Forum

Świąteczna środa

W środę, 2 maja, wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursować według rozkładów jazdy obowiązujących w soboty. 30 kwietnia i 4 maja obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy.

wysłane przez Iwo

Kolejny raz ZDiTM zafundował nam jazdę w tłoku... Cóż, najważniejsze, że biura mają wolne, motłoch niech się gniecie.

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Kolejny raz ZDiTM zafundował nam jazdę w tłoku... Cóż, > najważniejsze, że biura mają wolne, motłoch niech się > gniecie.

Ty się ciesz że 30.04 i 04.05 też nie ma kursów jak w sobotę ;)

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> Ty się ciesz że 30.04 i 04.05 też nie ma kursów jak w > sobotę ;)

Ciii, nie podpowiadaj... :)

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Ciii, nie podpowiadaj... :)

A tam, nie ma się co dziwić, każdy chce majówkę :)

wysłane przez Lukasy

Bauersoon napisał(a):

> A tam, nie ma się co dziwić, każdy chce majówkę :)

Zwłaszcza część szkół, która nie odpracowała i 30 kwietnia idą na zajęcia... no i maturzyści, którzy 4 maja mają pisemny polski ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Bauer

Lukasy napisał(a):

> Zwłaszcza część szkół, która nie odpracowała i 30 kwietnia > idą na zajęcia... no i maturzyści, którzy 4 maja mają pisemny > polski ;)

Gdyby nie to to pewnie by też były kursy jak w sobotę.

P.S No ja osobiście się urwę na melanż 30.04 ;D

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> A tam, nie ma się co dziwić, każdy chce majówkę :)

Wiesz, ja np. nie mam majówki jak spora ilość mieszkańców. I nie jest im do śmiechu gnieść się w zatłoczonym autobusie czy tramwaju, bo ZDiTM wpadł na genialny pomysł oszczędzania.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Wiesz, ja np. nie mam majówki jak spora ilość mieszkańców. I nie > jest im do śmiechu gnieść się w zatłoczonym autobusie czy > tramwaju, bo ZDiTM wpadł na genialny pomysł oszczędzania.

ZDiTM wychodzi z założenia że to tylko jeden dzień, zwykły dzień, coś jak sobota, nic wielkiego. Taki dodatkowa sobota w środku tygodnia.

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Piotr

Iwo napisał(a):

> Wiesz, ja np. nie mam majówki jak spora ilość mieszkańców. I nie > jest im do śmiechu gnieść się w zatłoczonym autobusie czy > tramwaju, bo ZDiTM wpadł na genialny pomysł oszczędzania.

Ciekawe ile kosztowały nalepki znajdujące się na wiatach, tabliczkach i karteczki w pojazdach KM, ale czego się nie robi, aby trochę poobijać...Wolne żarty, że to chodzi o oszczędności :).

wysłane przez Iwo

Piotr napisał(a):

> Ciekawe ile kosztowały nalepki znajdujące się na wiatach, > tabliczkach i karteczki w pojazdach KM, ale czego się nie robi, aby > trochę poobijać...

Ryza lub dwie papieru - koszt około 20 zł. Koszt taśmy klejącej 10 zł.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez lhb178 19

Piotr napisał(a):

> Ciekawe ile kosztowały nalepki znajdujące się na wiatach, > tabliczkach i karteczki w pojazdach KM, ale czego się nie robi, aby > trochę poobijać...Wolne żarty, że to chodzi o oszczędności :).

Może trochę po czasie... ale generalnie co miałeś na myśli?

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> najważniejsze, że biura mają wolne

ZDiTM 2 maja pracuje normalnie, zresztą jak co roku.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> ZDiTM 2 maja pracuje normalnie, zresztą jak co roku.

Myślisz, że coś konkretnego tam w tym dniu załatwisz? Że wszyscy będą w pracy? Szczerze wątpię.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Że wszyscy będą w pracy?

