Forum

Można zapłacić za bilet kartą płatniczą

W kasie biletowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego ma być dziś zamontowany terminal na karty płatnicze.

wysłane przez djdark  0

"Kolejny terminal będzie zamontowany na pętli przy ul. Kołłątaja, a docelowo we wszystkich największych kasach biletowych w Szczecinie."

Czyżby szybka zmiana koncepcji? Już bez testów? Ja się bardzo cieszę że w końcu te terminale się pojawią. Dziś z resztą mam zamiar sprawdzić czy naprawdę uda mi się na Wyszyńskiego zapłacić kartą za sieciówki...

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> "Kolejny terminal będzie zamontowany na pętli przy ul. > Kołłątaja, a docelowo we wszystkich największych kasach > biletowych w Szczecinie."

Może doczekamy się kiedyś automatów do sprzedaży biletów w tramwajach i autobusach? Skoro w końcu miasto doczekało się parkomatów ( rozpoczęto instalacje ) Światełko w tunelu?

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...
djdark napisał(a):

> Dziś z resztą mam zamiar sprawdzić czy naprawdę uda mi się na > Wyszyńskiego zapłacić kartą za sieciówki...

No i jak? Udało się?
t105n napisał(a):

> No i jak? Udało się?

Jasne że się udało. Kupowałem w następny dzień. Panie były bardzo miłe. Zastanawiały się chwilę jak wpisać kwotę :P ale udało się im pomóc. Potem krótkie przejście z pinpadem, chwila tłumaczeń że papierka nie muszę podpisywać i już :). W ramach ciekawostki od dnia zainstalowania terminalu do wczoraj do 14:30 aż sześć osób w ten sposób zapłaciło za sieciówki.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

Zastanawiały się chwilę jak wpisać kwotę :P > ale udało się im pomóc. Potem krótkie przejście z pinpadem, > chwila tłumaczeń że papierka nie muszę podpisywać i już :).

A ZDiTM zapewniał, ze będzie szkolenie :)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

> A ZDiTM zapewniał, ze będzie szkolenie :)

Zapewniał też że od popołudnia będzie można kupić w ten sposób sieciówkę. Jak się dowiedziałem to pierwsza sieciówka poszła już rano. Ale myślę że za miesiąc jak się kartą będzie płacić to już takich problemów nie będzie. Najważniejsze że już się da :). Teraz jeszcze zintegrować sieciówki z legitymacjami studenckimi, oraz wprowadzić bilet aglomeracyjny i KomKartę i będzie pięknie...

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> Teraz jeszcze zintegrować > sieciówki z legitymacjami studenckimi, oraz wprowadzić bilet > aglomeracyjny i KomKartę i będzie pięknie...

Byłaby bajka :), ale póki co bez wprowadzania żadnych elektronicznych czytników i stosunkowo małym nakładem można wprowadzić ułatwienie dla turystów, czyli zaoferować im tzw "kartę miejską", która upoważnia do korzystania z KM, muzeum etc. Tam się po prostu wpisuje date od kiedy do kiedy jest ważna, więc nie ma co czekać tylko wprowadzać od zaraz :)

tak to się robi w Poznaniu:

http://www.poznan.pl/mim/public/turystyka/pages.html?id=581&instance=1017&lang=pl