Forum

Zmiany na Ku Słońcu

Ze względu na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu, Derdowskiego, Europejskiej i Okulickiego, w okresie od 11 stycznia do odwołania zamknięty będzie wjazd z ul. Europejskiej w kierunku budowanego ronda oraz południowa jezdnia ul. Ku Słońcu od budowanego ronda do wjazdu do jednostki wojskowej.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jak na razie, to dojazd z Europejskiej nie został zamknięty, tylko zwężony do jednego pasa (stan 12.01.2007, godz. 8:20). Ciekawe, co będzie dalej. A o budowie łącznicy od Ku Słońcu przy Castoramie do 26 kwietnia nikt jeszcze nie pomyślał?

wysłane przez kapil

Michu napisał(a):

> Jak na razie, to dojazd z Europejskiej nie został > zamknięty, tylko zwężony do jednego pasa (stan 12.01.2007, > godz. 8:20).

Wyjazd z Europejskiej (od Dworskiej do Ku Słońcu) jest zamknięty od wczoraj od wczesnych godzin porannych. Natomiast wjazd w Europejską (na w/w odcinku) jest zwężony do jednego pasa, a drugim odbywa się wyjazd z Europejskiej.

> A o budowie > łącznicy od Ku Słońcu przy Castoramie do 26 kwietnia nikt > jeszcze nie pomyślał?

I nie pomyśli bo jest to raczej zbędne wobec planów poszerzenia Derdowskiego. Z drugiej strony taki łącznik prawie istnieje - ul. Przygodna tyle tylko że urywa się paręset metrów przed Taczaka.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

kapil napisał(a):

> Wyjazd z Europejskiej (od Dworskiej do Ku Słońcu) jest > zamknięty od wczoraj od wczesnych godzin porannych. Natomiast > wjazd w Europejską (na w/w odcinku) jest zwężony do jednego > pasa, a drugim odbywa się wyjazd z Europejskiej.

No niech będzie.

> I nie pomyśli bo jest to raczej zbędne wobec planów > poszerzenia Derdowskiego.

A niech sobie poszerzają. Będą krótsze korki przed rondem - ale istotny problem brakującego łącznika zostanie.

A brakuje, bo cały ruch będzie dalej szedł przez to jedno rondo; gdyby istniał łącznik, nie byłoby tam korków teraz i nie byłoby również w przyszłości. Jeżeli na gotowym rondzie dojdzie do jakiegoś wypadku, to cały ruch zostanie zparaliżowany, podobnie jak w momencie przez tę budowę.

Poza tym zachodnia część 26 Kwietnia od skrzyżowania z Derdowskiego jak była tak będzie tylko w małym stopniu wykorzystywana przez ruch. Gdyby istniał łącznik (tj. gdyby przedłużono Przygodną), część ruchu (a w sumie to prawie cały ruch w kierunku Castoramy itd.) korzystał by z 26 Kwietnia, przy której nikt nie mieszka, a ludzie przy Ku Słońcu mieliby trochę więcej spokoju. A nie zazdroszczę im mieszkać czy nawet chodzić przy tak zatłoczonej i zasmrodzonej trasie.

Jast nawet sygnalizacja na skrzyżowaniu Ku Słońcu z Przygodną, więc dałoby się spokojnie wybudować te kilkaset metrów drogi, prawda?

> Z drugiej strony taki łącznik > prawie istnieje - ul. Przygodna tyle tylko że urywa się > paręset metrów przed Taczaka.

No właśnie. Bardzo mi się to nie podoba :-)

wysłane przez kapil

Michu napisał(a):

> korzystał by z 26 > Kwietnia, przy której nikt nie mieszka, a ludzie przy Ku > Słońcu mieliby trochę więcej spokoju.

Nikt tam nie mieszka? A bloki to wyburzyli? Co prawda nie stoją tak blisko drogi jak domki na Ku Słońcu ale jednak są.

> Jast nawet sygnalizacja na skrzyżowaniu Ku Słońcu z > Przygodną, więc dałoby się spokojnie wybudować te kilkaset > metrów drogi, prawda?

Sygnalizacja jest na skrzyżowaniu z Polskich Marynarzy, a wylot z Przygodnej jest w miejscu gdzie kończy się wyremontowana część chodnika i ścieżki rowerowej. Inna sprawa to stan ul. Przygodnej nadający się co najwyżej na drogę osiedlową. Przedłużenie Przygodnej nie jest raczej możliwe ze względu na istniejący przy Taczaka punkt czerpania wody.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

kapil napisał(a):

> Nikt tam nie mieszka? A bloki to wyburzyli? Co prawda nie stoją > tak blisko drogi jak domki na Ku Słońcu ale jednak są.

Miałem tu na myśli część nowo wybudowaną od skrzyżowania z Dedrowskiego. Tam chyba nikt przy ulicy nie mieszka, czyżby?

> Sygnalizacja jest na skrzyżowaniu z Polskich Marynarzy

O to pomyliłem ulice, miałem na myśli Polskich Marynarzy. Kończy się po jakichś 50-100 metrach i to ona właśnie ma skrzyżowanie z sygnalizacją z Ku Słońcu.

Więc dyskutujmy o przedłużeniu ul. Polskich Marynarzy. Jestem za! :-)

wysłane przez maciekos95 3

Michu napisał(a):

> Miałem tu na myśli część nowo wybudowaną od skrzyżowania z > Dedrowskiego. Tam chyba nikt przy ulicy nie mieszka, czyżby?

Ten nowowybudowany odcinek to już nie 26 Kwietnia, a Taczaka.

-- Bez polickich Ikarów w Szczecinie i Policach jest dokładnie 277 autobusów!

wysłane przez techno

Michu napisał(a):

> Więc dyskutujmy o przedłużeniu ul. Polskich Marynarzy. Jestem za! > :-)

To jest trochę inaczej. Warto spojrzeć na aktualne Studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Gminy Dobra. Na tym studium widać, jak w przyszłości ma przebiegać droga krajowa nr 10 jako obwodnica Mierzyna. Jest duża szansa, że wpięcie tej drogi będzie w ul. Taczaka :), a wtedy na Ku Słońcu pozostanie ruch lokalny.

-- urbanizacja umysłu stanem świadomości...

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Pawel

> Jest duża szansa, że wpięcie tej drogi > będzie w ul. Taczaka :), a wtedy na Ku Słońcu pozostanie ruch > lokalny.

żeby się przekonać, że tak nie będzie, wystarczy spojrzeć w studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Szczecina ;)

wysłane przez techno

Pawel napisał(a):

> żeby się przekonać, że tak nie będzie, wystarczy spojrzeć w > studium kierunków > i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Szczecina ;)

Powiedzmy, że nie chcę się wypowiadać na temat naszego studium ;) Ale studium ma to do siebie, że je można zmienić :]

-- urbanizacja umysłu stanem świadomości...

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]