Nie, bo po coś ktoś wymyślił urlopy i każdy pracownik ma do nich prawo. Jednakże ZDiTM jako instytucja pracuje tego dnia normalnie.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Nie, bo po coś ktoś wymyślił urlopy i każdy pracownik ma do > nich prawo. Jednakże ZDiTM jako instytucja pracuje tego dnia > normalnie.

Heh, Maćku, to będzie czysta fikcja, a nie praca w ten dzień. Chyba wiesz o co mi chodzi...

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Chyba wiesz o co mi chodzi...

Nie wiem, bo nigdy nie próbowałem nic załatwiać w ten dzień. Zresztą rzadko cokolwiek załatwiałem, żeby wypowiadać się na temat obsługi klienta.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> > Nie wiem, bo nigdy nie próbowałem nic załatwiać w ten dzień.

Niestety mi się zdarzyło i była to bezowocna wycieczka na Klonowica, dlatego jestem uprzedzony do załatwiania jakichkoliwiek spraw w takie dni.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Kolejny raz ZDiTM zafundował nam jazdę w tłoku...

Z tego, co wiem, wytyczne odnośnie takich kwestii wychodzą z magistratu. Podobnie zresztą, jak to było np. w czasie referendum europejskiego w 2003 roku, kiedy to z kolei przez cały weekend (2 dni) komunikacja jeździła według rozkładów powszednich (włącznie z liniami szkolnymi).

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Z tego, co wiem, wytyczne odnośnie takich kwestii wychodzą z > magistratu.

To albo mamy Zarząd Komunikacji, albo sztuczny twór wykonujący niczym marionetki polecenia miejskich urzędników. Niestety, ale w dalszym ciągu uważam, że wielkim błedem była likwidacja ZKM i powołanie ZDiTM. W wielu miastach te dwie sprawy są oddzielone od siebie.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> To albo mamy Zarząd Komunikacji, albo sztuczny twór wykonujący > niczym marionetki polecenia miejskich urzędników.

Przypominam, że to zakład budżetowy miasta.

> Niestety, ale w dalszym ciągu uważam, że wielkim błedem była > likwidacja ZKM i powołanie ZDiTM. W wielu miastach te dwie > sprawy są oddzielone od siebie.

Nie widzę związku.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Przypominam, że to zakład budżetowy miasta.

Wiem.

> > Niestety, ale w dalszym ciągu uważam, że wielkim błedem była > > likwidacja ZKM i powołanie ZDiTM. W wielu miastach te dwie > > sprawy są oddzielone od siebie. > > Nie widzę związku.

Ja widzę, jak dla mnie komunikacja była lepiej zarzadzana za czasów ZKM niż obecnie, poza tym, pracowało mniej osób, nie było tak mocno rozbudowanej administracji. Ale to już temat na osobną dyskusję.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Ja widzę, jak dla mnie komunikacja była lepiej zarzadzana za > czasów ZKM niż obecnie

Za ZKM-u 2 maja też notorycznie był dniem świątecznym. Jak sięgam pamięcią (a sięgam przynajmniej kilka lat wstecz), raz się tylko zdarzyło, że nie był.

wysłane przez Bosman1980 0

Jak rozmawiam z ludźmi to dużo osób ma majówkę dziewięciodniową. Ja sam wyjeżdżam w sobotę i wracam w nastęną niedzielę. Wprowadzenie świątecznego rozkładu jazdy uważam za zasadne ponieważ bedzie dużo mniejsze obłożenie kursów.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bauer

Bosman1980 napisał(a):

> Wprowadzenie świątecznego rozkładu > jazdy uważam za zasadne ponieważ bedzie dużo mniejsze > obłożenie kursów.

Tylko że niektórzy tej majówki po prostu nie mają i będą normalnie musieli jeździć np. do pracy czy szkoły i nie jestem pewien czy będzie aż tak małe obłożenie kursów.

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)

wysłane przez Iwo

Bosman1980 napisał(a):

> Wprowadzenie świątecznego rozkładu > jazdy uważam za zasadne ponieważ bedzie dużo mniejsze > obłożenie kursów.

Jak dla mnie to bzdura, przypomnij sobie, jak to było ostatnio.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Jak dla mnie to bzdura, przypomnij sobie, jak to było > ostatnio.

Ostatnio nawet nie było nalepek na przystankach a nieświadomi niczego ludzie czekali jak durnie po przystankach... ;/

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> Ostatnio nawet nie było nalepek na przystankach a nieświadomi > niczego ludzie czekali jak durnie po przystankach... ;/

To prawda, dlatego na plus można zaliczyć pojawienie się takiej informacji na przystankach oraz w pojazdach.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> To prawda, dlatego na plus można zaliczyć pojawienie się takiej > informacji na przystankach oraz w pojazdach.

Ooo to w pojazdach też są? Nie widziałem ;)

-- "Marnotrawstwo, marnotrawstwo i jeszcze raz głupota! - Prof. Kaszubowski ;)

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> > Ooo to w pojazdach też są? Nie widziałem ;)

Owszem, stosowna informacja została umieszczona.

wysłane przez MQ ?

Bauersoon napisał(a):

> Ostatnio nawet nie było nalepek na przystankach

Były.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Były.

Hmm, jakoś ja też nie widziałem.

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> Hmm, jakoś ja też nie widziałem.

Może za szybko je usunęli, jak myślisz?

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> Może za szybko je usunęli, jak myślisz?

Może raczej pojawiły się nie wszędzie.

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Hmm, jakoś ja też nie widziałem.

Nie wiem, dlaczego nie widziałeś. Obecne wywieszki w pojazdach, wiatach i na tabliczkach zostały przygotowane na podstawie zeszłorocznych. Również wykaz przystanków, na których wywieszki się pojawiły, został przygotowany na podstawie zeszłorocznego. Być może nawet w galerii jest zdjęcie, ale nie chce mi się jej teraz przeszukiwać.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Nie wiem, dlaczego nie widziałeś. Obecne wywieszki w pojazdach, > wiatach i na tabliczkach zostały przygotowane na podstawie > zeszłorocznych. Również wykaz przystanków, na których wywieszki > się pojawiły, został przygotowany na podstawie zeszłorocznego.

Wiesz lepiej, jeśli faktycznie były to wycofuje zarzut.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Wprowadzenie świątecznego rozkładu > jazdy uważam za zasadne ponieważ bedzie dużo mniejsze > obłożenie kursów.

Ja rowniez, wbrew wielu osobom. Zauwazcie ze tlok bedzie jedynie na kursach porannych 7-8, ale czy naprawde dla tego dnia czy nawet dla kilku kursow w tych godzinach warto wprowadzac obsade calej komunikacji jak w poszedni dzien. Prawda jest i kazdy sie z tym zgodzi, ze pasazerow w ten dzien bedzie mniej i komunikacja powszednia jest naprawde zbedna.

-- p. Bartek

wysłane przez Iwo

Bartek napisał(a):

> Ja rowniez, wbrew wielu osobom. Zauwazcie ze tlok bedzie > jedynie na kursach porannych 7-8, ale czy naprawde dla tego > dnia czy nawet dla kilku kursow w tych godzinach warto > wprowadzac obsade calej komunikacji jak w poszedni dzien.

Może wystarczyło by wzmocnić w ten dzień obsadę podczas szczytów przewozowych?

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez MQ ?

Iwo napisał(a):

> Może wystarczyło by wzmocnić w ten dzień obsadę podczas > szczytów przewozowych?

Tu się po prostu kłania brak rozkładów sobotnich z prawdziwego zdarzenia. Obecne rozkłady świąteczne to kompromis między zapełnieniem generowanym przez ludzi jeżdżących do pracy w soboty a pustkami w niedziele. Na szczęście ZDiTM już dorósł do rozdzielenia rozkładów na soboty i niedziele, więc w przyszłym roku mam nadzieję sytuacja będzie wyglądać inaczej.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Na szczęście ZDiTM już dorósł > do rozdzielenia rozkładów na soboty i niedziele, więc w > przyszłym roku mam nadzieję sytuacja będzie wyglądać inaczej.

To bardzo optymistyczna wiadomość na zakończenie dnia.

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!

wysłane przez Jasiek 36

mkubien napisał(a):

> Na szczęście ZDiTM już dorósł > do rozdzielenia rozkładów na soboty i niedziele, więc w > przyszłym roku mam nadzieję sytuacja będzie wyglądać inaczej.

A czy wiadomo już czy rozkład jazdy na Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok w takiej sytuacji będzie identyczny jak w niedzielę, tak jak występuje to np. w Poznaniu, czy może będzie jeszcze dodatkowy tak jak jest obecnie?

wysłane przez lhb178 19

lukas napisał(a):

> A czy wiadomo już czy rozkład jazdy na Wielkanoc, Boże Narodzenie > i Nowy Rok w takiej sytuacji będzie identyczny jak w niedzielę, tak > jak występuje to np. w Poznaniu, czy może będzie jeszcze dodatkowy > tak jak jest obecnie?

Raczej trzeba się spodziewać, że będą odrębne, przynajmniej w tramwajach.

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez lhb178 19

mkubien napisał(a):

> Na szczęście ZDiTM już dorósł > do rozdzielenia rozkładów na soboty i niedziele

Ale mógłbyś się wyrażać nieco bardziej adekwatnie do sytuacji - przypominam, że w tytule słynnych badań z 2005 roku było "(...) soboty i niedziele (...)".

-- Przyjaciół Żołnierza - disconnecting people.

wysłane przez Daniel

Przeczytałem cały ten wątek i wszyscy, którzy się tutaj wypowiadali mówili o pracownikach ZDiTM, a co z kierowcami? Myślę, że im też należy się dzień wolny, oczywiście nie mówię tu o wszystkich, ponieważ jak powszechnie wiadomo brygady "weekendowe" będą obsługiwane.

-- Respect :)) #2855 :))

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez Phobos 17

> Przeczytałem cały ten wątek i wszyscy, którzy się tutaj > wypowiadali mówili o pracownikach ZDiTM, a co z kierowcami? > Myślę, że im też należy się dzień wolny, oczywiście > nie mówię tu o wszystkich, ponieważ jak powszechnie > wiadomo brygady "weekendowe" będą obsługiwane.

Tak? A co z obsługą techniczną elektrowni, która w długi weekend zapewniać ci będzie energię elektryczną? Sprzedawcami w sklepach, którzy w długi weekend będą ci sprzedawać artykuły spożywcze? Policjantami, który zapewniać ci będą bezpieczeństwo? Myślę, że im też należy się dzień wolny.

Ktoś pracuje, aby spać mógł ktoś.

-- Boże chroń mnie przed Adminami! Przed użytkownikami obronię się sam.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Daniel

Phobos napisał(a):

> ...

Więc, wychodzi na to, że ta dyskusja jest całkiem bezsensowna, gdyż tak to już jest i nie ma co nad tym rozmyślać.

P.S.: Według mnie Policji też przydałby się długi weekend :)

-- Respect :)) #2855 :))

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez TCT

McBeZeL napisał(a):

> Więc, wychodzi na to, że ta dyskusja jest całkiem bezsensowna, > gdyż tak to już jest i nie ma co nad tym rozmyślać.

No jest, bo gdyby wszyscy sobie bymbali to mielibyśmy anarchię.. Myślisz, że dlaczego Policja i Straż Pożarna jest pozbawiona prawa do strajku?

-- "Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli."

wysłane przez Daniel

TCT napisał(a):

> No jest, bo gdyby wszyscy sobie bymbali to mielibyśmy anarchię.. > Myślisz, że dlaczego Policja i Straż Pożarna jest pozbawiona > prawa do strajku?

Chodzi mi o dyskusje na temat pracowników ZDiTM :)

-- Respect :)) #2855 :))

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez TCT

McBeZeL napisał(a):

> Chodzi mi o dyskusje na temat pracowników ZDiTM :)

A to przepraszam ;-)