Forum

"Gniot" w reklamie Castoramy

zdjęcie
"Gniot" w reklamie Castoramy
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Neo 42

Co do reklamy to dopiero dziś zauważyłem ale jest literówka bo zamaist Wiosenna 80 piszę "Wisenna 80".

wysłane przez emespob

MAN_2254 napisał(a):

> Co do reklamy to dopiero dziś zauważyłem ale jest > literówka bo zamaist Wiosenna 80 piszę "Wisenna 80".

Po pierwsze: nie "piszę" (bo Ty tego nie robisz), tylko "jest napisane". Po drugie: a jeśli już nie chcesz trzymać się zaproponowanej formy, to chociaż nie pisz "ę" na końcu, tylko "e", bo, powtarzam, nie Ty to robisz.

wysłane przez Filip_Police

emespob napisał(a):

> Po pierwsze: nie "piszę" (bo Ty tego nie robisz), tylko > "jest napisane". > Po drugie: a jeśli już nie chcesz trzymać się > zaproponowanej formy, to chociaż nie pisz "ę" na końcu, > tylko "e", bo, powtarzam, nie Ty to robisz.

Bez przesady, poloniści uznali, że pisze jest poprawne i równorzędne z jest napisane. Kiedyś tego też się czepiałem, ale teraz z wiadomych powodów tego nie robię.

-- SPPK Police - dobro czy zło?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

marcin_bozek napisał(a):

> Bez przesady, poloniści uznali, że pisze jest poprawne i

Coo? Piszę jest poprawne w 1.os liczby pojedynczej czasu teraźniejszego i to by było na tyle...

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Filip_Police

MC napisał(a):

> Coo? Piszę jest poprawne w 1.os liczby pojedynczej czasu > teraźniejszego i to by było na tyle...

Przepraszam, ale mi chodziło tylko o formę pisze a jest napisane, nie o odmianę tego czasownika.

-- SPPK Police - dobro czy zło?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

marcin_bozek napisał(a):

> Przepraszam, ale mi chodziło tylko o formę pisze a jest napisane,

O formie ww czasownika była mowa... Co za wytwór - tam pisze to i tamto :/ ZTCW nie jest to dopuszczalna forma.

-- jednym słowem - Volvo