Forum

Jeden z dwóch MAN-ów NL283 kursujących na linii 75

zdjęcie
Jeden z dwóch MAN-ów NL283 kursujących na linii 75
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mam takie pytania na jakich ustawienach robicie zdjęcia nocą ? z włączonym czy z wyłączony fleszem?? itp.
marcinek napisał(a):

> Mam takie pytania na jakich ustawienach robicie zdjęcia > nocą ? z włączonym czy z wyłączony fleszem?? itp.

A masz aparat z manualem czy automatyczny? Jeżeli masz aparat z manualem to jak najdłuższy czas naświetlania i oczywiście statyw. Flesz na pewno wyłączony. Ale może niech się profesjonaliści wypowiedzą bo ja to amator ;)

-- Cyfrówka padła :(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
luki663719 napisał(a):

> A masz aparat z manualem czy automatyczny? Jeżeli masz aparat > z manualem to jak najdłuższy czas naświetlania i oczywiście > statyw. Flesz na pewno wyłączony. Ale może niech się > profesjonaliści wypowiedzą bo ja to amator ;)

Najdłuższy czas naświetlania nie może być, bo sie zdjęcie białe zrobi... a jak tak se bedziesz naświetlał 30 sekund czy ile tam możesz to jeszcze Ci autobus odjedzie ;] Każda cyfrówka ma to do siebie, że jest taki fajny ekranik, dzięki któremu widzisz, czy zdjęcie jest za ciemne, czy poruszone, czy za białe. Jak się nie znasz na żadnych migawkach, przesłonach itd to poprostu popróbuj sobie pewnego dnia wyjść wieczorem najlepiej w miejsce, gdzie zawsze jakiś autobus stoi i porób zdjęcia na skrajnie różnych opcjach... Dzięki temu sam będziesz wiedział, co zrobić, by zdjęcie wyszło jaśniejsze w słabo oświetlkonych warunkach... No bynajmniej ja się tak jakoś nauczyłem, a wszystkie inne "tipsy" z czasem same przyszły. Żadna filozofia. Życzę powodzenia :)

-- Alle weiteren Rechte vorbehalten!

Alle weiteren Rechte vorbehalten!
marcinek napisał(a):

> Mam takie pytania na jakich ustawienach robicie zdjęcia > nocą ? z włączonym czy z wyłączony fleszem?? itp.

Najlepiej miec do nocnych zdjęc statyw, choc można posłużyc się jakimś samochodem lub barierką obok :P Jeśli masz tryby "tematyczne" w aparacie to możesz spróbowac na trybie nocnym, ale jednak lepiej dostowac parametry, tzn. czas naświetlania itd. Do reszty spraw niech wypowiedzą się inni. :)

-- Wynajm powierzchni reklamowej :P
mike_1994 napisał(a):

> Najlepiej miec do nocnych zdjęc statyw, [...]

Do nocnych to lepiej mieć zwrotnik ;]