Forum

Linia Samorządowa w centrum Szczecina

zdjęcie
Linia Samorządowa w centrum Szczecina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez RoGaL

Tja... a na tablicach 107. Czasami zastanawiam się, czy kierowcy wiedzą co mają na wyświetlaczach swojego autobusu...
RoGaL napisał(a):

> Tja... a na tablicach 107. Czasami zastanawiam się, czy > kierowcy wiedzą co mają na wyświetlaczach swojego > autobusu...

Temu akurat nie chciało się obejśc całego autobusu. Z przodu i z boku oczywiście miał 107. :)

wysłane przez RoGaL

man751 napisał(a):

> Temu akurat nie chciało się obejśc całego autobusu. Z > przodu i z boku oczywiście miał 107. :)

Hmm, czyli miał coś z wyświetlaczem?
RoGaL napisał(a):

> Hmm, czyli miał coś z wyświetlaczem?

No oczywiście. Choc nawet gdy kierowca szedł z przerwy na posiłek - niewiele się tym przejął.
RoGaL napisał(a):

> Tja... a na tablicach 107. Czasami zastanawiam się, czy > kierowcy wiedzą co mają na wyświetlaczach swojego > autobusu...

Spoko, z filmami jest jeszcze gorzej niż z wyświetlaczami. Niedawno był taki tydzień, że praktycznie codziennie na 109 jeździł Jelcz (albo i 2), który na filmie z tyłu miał 101, 102 albo 107. Niekiedy w ogóle pusty film. I nie była to linia odosobniona, bo nieprawidłowe ustawienie tylnego filmu widziałem też na 101 i 102.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez alat57

Luke_Police napisał(a):

> Spoko, z filmami jest jeszcze gorzej niż z wyświetlaczami.

Co do filmów, jestem w stanie zrozumieć pretensję, ponieważ z każdej strony trzeba przekręcić film (chociaż to widać od środka podczas przewijania)i kieroca powinien to kontrolować bezwzględnie, ale co do wyświetlaczy to uważam, że motorniczy czy kierowca nie powinien mieć obowiązku sprawdzania tego, ponieważ są od tego odpowiednie służby które programują i są rozliczane przez kierownictwo danego wydziału czy spółki, za odpowiednie ustawienie i zaprogramowanie sterów. Oczywiście, motorniczy czy kierowca powinien sprawdzić czy wszystkie wyświetlacze świecą a reszta jest zależna od zaplecza technicznego, jak zaprogramowało stery.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> to uważam, że motorniczy > czy kierowca nie powinien mieć obowiązku sprawdzania

Ciekawe, czy miałbyś takie samo zdanie, gdybyś czekał na przystanku i czekasz na autobus np "B".Podjeżdza. Na wyświetlaczu ma "B" a wsiadasz do środka, a tam termometry lini "A"i autobus zamiast jechać przez Zdroje jedzie ulicą Hangarową.

> Oczywiście, motorniczy czy kierowca powinien sprawdzić czy > wszystkie wyświetlacze świecą

Chyba Ci chodziło o podświetlenie wyświetlaczy.

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez alat57

Romanas napisał(a):

> Ciekawe, czy miałbyś takie samo zdanie, gdybyś czekał na > przystanku i czekasz na autobus np "B".Podjeżdza. Na > wyświetlaczu ma "B" a wsiadasz do środka, a tam termometry lini > "A"i autobus zamiast jechać przez Zdroje jedzie ulicą > Hangarową.

Napewno nie, tu jest racja, być może kierowca zapomniał przestawić, wtedy to jest bezwględnie jego wina, jednak domniemając że zapomniał przestawić to nie wymagajmy od takiego kirowcy sprawdzenia co jest na wyświetlaczach.

> Chyba Ci chodziło o podświetlenie wyświetlaczy.

Tak, w cywilizowanym "kraju" takie coś powinno wystarczyć żeby motorniczy czy kierowca wsiadając do wozu czy to przy wyjeździe z zajezdni czy zmianie linii wystukać na sterowniku odpowiednią linię i jechać pewnie, że ma odpowiednie info na wyświetlaczach.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> nie wymagajmy od takiego kirowcy sprawdzenia co jest na wyświetlaczach.

