Forum

Dziś już go nie ma, ale kiedyś jeździł w czerwonych...

zdjęcie
Dziś już go nie ma, ale kiedyś jeździł w czerwonych barwach...
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Zadziwiło mnie to zdjęcie, widzę tutaj linię 65, a stoi ona na innym peronie niż staje obecnie, czy to był kiedyś peron dla tejże linii? Niestety jestem zbyt młody, aby to pamiętać, ale zdaje mi się, że nie.

-- Respect :)) #2855 :)) - SPAK = SZAJS

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
McBeZeL napisał(a):

> Zadziwiło mnie to zdjęcie, widzę tutaj linię 65, a stoi > ona na innym peronie niż staje obecnie, czy to był kiedyś > peron dla tejże linii?

Oczywiście, stawało tam również 71, a tam gdzie staje dziś 56, był przystanek dla pośpiechów.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Romanas napisał(a):

> Oczywiście, stawało tam również 71, a tam gdzie staje dziś > 56, był przystanek dla pośpiechów.

Nie wiem czy dobrze jestem poinformowany,ale podobno ten układ istniał do remontu pętli.

-- MAN NG272 #2254 ex 262 (Cottbusverkehr Cottbus)
> podobno ten układ > istniał do remontu pętli.

Dokładnie. Po remoncie pętli (czyli w roku 2002) powstał układ jaki mamy do dziś.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
1

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Zmiana układu była spowodowana otwarciem mostu Pionierów Miasta Szczecina. Chodziło o to aby autobusy jadące do Dąbia przez cłowy łatwiej mogły wlączyć się do ruchu.
A teraz pytanie, kto pamięta jaki był najstarszy układ na Basenie Górniczym ? Z tego co ja pamiętam to gdzieś w latach 80-tych wyglądało to tak: Stanowisko: 1 - 65,71,78 2 - 54,74 3 - 55 4 - 56 5 - 69 6 - 72,79 7 - 62,73
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Błażej napisał(a):

> Z tego co ja pamiętam to gdzieś w latach 80-tych > wyglądało to tak: > Stanowisko: > 1 - 65,71,78

To mi nie pasuje. Gdy 65, 71 i 78 jeżdziło do centrum, to na pewno nie zatrzymywało się na Basenie. Przystanki od Wyszyńskiego były następujące: Energetyków, Parnica, Kotwiczna (dziś Merkatora), ks.Anny, most Cłowy, Eskadrowa, Zdroje krzyżówka (tylko 71 i 78). Według mnie na pierwszym peronie był 54, na drugim 55, trzeci i czwarty nie pamiętam, na piątym 56, na szóstym 79, na ostatnim na pewno 62 i 73, bo stawały czasem obok siebie.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"
t105n napisał(a):

> To mi nie pasuje. Gdy 65, 71 i 78 jeżdziło do centrum, to na > pewno nie zatrzymywało się na Basenie. Przystanki od > Wyszyńskiego były następujące: Energetyków, Parnica, > Kotwiczna (dziś Merkatora), ks.Anny, most Cłowy, Eskadrowa, > Zdroje krzyżówka (tylko 71 i 78). > Według mnie na pierwszym peronie był 54, na drugim 55, trzeci > i czwarty nie pamiętam, na piątym 56, na szóstym 79, na > ostatnim na pewno 62 i 73, bo stawały czasem obok siebie.

Dopisuję, co ja odnajduję w pokładach mojej pamięci... trzeci peron 56 czwarty - 74 na Bukowe, piąty - 69 do Zakładów Mięsnych. Któryś z nich był peronem dla linii nocnych 201 i 204, bodajże szósty.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
mikus napisał(a):

> Dopisuję, co ja odnajduję w pokładach mojej pamięci... > trzeci peron 56 czwarty - 74 na Bukowe, piąty - 69 do Zakładów > Mięsnych. Któryś z nich był peronem dla linii nocnych 201 i 204, > bodajże szósty.

No właśnie z tym 74, to wydaje mi się, że stacjonował na drugim peronie, pomiędzy 54 a 55. Może ktoś jeszcze pamięta to ?

-- 62, 69, 72, 74
t105n napisał(a):

> Według mnie na pierwszym peronie był 54, na drugim 55, trzeci > i czwarty nie pamiętam, na piątym 56, na szóstym 79, na > ostatnim na pewno 62 i 73, bo stawały czasem obok siebie.

Właśnie coś kojarzę, że był też moment taki: 1 - 54 2 - 74 3 - 55 ... 6 - 72.79 7 - 62,73

-- 62, 69, 72, 74