Forum

Jelczyk na "Schulbusie" stoi na przystanku końcowym w...

zdjęcie
Jelczyk na "Schulbusie" stoi na przystanku końcowym w Löcknitz
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Ten Jelczyk jeżdzi codziennie w dni szkolne przez miejscowość Dołuje razem z Setrą #603, a przedtem zamiazt Jelczyka jeżdził MAN NL313 #3024
lukasz007 napisał(a):

> Ten Jelczyk jeżdzi codziennie w dni szkolne przez > miejscowość Dołuje razem z Setrą #603, a przedtem zamiazt > Jelczyka jeżdził MAN NL313 #3024

Niesamowite! A MAN NL313 #3024 jeździ codziennie na linii 106. A dzisiaj zdarzyło się coś bardzo dziwnego i zamiast niego jeździł #3023!

A tak na poważnie, to wiemy o tym. Zarówno Setra, jak i Jelczyk obsługują przewozy szkolne do Loeknitz. "Deskorolka" rzeczywiście kiedyś jeździła regularnie (nawet pamiętam czas, że były 2 "deskorolki", ale to ze 3 lata temu). Zresztą był już na ten temat wątek na forum: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1165609886.forum&which=01&query=Setra

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)
lukasz007 napisał(a):

> Ten Jelczyk jeżdzi codziennie w dni szkolne przez > miejscowość Dołuje razem z Setrą #603, a przedtem zamiazt > Jelczyka jeżdził MAN NL313 #3024

Tak powiem krótko, zwięźle i na temat, żeby już każdy wiedział. Obecnie mamy trzy Schulbusy: -Setra (Police-Szczecin [m.in. Wojska Polskiego, Piastów, Ku Słońcu] i dalej do decelowej mieściny) -Neoplan/ MAN NL313 (Police-Głębokie-[Wołczkowo]-Loeckintz). Zazwyczaj nie wiadomo w tym przypadku co podjedzie bo z tego co słyszałem, to zależy od tego, czy Neoplan został wynajęty na jakąś inną wycieczkę itd. bo wkońcu jest to wóz wizytówkowy SPPK -Jelcz T081MB (Wcześniej była deskorolka). Jelcza dali ze względu na to, że na ogół w nim byłby komplet miejsc zaś w NL313 było by wożone "powietrze". Jeździ on najnowszą trasą czyli przez Szosę Polską itd. a po drodze przystaje na przystanku "Komuny Paryskiej" i "Plac Rodła" [przystanek dla linii F]. Trasa ta jest bodajże od końca października `06. Myślę, że już teraz każdy wie, gdzie, co i jak.

Alle weiteren Rechte vorbehalten!
Warszewiak napisał(a):

> -Jelcz T081MB [ciach] > Jeździ on najnowszą trasą czyli przez Szosę Polską itd. a > po drodze przystaje na przystanku "Komuny Paryskiej" i "Plac > Rodła" [przystanek dla linii F]. Trasa ta jest bodajże od > końca października `06.

Mam pytanko. Czy ten autobus, który jedzie przez Mierzyn, wraca zaraz do Polic, czy pozostaje w Löcknitz do popołudniowej godziny powrotu z pasażerami? Pytam, bo chciałbym zrobić zdjęcie polickiego autobusu właśnie w Mierzynie (no chyba, że wraca przez Dobrą...), gdzie obecnie jestem w dni powszednie od 8 do 16. Swego czasu ktoś mówił, że jeden z popołudniowych kursów obsługuje niemiecki autobus (niebiesko-biały Mercedes z pomarańczowym wyświetlaczem). Zauważyłem, że przejeżdża przez Mierzyn około 13:45 jadąc ze Szczecina jako "705 Pasewalk uber Löcknitz".

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Luke_Police napisał(a):

> > Mam pytanko. Czy ten autobus, który jedzie przez Mierzyn, wraca > zaraz do Polic, czy pozostaje w Löcknitz do popołudniowej > godziny powrotu z pasażerami?

Zawozi uczniów i na ogół okołogodziny 8.15 odjeżdża z Löcknitz jadąc przez Dobrą w kierunku Polic.

> Swego czasu ktoś mówił, > że jeden z popołudniowych kursów obsługuje niemiecki autobus > (niebiesko-biały Mercedes z pomarańczowym wyświetlaczem). > Zauważyłem, że przejeżdża przez Mierzyn około 13:45 jadąc > ze Szczecina jako "705 Pasewalk uber Löcknitz".

Zgadza się, lecz nie jest to Mercedes ale Setra, która ma odjazd z Löcknitz o godzinie 14.50 i jedzie przez Mierzyn do Polic, z Polic jedzie przez Szosę Polską i dalej gna do Löcknitz gdzie jest +/- o 16.30 by wykonać kolejny kurs do Polic i tu się komplikuje sprawa. Setra wtedy przejmuje kurs do Polic przez Dobrą, zaś dla uczniów ze Szczecina jest podstawiany mercedesowski busik/ mercedesowa deska, zależy jaki pojazd zamówi dyrektor szkoły w Niemczech.

-- Alle weiteren Rechte vorbehalten!

Alle weiteren Rechte vorbehalten!
Warszewiak napisał(a):

> Zawozi uczniów i na ogół okołogodziny 8.15 odjeżdża z > Löcknitz jadąc przez Dobrą w kierunku Polic.

Mhm... Przez Dobrą, czyli sobie raczej nie sfotografuję Deskorolki w Mierzynie... Dziś niewiele brakowało mi do szczęścia. Mój autobus pracowniczy (Setra z reklamą Carefour) jechał tuż przed szkolną deskorolką. Miałem zamiar wyskoczyć pod EMC z aparatem, ale niestety kierowca Setry zdecydował się wjechać na teren firmy, gdyż był przed czasem. Najczęściej jest tak, że autobus szkolny jedzie z 5 minut przed moim pracowniczym, więc nie mam szansy byś tam wcześniej...

> Zgadza się, lecz nie jest to Mercedes ale Setra,

Sądząc po wczoraj wykonanym zdjęciu, dochodzę do wniosku, że być może mówię o innym autobusie, bo ma znaczek Mercedesa na masce...

Technik serwisu :)

wysłane przez stoch

Wie ktoś coś więcej o trasach i rozkładach linii do Loecknitz w tym roku szkolnym? Wiem, że jeden Schulbus (Neoplan N316SHD #700) odjeżdża o 7:15 z ul. Siedleckiej i jedzie przez Tanowo, Głębokie, Wołczkowo i Lubieszyn do Łęknicy i wjeżdża na pętlę obok szkoły za Setrą i "białasem". Ale głównie chodzi mi o powrót tzn.: - jaką trasą wraca, - o której odjeżdża z przystanku "Loecknitz, Schule", - o której orientacyjnie jest w Szczecinie/Policach, i w którym miejscu.

Z góry dzięki za informacje.

-- Ahh... gdyby utworzono linię tramwajową do Polic...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Warszewiak 20

stoch napisał(a):

> Wie ktoś coś więcej o trasach i rozkładach linii do > Loecknitz w tym roku szkolnym?

Są cały czas te same...

>Wiem, że > jeden Schulbus (Neoplan N316SHD #700) odjeżdża o 7:15 z ul. > Siedleckiej i jedzie przez Tanowo, Głębokie, Wołczkowo i > Lubieszyn do Łęknicy i wjeżdża na pętlę obok szkoły za > Setrą i "białasem".

Hee? Jaka pętla? Jego ostatni przystanek jest na Głębokim (ten dla PKS) i dalej gna na Dojczland, a z czasem to też różnie bywa.

>Ale głównie chodzi mi o powrót > tzn.: > - jaką trasą wraca,

Loecknitz - Bismarck - Linken/Lubieszyn - Wołczkowo - Głębokie - Police

> - o której odjeżdża z przystanku "Loecknitz, Schule"

Coś koło 8.00, czasem sobie zrobią małą zbiórkę na papierosa/śniadanie więc postoją te 10 min dłużej, ale raczej śpieszy im się na zajezdnie.

> - o której orientacyjnie jest w Szczecinie/Policach, i w > którym miejscu.

W Policach, no coś koło 8.40 powinien być.

> Z góry dzięki za informacje.

Nie ma za co.

-- Alle weiteren Rechte vorbehalten!

Alle weiteren Rechte vorbehalten!