajowcy odwiedzający > Szczecin w te dni...Do tego gdyby w te dni komunikacja była darmowa > trzeba by też odpowiednio naglosnić ten fakt...

I najlepiej rozlepic w tramwajach i autobusach oraz na waznych przystankach informacje w języku polskim i przynajmniej w języku angielskim! Przecież jak anglik przyjeżdża do Polski i widzi ś, ć, ź, ż, itp. od razu się czuje jak na "wschodzie" ;)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> I najlepiej rozlepic w tramwajach i autobusach oraz na waznych > przystankach informacje w języku polskim i przynajmniej w języku > angielskim! Przecież jak anglik przyjeżdża do Polski i widzi ś, ć, > ź, ż, itp. od razu się czuje jak na "wschodzie" ;)

A jak widzi francuskie to się nie czuje??

Штирлиц