Forum

Kontrola biletów

wysłane przez Bauer

Czy kierowca może przeprowadzić kontrole biletów w autobusie? Ostatnio byłem swiadkiem takiego zdarzenia w autobusie i nie wiem co o tym myślec...

wysłane przez MQ ?

Bauersoon napisał(a):

> Czy kierowca może przeprowadzić kontrole biletów w > autobusie?

Tylko w autobusach linii nocnych.

wysłane przez pawelp19 −3

mkubien napisał(a):

> Bauersoon napisał(a):

> > Czy kierowca może przeprowadzić kontrole biletów w > > autobusie? > > Tylko w autobusach linii nocnych.

Nie prawda, jak mu się chce to moze sprawdzić. Sam kiedyś mnie i kolesi sprawdził jeden kierowca bo wsiedliśmy przystanek przez końcowym żeby niestać dłużej po drugiej stronie na autobus, i na końcowym sprawdził nam sieciówki i się wkurzył bo wszyscy mieli bilety i sieciówki ważne :)

wysłane przez Bauer

Ciekaw jestem czy jest do tego upoważniony...

wysłane przez MQ ?

pawelp19 napisał(a):

> Nie prawda, jak mu się chce to moze sprawdzić.

Regulamin przewozu osób i bagażu ręcznego pojazdami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, paragraf 18, ustęp 1: Do kontroli biletów uprawnieni są kontrolerzy biletowi posiadający identyfikator ze zdjęciem zawierający numer służbowy, nadruk Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, termin ważności oraz podpis i pieczęć wystawiającego dokument. Ponadto prowadzący pojazd nocnych linii komunikacyjnych jest uprawniony do żądania podczas wsiadania okazania biletu uprawniającego do przejazdu lub jego zakupu u kierowcy. http://www.zditm.szczecin.pl/regulamin.php

> Sam kiedyś mnie > i kolesi sprawdził jeden kierowca bo wsiedliśmy przystanek > przez końcowym żeby niestać dłużej po drugiej stronie na > autobus, i na końcowym sprawdził nam sieciówki i się wkurzył > bo wszyscy mieli bilety i sieciówki ważne :)

Ta kontrola była bezprawna.

wysłane przez pawelp19 −3

mkubien napisał(a):

> Ta kontrola była bezprawna.

No to w takim razie nastepnym razem troche się z nim pokłóce, dzięki za tą informację :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Moderator 0

Prosimy oddzielać cytat od wypowiedzi.

moderator@mkm.szczecin.pl