Forum

Wykolejony wagon 105Na #1010 oczekujący na pomoc dźwigu

zdjęcie
Wykolejony wagon 105Na #1010 oczekujący na pomoc dźwigu
Lepiej nawet nie myśleć co by było gdyby szedł tam jakiś człowiek... ale może tylko wtedy komuś by to coś do myślenia dało, chociaż wątpie ( wszak jesteśmy tylko bydłem z tramwajów )

-- Pozdrawiam i przepraszam, że Was czasem denerwuje ;).
105N 651+639 :)
lex napisał(a):

> Lepiej nawet nie myśleć co by było gdyby szedł tam jakiś > człowiek...

[ironia]Na szczęscie do szpitala na Pomorzanach daleko nie jest[/ironia]

> ale może tylko wtedy komuś by to coś do > myślenia dało, chociaż wątpie ( wszak jesteśmy tylko > bydłem z tramwajów )

MZK dało do myślenia już dawno temu, a gdyby ktoś się zgłosił do przetargu, zapewnie dzisiejszego wypadku by nie było.

-- Kierowca "puszki" na Dworcowej:
- Może Pan odjechac!? Przecież Pan blokuje tym tramwajem wyjazd z parkingu!
- Tak mogę za 11 minut. (C) Iwo

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mareczek napisał(a):

> [ironia]Na szczęscie do szpitala na Pomorzanach daleko nie > jest[/ironia]

Hmmm, chyba by się trzeba było rozglądać za pochówkiem...
Mareczek napisał(a):

> MZK dało do myślenia już dawno temu, a gdyby ktoś się > zgłosił do przetargu, zapewnie dzisiejszego wypadku by nie > było.

Zgłosił. Tyle że chciał wiecej kasy i inna technologie zastosować. Przetarg unieważniono, a nowego nie rozpisano z uwagi na aktualnie trwające remonty.

-- Bozia dała rączki, a konstruktor poręcze...
Iwo napisał(a):

> Przetarg unieważniono, a nowego nie rozpisano z > uwagi na aktualnie trwające remonty.

I właśnie dlatego mamy remont na Krzywoustego, bo przesunięto kasę z Pomorzan.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"

wysłane przez Michal 2

"Linie 4, 11, 12 kursowały przez ul. Jagiellońską i ul. Wawrzyniaka..."

Z informacji wynika, że tramwaj wykoleił się przed zwrotnicą, czyli możliwy był wjazd na pętle. Ze zdjęcia Tatry (linia 4) w galerii wynika iż możliwy był wyjazd z pętli w kierunku ul.Kolumba. Więc czy tramwaje nie mogły po prostu robić pętle Powstańców - Pomorzany - Kolumba a "Za tramwaj" odwrotnie? Myśle, że to byłoby o wiele efektywniejsze i nie paraliżowało komunikacji na Pomorzany, a nie znowu na Piastów wysiadka i do busa, kto się zmieści... :-( Poprawcie jeśli coś źle mysle.

-- Kocham Szczecin!

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez torwid  67

Michal napisał(a):

(...) > Z informacji wynika, że tramwaj wykoleił się przed > zwrotnicą, > czyli możliwy był wjazd na pętle. > Ze zdjęcia Tatry (linia 4) w galerii wynika > iż możliwy był wyjazd z pętli w kierunku ul.Kolumba. > Więc czy tramwaje nie mogły po prostu robić > pętle Powstańców - Pomorzany - Kolumba > a "Za tramwaj" odwrotnie? (...)

Tylko wtedy musiałbyś mieć kilkanaście autobusów, a nie 5 czy 6. Poza tym nie jeżdziłyby odwrotnie, bo by poginęły w korkach :) Te, które były, i tak zabrano z linii, robiąc braki. Gdyby sciągnięto więcej, zaczęłyby się kłopoty na liniach autobusowych.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Michal 2

torwid napisał(a):

> Tylko wtedy musiałbyś mieć kilkanaście autobusów, a nie 5 > czy 6. Poza tym nie jeżdziłyby odwrotnie, bo by poginęły w > korkach :) Te, które były, i tak zabrano z linii, robiąc > braki. Gdyby sciągnięto więcej, zaczęłyby się kłopoty na > liniach autobusowych.

Nie koniecznie. 6 autobusow obsługiwało trasę Piastów-Pomorzany-Piastów i Pomorzany-Dworcowa???-Pomorzany. 6 autobusów! W mojej wesji trasę Piastów-Pomorzany-Wyszyńskiego/Brama P. nadal obsługują tramwaje (przeróżnych linii) a tym biednym 6 autobusom zostaje jedynie połowa dotychczasowych tras czyli Wyszyńskiego-Pomorzany-Piastów (-Wojska Polskiego-Wyszyńskigo) Częstotliwość wzrasta ogromnie! I Paraliżu nie ma.

-- Kocham Szczecin!

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez Mareczek 5

torwid napisał(a):

> Tylko wtedy musiałbyś mieć kilkanaście autobusów, a nie 5 > czy 6. Poza tym nie jeżdziłyby odwrotnie, bo by poginęły w > korkach :) Te, które były, i tak zabrano z linii, robiąc > braki. Gdyby sciągnięto więcej, zaczęłyby się kłopoty na > liniach autobusowych.

