Forum

Tory będą jak nowe

Jeszcze dwa tygodnie potrwa remont torowiska na ul. Krzywoustego - pomiędzy Turzynem a pl. Kościuszki. Tym samym 21 listopada zakończy się trzeci etap modernizacji części torowiska tramwajowego linii 7 i 9.

wysłane przez Bauer

"Wiadomo na pewno, że pojedzie nim tramwaj linii nr 7."

No siódemka bis raczej też :P Swoją drogą tytuł mnie niepokoi, wychodzi na to że tory nie mają być nowe a tylko na takie wyglądać :)

-- Zaczynam mieć dość :(

wysłane przez Mario  ?

Bauersoon napisał(a):

> No siódemka bis raczej też :P Swoją drogą tytuł mnie > niepokoi, wychodzi na to że tory nie mają być nowe a tylko > na takie wyglądać :)

Nie bądź taki pewny, bo po zakończeniu remontu linia 8 ma być podzielona na dwie linie. Więc po remoncie Krzywoustego linię 7 bis raczej nie zobaczymy.

-- Teraz moim ulubionymi składami są: 1047+1048 i 1049+1050 ;-P

wysłane przez Bauer

Bella napisał(a):

> Nie bądź taki pewny, bo zakończeniu ma być linia 8 > podzielona na dwie linie. Więc po remoncie Krzywoustego linię > 7 bis raczej nie zobaczymy.

Co takiego? W takim razie do końca nie jestem w stanie zrozumieć po co ten remont, żeby kilka razy dziennie siódemka przejechała...? :| Chyba że normalna częstotliwość siódemki powróci.

-- Zaczynam mieć dość :(

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> Co takiego? W takim razie do końca nie jestem w stanie > zrozumieć po co ten remont, żeby kilka razy dziennie siódemka > przejechała...? :| Chyba że normalna częstotliwość siódemki > powróci.

To lepiej nie remontować? Nie bardzo rozumiem takie podejście...

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...

wysłane przez Bauer

Iwo napisał(a):

> To lepiej nie remontować? Nie bardzo rozumiem takie podejście...

Nie rozumiesz mnie, myślę że fundusze z tego remontu lepiej było by przeznaczyć na remont innych, bardziej zdezelowanych odcinków torowisk gdzie jest większy ruch.

-- Zaczynam mieć dość :(

wysłane przez Luke_Police  163

Bauersoon napisał(a):

> Co takiego? W takim razie do końca nie jestem w stanie > zrozumieć po co ten remont, żeby kilka razy dziennie siódemka > przejechała...? :| Chyba że normalna częstotliwość siódemki > powróci.

Wiesz, gdyby na takiej zasadzie do tego podchodzić, to za Arkońską nigdy by się miasto nie wzięło, w końcu trójka jeździ tylko co 12 minut... A jeżeli 7bis zniknie, to sądzę, że 7 powróci poza szczytem i będzie jeździć na Basen. Zauważ, że bez 7 i 7bis poza szczytem na Żołnierskiej i Mickiewicza pozostaje tylko 5 co 12 minut, a to "trochę" za mało jak na ulice pełne uczelni wyższych... Po remoncie przypuszczalnie zamiast 7bis, będzie 8 bis. Tylko pytanie, czy dotychczasowe 8 bedzie jeździć na basen przez cały dzień, czy tylko w szczycie? Coś mi mówi, że niestety wygra druga opcja na zasadzie analogii do obecnych 7 i 7bis.

Technik serwisu :)

wysłane przez Bauer

Luke_Police napisał(a):

> A jeżeli 7bis zniknie, to sądzę, > że 7 powróci poza szczytem i będzie jeździć na Basen. Zauważ, > że bez 7 i 7bis poza szczytem na Żołnierskiej i Mickiewicza > pozostaje tylko 5 co 12 minut, a to "trochę" za mało jak na > ulice pełne uczelni wyższych...

Jeśli tak to sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, masz rację.

> zamiast 7bis, będzie 8 bis. Tylko pytanie, czy dotychczasowe 8 > bedzie jeździć na basen przez cały dzień, czy tylko w szczycie?

Raczej tylko w szczycie, zwłaszcza przy dzisiejszych brakach kadrowych...

