Forum

Pierwsza reklama całopojazdowa na Polickim MAN-ie

zdjęcie
Pierwsza reklama całopojazdowa na polickim MAN-ie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Pierwsza, tymczasowa i jak narazie ostatnia. Autobus odwiedzi niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama zniknie ;]
sliwka napisał(a):

> Autobus odwiedzi > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > zniknie ;]

Czyli do czasu regat, kiedy już przyjedzie z rajdu po Rzeszy nie będzie po Policach i Szczecinie woził tej reklamy? Trochę bez sensu, równie dobrze w Naszym mieście mógłby promować regaty... Ale cóż, taka decyzja zleceniodawcy... :) W sumie ładna parka by była, "deska" i 105NgS ;]

-- Obejrzy to 85% użytkowników KOMISu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Bauersoon napisał(a):

> sliwka napisał(a):

> > Autobus odwiedzi > > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > > zniknie ;] > > Czyli do czasu regat, kiedy już przyjedzie z rajdu po Rzeszy > nie będzie po Policach i Szczecinie woził tej reklamy?

Tak. Tak wynika z wypowiedźi jednego z dyrektorów sppk na polickim forum.
Tnij cytaty!!!
sliwka napisał(a):

> Pierwsza, tymczasowa i jak narazie ostatnia. Autobus odwiedzi > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > zniknie ;]

To wyjaśniło się, dlaczego napisy są w języku angielskim.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
techno napisał(a):

> To wyjaśniło się, dlaczego napisy są w języku angielskim.

Nie tylko w języku angielskim, nad oknami także w języku niemieckim "4-7 August 2007 Lasst uns in Szczecin treffen!". Nie ma co profesjonalna reklama.:)
lukas napisał(a):

> Nie tylko w języku angielskim, nad oknami także w języku > niemieckim "4-7 August 2007 Lasst uns in Szczecin treffen!". > Nie ma co profesjonalna reklama.:)

A od strony drzwi napisy są po polsku. Dopiero dzisiaj to zauważyłem. Tak więc mamy reklamę w 3 językach. A #3022 dziś znowu na F/2.

Technik serwisu :)
sliwka napisał(a):

> Pierwsza, tymczasowa i jak narazie ostatnia. Autobus odwiedzi > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > zniknie ;]

Jak dla mnie jedna z ładniejszych reklam całopojazdowych ( pomijam to, że mi się ogólnie nie podobają, ale skoro już są to niech choć jakoś wyglądają )

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej !
sliwka napisał(a):

> Pierwsza, tymczasowa i jak narazie ostatnia. Autobus odwiedzi > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > zniknie ;]

Czyli w SPPK ktoś nieźle kombinuje i chwała mu za to. Firma dostanie kasę nie tylko za reklamę, ale jeszcze za wynajem pojazdu na konkretne trasy, termin itp...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
sliwka napisał(a):

> Pierwsza, tymczasowa i jak narazie ostatnia. Autobus odwiedzi > niemiecie miasta w ramach promocji regat, a później reklama > zniknie ;]

Dzisiaj widziałem #3022 w całopojazdowej reklamie. Czy ktoś ma pod ręką unieważnioną umowę z SPPK, czy według niej było dozwolone umieszczanie reklam na oknach po prawej stronie pojazdu? SPPK jest jakieś wyjątkowe pod tym względem? Pojazdy w FG SPAD, SPAK i TS są pod tym względem cool, natomiast SPPK w tyle. Z chęcią wprowadziłbym także zakaz umieszczania papierowych plakatów na oknach. Wzorem do naśladowania jest tutaj SPAD, który sukcesywnie umieszcza na kanałach powietrznych kolejne nośniki reklam.

-- lukas -> jasiek
Jasiek napisał(a):

> Dzisiaj widziałem #3022 w całopojazdowej reklamie. Czy ktoś > ma pod ręką unieważnioną umowę z SPPK, czy według niej > było dozwolone umieszczanie reklam na oknach po prawej stronie > pojazdu?

Odkryłeś Amerykę. Ta reklama jeździ już od zeszłej zimy i póki co, nikt się nie przyczepił.