Ja jestem innego zdania. Kierowca lub motorniczy ma 15 minut na OC, w czasie której powinien sprawdzić czy pojazd jest sprawny technicznie, czy wszystko działa prawidłowo itp. W ramach tegoż OC jest również sprawdzenie oznakowania pojazdu. Kilka lat temu miałem okazję spotkać dość ciekawie udekorowany autobus (co prawda z filmami,ale jednak). Otóż z tyłu była linia 707, termometr z linii 76, z przodu linia 74, a na filmie Krzekowo-Dw.Główny.

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez durek1

Romanas napisał(a):

> Kilka lat temu miałem okazję > spotkać dość ciekawie udekorowany autobus (co prawda z filmami,ale > jednak). Otóż z tyłu była linia 707, termometr z linii 76, z przodu > linia 74, a na filmie Krzekowo-Dw.Główny.

Pod koniec 2005 roku MAN 1203 jeżdził od początku dnia bez otablicowania na linii 57, rano kierowca miał dobrze ustawinoy wyswietlacz. Jak wracałem ze szkoły to juz miał napis 74 Bezrzecze, jak dojechał do Kormoranów pasażerowie zrócili kierowcy uwage i zmienił wyświetlacz, ale tym razem na 57 Bis. Ludzie widząc 57 Bis wsiedli do niego i jak skręcał w ulice Szwedzką pasażerowie podszedli do kierowcy i uszłyszał pare nie miłych słów.

wysłane przez Warszewiak

RoGaL napisał(a):

> Tja... a na tablicach 107. Czasami zastanawiam się, czy > kierowcy wiedzą co mają na wyświetlaczach swojego > autobusu...

Ostatnio widziałem na dworcu głównym MANa, który był otablicowany linią 75 zaś na wyświetlaczu widniał napis "1 Potulicka". Takie coś bardzo zmyla, bo już byślałem, że to jakiś za tramwaj a jak się okazało tego dnia kierowca miał swój pierwszy raz za kółkiem przywatnego autobusu. I, nie chcę sie chwalić :p ale to ja potem zmieniłem mu wyświetlacz na 75 no to jest już na serio klęska, żeby zasiadać za kółkiem i nie wiedzieć bardzo podstawowych rzeczy o pojeździe, w który się siedzi. Ale swoją drogą takich kierowców jest chyba jak na lekarstwo.

Alle weiteren Rechte vorbehalten!
Warszewiak napisał(a):

> Ostatnio widziałem na dworcu głównym MANa, który był > otablicowany linią 75

Kiedyś widziałem Volvo ze SPAK'U na przystanku Zawadzkiego. Z przodu na filmach miał napisane "75" a na pozostałych wyświetlaczach widniało 53. Ostatecznie autobus pojechał trasą 53. Gdyby mi się śpieszyło troche zdenerwowałbym się jadąc zamiast na Krzekowo na Zajezdnie Pogodno i dalej trasą 53. Na szczęście to było dawno.

Ciekaw jestem co będzie po zmiane rozkładu na 705 i 707. Kursują tam Jelcze 120M. Troche męczące co jedno kółko zmieniać wszystkie filmy.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
lex napisał(a):

> Ciekaw jestem co będzie po zmiane rozkładu na 705 i 707. > Kursują tam Jelcze 120M. Troche męczące co jedno kółko > zmieniać wszystkie filmy.

Tak oczywiście, ale 705 i 707 jedno kółko robią w mniej więcej godzinę. Kierowcy 51 i 78 średnio co 30 minut muszą zmieniac filmy i jakoś nie narzekają. :)

wysłane przez durek1

Warszewiak napisał(a):

> Ostatnio widziałem na dworcu głównym MANa, który był > otablicowany linią 75 zaś na wyświetlaczu widniał napis "1 > Potulicka".

Też widzałem tego MAN-a był to 1251 robiłem mu fotke lecz nie wyszły zbyt dobrze.Też na pierwszy rzut oka myslałem że to "Za tramwaj" a tym bardziej zę w tym dniu przez godzine 7 i 8 kursowały na Dworcową.