Forum

2 pytania techniczne

wysłane przez wojtazz 42

Mam takie 2 pytanka natury technicznej rzekłbym 1. Czy zwrotnice są ogrzewane cały rok? No bo jeśli tak to przez dużą część roku jest to chyba marnowanie energii 2. Dlaczego w komputerkach pojazdów jest takie dziwne taktowanie sekundnika? Mniej więcej takie 12:00:00-12:00:01-12:00:02-12:00:04. Dlaczego jedna sekunda gdzieś "ucieka"? Oczywiście jest ona normalnie liczona, ale nie jest to wyświetlane. Ma to jakieś racjonalne wyjaśnienie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

wysłane przez kajetansz 65

wojtazz napisał(a):

> Mam takie 2 pytanka natury technicznej rzekłbym > 1. Czy zwrotnice są ogrzewane cały rok? No bo jeśli tak to > przez dużą część roku jest to chyba marnowanie energii

Z tego co mi wiadomo to zwrotnice są podłączone do miejskiej sieci grzewczej, więc gdy oni grzeją to zwrotnice są ogrzewane.

Штирлиц

wysłane przez Piotr

Stirlitz napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo to zwrotnice są podłączone do miejskiej > sieci grzewczej, więc gdy oni grzeją to zwrotnice są > ogrzewane.

a to nie jest czasem na prąd?

wysłane przez alat57

Stirlitz napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo to zwrotnice są podłączone do miejskiej > sieci grzewczej, więc gdy oni grzeją to zwrotnice są > ogrzewane.

A z tego co mnie wiadomo to grzałki podgrzewające rozjazdy są zasilane napięciem z sieci trakcyjnej(660V=) i są wyłączane po za okresem grzewczym czyli są sterowane manualnie w miarę potrzeby.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez Iwo

Stirlitz napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo to zwrotnice są podłączone do miejskiej > sieci grzewczej, więc gdy oni grzeją to zwrotnice są > ogrzewane.

Ja rozumiem, że to napisałeś w formie żartu? :))))

Iwo

wysłane przez kajetansz 65

Iwo napisał(a):

> Ja rozumiem, że to napisałeś w formie żartu? :))))

Napisałem to co mi wiadomo, ale jeśli wiesz lepiej to napisz to będę wiedział lepiej. :-)

Штирлиц

wysłane przez Iwo

Stirlitz napisał(a):

> Napisałem to co mi wiadomo, ale jeśli wiesz lepiej to napisz to > będę wiedział lepiej. :-)

Już w tym wątku padła odpowiedź, ogrzewanie zwrotnic jest elektryczne :)

Iwo