> Pojazdy w FG SPAD, SPAK i TS są pod tym względem cool, > natomiast SPPK w tyle.

Tak, jedyna reklama całopojazdowa w Policach (bo naklejek Markom na #3017 i #762 całopojazdowymi nazwać nie można), ale za to niezgodna z zasadami.

-- - Do wentylatora przetwornicy statycznej wlazł mały kotek i nie może wyjść.
- Spoko, zamontujemy ją w tramwaju i włączymy, to stamtąd wyfrunie.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Odkryłeś Amerykę. Ta reklama jeździ już od zeszłej zimy i > póki co, nikt się nie przyczepił.

Tak zgadza się, ale nie często widuję te autobusy.

-- lukas -> jasiek
Luke_Police napisał(a):

> Tak, jedyna reklama całopojazdowa w Policach (bo naklejek Markom > na #3017 i #762 całopojazdowymi nazwać nie można), ale za to > niezgodna z zasadami.

Reklama Markomu jest na 3019.
WOJ122 napisał(a):

> Reklama Markomu jest na 3019.

No wiadomo, nie wiem skąd mi się tam 7 na końcu wzięło :P

Technik serwisu :)
Jasiek napisał(a):

> Z chęcią wprowadziłbym także zakaz umieszczania papierowych > plakatów na oknach. Wzorem do naśladowania jest tutaj SPAD, > który sukcesywnie umieszcza na kanałach powietrznych kolejne > nośniki reklam.

Czekam na wniosek o zdjęcie regulaminów z szyb...
BatiX napisał(a):

> Czekam na wniosek o zdjęcie regulaminów z szyb...

Jestem za! I to już od dawna!!! :>
LLUZNIAK napisał(a):

> Jestem za! I to już od dawna!!! :>

A gdzie je powiesicie, jakieś propozycje bo na pewno nie na obudowach kanałów powietrznych, gdyż za mała czcionka na regulaminach jest. Jedna szyba zawalona regulaminami na folii przeźroczystej mi tam jakoś nie przeszkadza, co innego kilka plakatów o meczu Pogoni z kimś tam np. formatu A4.

-- lukas -> jasiek
Jasiek napisał(a):

> A gdzie je powiesicie, jakieś propozycje bo na pewno nie na > obudowach kanałów powietrznych, gdyż za mała czcionka na > regulaminach jest.

Brawo! A czcionkę nie problem powiększyć! Hmmm, w niektórych wozach bez szyby za kabiną kierowcy można także wykorzystać znajdującą się tam szafę, ale temu jestem przeciwny - jak unifikacja to unifikacja - stawiam więc na kanały podsufitowe naprzeciw drugich drzwi. Najlepiej w jakiejś estetycznej formie (można wykorzystać np takie ramki na nośniki reklamowe jakie są w niektórych wozach - byle nie żółte :p), bo stosowane obecnie naklejki przeniesione od tak na kanał urodą nie grzeszą.
LLUZNIAK napisał(a):

> Brawo! A czcionkę nie problem powiększyć! Hmmm, w niektórych wozach > bez szyby za kabiną kierowcy można także wykorzystać znajdującą > się tam szafę, ale temu jestem przeciwny - jak unifikacja to > unifikacja - stawiam więc na kanały podsufitowe naprzeciw drugich > drzwi.

No tak tylko na ile ją powiększysz trochę tego tam jest. A za ścianą kabiny to kiepski dostęp jest i zresztą monitory z reklamami tam montują w SPAD.

-- lukas -> jasiek
To może gadaczka? Zamiast nudnego "Wysiadając, bądź ostrożny na drodze" niech leci regulamin ;-)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> To może gadaczka? Zamiast nudnego "Wysiadając, bądź ostrożny na > drodze" niech leci regulamin ;-)

Oooo, ja chcę, ja chcę! A pomiędzy poszczególnymi punktami oferta Tesco! ;D
Jasiek napisał(a):

> No tak tylko na ile ją powiększysz trochę tego tam jest. A za > ścianą kabiny to kiepski dostęp jest i zresztą monitory z reklamami > tam montują w SPAD.