A wystarczy zmodyfikowac pomysł Michała i uruchomić ruch tramwajów jak zaproponował, a "zatramwaj" z pasażerami na trasie Pomorzany - Piastów i z powrotem pusty przebieg. Chyba byłoby sprawniej?

-- Kierowca "puszki" na Dworcowej:
- Może Pan odjechac!? Przecież Pan blokuje tym tramwajem wyjazd z parkingu!
- Tak mogę za 11 minut. (C) Iwo

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez lhb178 19

Mareczek napisał(a):

> A wystarczy zmodyfikowac pomysł Michała i uruchomić ruch > tramwajów jak zaproponował, a "zatramwaj" z pasażerami na > trasie Pomorzany - Piastów i z powrotem pusty przebieg. Chyba > byłoby sprawniej?

A z Dworca do Pomorzan piechty? :>

-- Engel fliegen einsam

wysłane przez Mareczek 5

lhb178 napisał(a):

> A z Dworca do Pomorzan piechty? :>

Jak? Przecież tam masz 3 i 6.

EDIT: aaa, zapomniałem, że 3 i 6 tez były zablokowane. No to tramwaje w jedną stronę a autobusy w drugą, jak pisał Michał :)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez DamTram

Coś mi się wydaje, że to była niedoświadczona osoba, bo któżby nie zauważył i poczuł, że mu się ostatni wuzek wykoleił na tak długim odcinku toru. Ciekawe, czy motorniczy(cza) zdołała przełożyć jeszcze zwronice wyjazdową z pętli (przekąłdana w prawo z prądem).

-- Golęcin to najzacniejsza zajezdnia po Niemierzynie :]

wysłane przez Mario  ?

DamTram napisał(a):

> Coś mi się wydaje, że to była niedoświadczona osoba, bo > któżby nie zauważył i poczuł, że mu się ostatni wuzek > wykoleił na tak długim odcinku toru. Ciekawe, czy > motorniczy(cza) zdołała przełożyć jeszcze zwronice > wyjazdową z pętli (przekąłdana w prawo z prądem).

Niestety, sam się bardzo przeraziłem. Idąc na pętlę ulicą Smolańską widziałem, jak właśnie wyjeżdża skład 1013+1010 i uderzając w słup trakcyjny. Widziałem to na własne oczy. Motorniczy trochę szybko jechał. ;-/

-- Teraz moim ulubionymi składami są: 1047+1048 i 1049+1050 ;-P

wysłane przez Mareczek 5

DamTram napisał(a):

> Coś mi się wydaje, że to była niedoświadczona osoba,

Raczej wariatem albo idiotą, żeby na Pomorzanach jechać szybciej niż 10 km/h.

> Ciekawe, czy > motorniczy(cza) zdołała przełożyć jeszcze zwronice > wyjazdową z pętli (przekąłdana w prawo z prądem).

Co? Przecież 3/6 odkładają a nie 4/11/12, więc to raczej nie ma nic wspólnego. Motorniczy w kier. Powstańców nie ma żadnych sanek odkładających!

-- Kierowca "puszki" na Dworcowej:
- Może Pan odjechac!? Przecież Pan blokuje tym tramwajem wyjazd z parkingu!
- Tak mogę za 11 minut. (C) Iwo

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez DamTram

Mareczek napisał(a):

> Raczej wariatem albo idiotą, żeby na Pomorzanach jechać > szybciej niż 10 km/h.

Czy ja wiem? Widziałem lepszych agentów...

> Co? Przecież 3/6 odkładają a nie 4/11/12, więc to raczej > nie ma nic wspólnego. Motorniczy w kier. Powstańców nie ma > żadnych sanek odkładających!

Ja nie mówię o odkłądaniu zwrotnicy, a o prekładaniu na wyjazd z pętli do Powstańców Wielkopolskich. Zresztą masz nawet na focie sanieczki. Jeżeli przełożone są do miasta, a nie z powrotem na pętlę to najprawdopodobniej już jako wykolejejniec przełożył jeszcze zwrotnice, czyli jako wykolejony dał jeszcze w jazdę ;)

-- Golęcin to najzacniejsza zajezdnia po Niemierzynie :]

wysłane przez Mareczek 5

DamTram napisał(a):

> Czy ja wiem? Widziałem lepszych agentów...

Ten napewno do nich należał :>

> Ja nie mówię o odkłądaniu zwrotnicy, a o prekładaniu na > wyjazd z pętli do Powstańców Wielkopolskich.

Aaa, nie zrozumiałem o co Ci chodzi. Zgadza się, pewnie bardziej patrzał czy mu się zwrotnica przełozy, niż to czy drugim wagon po ziemi jedzie ;)

-- Kierowca "puszki" na Dworcowej:
- Może Pan odjechac!? Przecież Pan blokuje tym tramwajem wyjazd z parkingu!
- Tak mogę za 11 minut. (C) Iwo

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids