Forum

Główne remonty MZK w tym roku.

wysłane przez pawelp19 −3

Niedawno w Kronice mówili o przybyłych wszystkich tatrach juz do Szczecina a przy okazji poruszono problemy MZK, w materiale wspomniano również, że MZK dostanie od miasta w tym roku około 4,5 miliona złoty a większość tej kwoty zostanie przeznaczona na gruntowny remont pętli Pomorzany oraz na wymianę torowisk na całej długości ulicy Bohaterów Warszawy :) Myślę, że to optymistyczna wiadomość :)

wysłane przez mike_1994

pawelp19 napisał(a):

[ciach]

Może i znowu się powtarzam, ale zamiast remontu Pomorzan TRZEBA wyremontować ulice Niemierzyńska/Arkońska. Słyszałem, że pozwolenie na ruch na tych ulicach jest do 1 lutego, ale miało być do 1 stycznia i pewnie dalej będą tak przekładać.
mike_1994 napisał(a):

> Może i znowu się powtarzam, ale zamiast remontu Pomorzan > TRZEBA wyremontować ulice Niemierzyńska/Arkońska.

A co wyremontujesz za 4,5 mln? Z reszta to byłaby kasa w błoto, ponieważ cała ulica ma przejść remont, nie tylko torowisko, tak więc po co ingerencja MZK w coś, co będzie wkrótce i tak rozebrane i położone na nowo.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez leks 17

mike_1994 napisał(a):

> Może i znowu się powtarzam, ale zamiast remontu Pomorzan > TRZEBA wyremontować ulice Niemierzyńska/Arkońska. > Słyszałem, że pozwolenie na ruch na tych ulicach jest do 1 > lutego, ale miało być do 1 stycznia i pewnie dalej będą tak > przekładać.

Ja się nie zgadzam. Dużo ważniejszymi ulicami ( nie wiem jak wiarygodność tego co mówił autor pierwszej wypowiedzi w temacie ) jest Bohaterów Warszawy i pętla Pomorzany. Trójka akurat jakiś czas może nie jeździć, ale z Bohaterów Warszawy trzeba coś zrobić koniecznie, bo tam kursują aż 3 linie. Tak samo Pomorzany - ile tam jest przecież awarii i jak w ogóle ta pętla wygląda? - tapla się w błocie. W ogóle to stan pętli tramwajowych jest katastrofalny - jedyna tak na prawde dobrze utrzymana pętla znajduje się na Głębokim gdzie to jakoś jeszcze wygląda...

Wracając do Niemierzyńskiej to i tak pewnie będą jeździć póki się da czyli przez najbliższy rok, zakładam, że pewnie coś tam pogrzebią do czasu tego poważnego remontu... ale nie zapominajmy, że trzeba dostać pieniążki z UE najpierw.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Iwo

mike_1994 napisał(a):

> Może i znowu się powtarzam, ale zamiast remontu Pomorzan > TRZEBA wyremontować ulice Niemierzyńska/Arkońska.

Trzeba to wyremontować jedno i drugie. Z punktu widzenia zapewnienia sprawnej komunikacji tramwajowej w centrum miasta właściwszym wydaje się remont Pomorzan w pierwszej kolejności.

Iwo

wysłane przez torwid  67

mike_1994 napisał(a):

> Słyszałem, że pozwolenie na ruch na tych ulicach jest do 1 > lutego, ale miało być do 1 stycznia i pewnie dalej będą tak > przekładać.

A można jakieś konkrety? Kto niby takie pozwolenie wydaje, albo może je cofnąć? Bo ani w UM, ani w MZK nikt się do tego nie chce jakoś przyznać...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez leks 17

pawelp19 napisał(a):

> Niedawno w Kronice mówili o przybyłych wszystkich tatrach > juz do Szczecina a przy okazji poruszono problemy MZK, w > materiale wspomniano również, że MZK dostanie od miasta w > tym roku około 4,5 miliona złoty a większość tej kwoty > zostanie przeznaczona na gruntowny remont pętli Pomorzany > oraz na wymianę torowisk na całej długości ulicy > Bohaterów Warszawy :) Myślę, że to optymistyczna > wiadomość :)

Trochę poprawiając Ciebie: 4,5 mln pozwoli na wymiane jak to powiedział Pan K. Turczyn a raczej regeneracje :/ 1,5 kl torów tramwajowych. Całego Boh. Warszawy nie wymienią gdyż mowa tam była o odcinkach. Poza tym K.Turczyn powiedział też, że pieniądze przeznaczy się na remonty przejazdów i poprawki krzyżówek tramwajowych, oczywiście o pętli Pomorzany również jest mowa. Troche niejednoznaczny był ten reportaż Kroniki, ale powiedziano również o tym, że żeby w pełni postawić MZK na nogi potrzeba 350 mln zł, miasto takich pieniędzy nie ma, ale widzi szanse w funduszach UE i przygotowuje następne wnioski ( zapewne do tych co już napisano... )o łącznej kwocie 300 mln zł. Kronike z 17.01.07r., 17: 45 (2/2) można obejrzeć na stronie TVP 3 Szczecin.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Luke_Police  163

pawelp19 napisał(a):

> MZK dostanie od miasta w > tym roku około 4,5 miliona złoty a większość tej kwoty > zostanie przeznaczona na gruntowny remont pętli Pomorzany > oraz na wymianę torowisk na całej długości ulicy > Bohaterów Warszawy :)

Czy ma to związek o ostatnimi pracami na Boh Warszawy? Wielokrotnie widziałem jak jakaś ekipa ze spawaczem w roli głównej coś poprawiają na torach. Taki widok można zobaczyć od dwóch tygodni (a może nawet dłużej?). I drugie pytanie czy orientuje się ktoś kiedy można się spodziewać rozpoczęcia jakiegoś konkretnego remontu?

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)