Na tyle żeby "chcący" i potrzebujący pasażer mógł to dostrzec, ale zarówno tak, aby nie zajmowało z kolei całej powierzchni kanałów... Choć z drugiej strony taki design a'la wyklejanka z różnych gazet na całej powierzchni "plastików" we wnętrzu mógłby wyglądać oryginalnie ;-)
Jasiek napisał(a):

[ciach]

Może być na kanałach powietrznych, tylko trzeba zmienić format folii. Przykładowa Warszawa jakoś mieści wszystko na kanałach powietrznych, razem z wyciągiem najważniejszych punktów z regulaminu w językach obcych. Tylko w stopiątkach i Ikarusach są naklejone na szybach, ale i tak są najwyżej jak się da. Trzeba chcieć i tyle.

-- Z cyklu "z podróży":
Ja jeżdżę do Wolsztyna w 2,5 godziny, jak wyjeżdżam o 6 to jestem o 10.
mike_1994 napisał(a):

> Przykładowa Warszawa jakoś mieści wszystko na kanałach > powietrznych, razem z wyciągiem najważniejszych punktów z regulaminu > w językach obcych.

O języki obce fajne Warszawa ma, to i Szczecin może też może. :D

-- lukas -> jasiek
Jasiek napisał(a):

> O języki obce fajne Warszawa ma, to i Szczecin może też może. :D

Nawet Świnoujście ma w języku niemieckim.
mike_1994 napisał(a):

> Nawet Świnoujście ma w języku niemieckim.

Tak to wiem. Jakieś inne polskie miasta też jeszcze?
Jasiek napisał(a):

> Dzisiaj widziałem #3022 w całopojazdowej reklamie. Czy ktoś > ma pod ręką unieważnioną umowę z SPPK, czy według niej > było dozwolone umieszczanie reklam na oknach po prawej stronie > pojazdu?

Właśnie. Czy pod te umowy nie można podpiąć kleksów FG?

Im częściej jeżdżę autobusami tym bardziej mnie to wkurza i czuję nieodpartą chęć ostrej rozmowy z tym, kto te kleksy wymyślił. Żeby nie było: miejsca nie mogę zmienić, gdyż miejsce dla wózka jest tylko jedno w całym autobusie i akurat perfidnie na kleksie.
Mariusz_W napisał(a):

> Właśnie. Czy pod te umowy nie można podpiąć kleksów FG?

Chyba nie, bo to dzięki FG mamy brak reklam na oknach bocznych.

> Żeby nie było: miejsca nie mogę zmienić, gdyż miejsce dla > wózka jest tylko jedno w całym autobusie i akurat perfidnie na > kleksie.

A to da się może zmienić, pisz do UM (Biuro Promocji i Informacji), aby zmienili lokalizację z uzasadnieniem, albo żeby także SPAK zaczął stosować mniejszy format "kleksów". Bo w Dąbiu w #2059-2068 i #2011-2014 już to masz. Na Pesach będą już też trochę inaczej rozmieszczone, przypatrz się schematowi: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1284133109.foto Może kiedyś będzie tak na autobusach. Natomiast odpada rezygnacja z nich. Temat kleksów został zakończony.

-- lukas -> jasiek
Jasiek napisał(a):

> Chyba nie, bo to dzięki FG mamy brak reklam na oknach bocznych.

I nieraz było pisane, że z reklam jest jakiś pożytek i przez folię z reklam coś jednak widać. Jak to ładnie ktoś ujął: "Głupota jest prywatna, ale skutki społeczne". (to nie jest przytyk do Ciebie, Jasiek)

-- Nasze miasto chwali się zniechęcaniem mieszkańców do korzystania z KM poprzez systematyczne pogarszanie warunków podróżowania. Gratulacje i rychłego udławienia się w korkach!
t105n napisał(a):

> I nieraz było pisane, że z reklam jest jakiś pożytek i przez > folię z reklam coś jednak widać.

A ja mam inne zdanie, przez folię też nic nie widać po zmroku oraz gdy pada deszcz. Zwłaszcza na tych pojazdach, gdzie folia już trochę wisi.

> Jak to ładnie ktoś ujął: "Głupota jest prywatna, ale skutki > społeczne". (to nie jest przytyk do Ciebie, Jasiek)

Wiem.

-- lukas -> jasiek