Forum

Linie pracownicze nocne - lata 80 - 90

wysłane przez Iwo

Witajcie.

Dziś mnie wzięło na wspominki, ciekawi mnie czy ktoś z Was ma jakiekolwiek materiały, wspomnienia z okresu funkcjonowania nocnych linii pracowniczych uruchamianych przez Zajezdnię Klonowica? Chodzi mi o 1N, itp. na przykład 1N która wcześniej wykonywała ostatnie kółko na 63.

Pozdrawiam Iwo

wysłane przez Iwo

Iwo napisał(a):

Nikt nic nie wie?

Iwo
Iwo napisał(a):

> Nikt nic nie wie?

W latach 80-tych to się urodziłem, a w 90-tych szwendałem się co najwyżej eNkami po mieście ;)

Natomiast parę lat temu ktoś mi pokazywał plany kursowania linii pracowniczych wraz z rozkładami i zapamiętała mi się taka ciekawostka na jednej z linii dąbskich: "wykonywać podjazd na pętlę Wyspa Pucka pod warunkiem wykonywania pracy Pana X Iksińskiego" ;)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Iwo

Mareczek napisał(a):

> W latach 80-tych to się urodziłem, a w 90-tych szwendałem się > co najwyżej eNkami po mieście ;)

:))))

> Natomiast parę lat temu ktoś mi pokazywał plany kursowania > linii pracowniczych wraz z rozkładami i zapamiętała mi się > taka ciekawostka na jednej z linii dąbskich: "wykonywać > podjazd na pętlę Wyspa Pucka pod warunkiem wykonywania pracy > Pana X Iksińskiego" ;)

Właśnie o takie informacje mi chodzi. Z tego co pamiętam, trasa linii pracowniczej była można powiedzieć "płynna". Odwóz kierowców po trasie wraz z podjazdami pod dom, przywóz rano tak samo, a w międzyczasie kierowca pracował na zajezdni jako pilot.

Iwo