-- Zaczynam mieć dość :(

wysłane przez Pepe 236

Bauersoon napisał(a):

> Chyba że normalna częstotliwość siódemki > powróci.

Oczywiście, że powróci. Takt 12-minutowy, w szczycie 4-8. "Siódemka" szczytówką była na okres remontu.

wysłane przez Pepe 236

Bella napisał(a):

> Nie bądź taki pewny, bo po zakończeniu remontu linia 8 ma > być podzielona na dwie linie.

To już raczej nieaktualne. 8, 10 czy jak tam jeszcze będzie się nazywała zostanie po prostu skrócona z Gumieniec do Dworcowej.

wysłane przez djdark  0

Bauersoon napisał(a):

> No siódemka bis raczej też :P

A ja myślę że raczej nie będzie tam 7bis jeździć... Popatrz uważnie na komunikaty na przystankach. Pisze tam że 7bis jest uruchomiona tylko na czas remontu...

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Iwo

djdark napisał(a):

> A ja myślę że raczej nie będzie tam 7bis jeździć... > Popatrz uważnie na komunikaty na przystankach. Pisze tam że > 7bis jest uruchomiona tylko na czas remontu...

Dokładnie.

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...

wysłane przez Administracja 0

Iwo napisał(a):

> Dokładnie.

Ten post do dyskusji raczej zbyt wiele nie wnosi.

wysłane przez Iwo

Bauersoon napisał(a):

> Swoją drogą tytuł mnie > niepokoi, wychodzi na to że tory nie mają być nowe a tylko > na takie wyglądać :)

Mogę rozwiać Twój niepokój. Otóż w dniu dzisiejszym zostały przywiezione nowiusieńkie szyny właśnie na Krzywoustego. Ogólnie nastąpiło znaczące przyspieszenie prac, dziś poza rozładunkiem szynm rozpoczęto już układanie geowłukniny oraz przygotowywanie ławy pod nowe torowisko ( prace rozpoczęto od strony Turzyna ).

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A co z linią nr 9 po remoncie torów? Zostanie na trasie Piastów - Głebokie?

wysłane przez Bauer

Zbyszek napisał(a):

> A co z linią nr 9 po remoncie torów? Zostanie na trasie > Piastów - Głebokie?

"Czy również „dziewiątka" wróci na swoją starą trasę? Jeszcze nie wiadomo." ;)Czyli na razie zostaje tak jak jest ;)

-- Zaczynam mieć dość :(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pawko

Bauersoon napisał(a):

>... ;)Czyli na razie zostaje tak jak jest ;)

Jeśli ma tak zostac, to czy nie lepiej wogóle znieśc tą pseudo linię? Miałby wówczas kto obsługiwac inne linie tramwajowe

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

wysłane przez Bauer

pawko napisał(a):

> Jeśli ma tak zostac, to czy nie lepiej wogóle znieśc tą > pseudo linię? Miałby wówczas kto obsługiwac inne linie > tramwajowe

Jak by nie patrzeć to racja, dziewiątka pokrywa się z jedynką a jeździ tylko w szczycie. -- Zaczynam mieć dość :(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez lhb178 19

Bauersoon napisał(a):

> "Czy również „dziewiątka" wróci na swoją starą > trasę? Jeszcze nie wiadomo." > ;)Czyli na razie zostaje tak jak jest ;)

Możesz być pewien, że nie zostaje.

-- Engel fliegen einsam

wysłane przez Jasiek 36

lhb178 napisał(a):

> Możesz być pewien, że nie zostaje.

Czyli co likwidacja linii 9 się szykuje?

wysłane przez lhb178 19

lukas napisał(a):

> Czyli co likwidacja linii 9 się szykuje?

Powrót do normalnego stanu.

wysłane przez smollo

A czy będzie także remontowany przejazd na skrzyżowaniu ul. Boh. Warszawy i ul. Krzywoustego? Ktoś zorientowany w tym przetargu wie może?

wysłane przez Mario  ?

smollo napisał(a):

> A czy będzie także remontowany przejazd na skrzyżowaniu > ul. Boh. Warszawy i ul. Krzywoustego? Ktoś zorientowany w > tym przetargu wie może?

O tym była już mowa. :-/

http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1186570892.news&query=%C5%82uk&which=03

-- Teraz moim ulubionymi składami są: 1047+1048 i 1049+1050 ;-P