Forum

#003 za chwilę dołączy do dziesięciu już uratowanych...

zdjęcie
#003 za chwilę dołączy do dziesięciu już uratowanych wagonów
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pytanie, które wciąż nie daje mi spokoju: gdzie podzieją się zabytki podczas remontu zajezdni?
Tego chyba nikt nie wie na dzień dzisiejszy. A remont muzeum nadal w proszku... a miał zacząć się we wrześniu.
Boczek_Majowe napisał(a):

> A remont muzeum > nadal w proszku... a miał zacząć się we wrześniu.

Z informacji uzyskanych u P. Horoszko dowiedziałem się, że będzie to w grudniu br., ale po głębszym zastanowieniu wydaje mi się, że nie ma co liczyć na pracę budowlane zimą.

-- Skazany na wieczne banowanie...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Przecież mogą je przenieść na ten czas do innych zajezdni, jakoś podzielić je. Jedna zajezdnia bierze te tramwaje, a druga resztę.
HDS napisał(a):

> Przecież mogą je przenieść na ten czas do innych zajezdni, > jakoś podzielić je. Jedna zajezdnia bierze te tramwaje, a > druga resztę.

A widziałeś kiedyś taki Golęcin nocą? Tam tramwaje stoją prawie na ulicy... Na Pogodnie też zbyt dużo miejsca nie ma bo przyszły tatry, a kasacje się w sumie nie zaczęły.

PS. Przecież nie będą remontować całej zajezdni na raz. To tak jak z mieszkaniem. Robimy remont pokoju to meble z pokoju przenosimy do innego, a potem wracają na miejsce. Tak samo może być w tym przypadku.

-- Tramwajem przemierzę kiedyś całą galaktykę :D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

DamTram napisał(a):

> PS. Przecież nie będą remontować całej zajezdni na raz. To > tak jak z mieszkaniem. Robimy remont pokoju to meble z pokoju > przenosimy do innego, a potem wracają na miejsce. Tak samo może > być w tym przypadku.

No wiem ale może gdzież w halach WNT? Nie dało by rady?
HDS napisał(a):

> No wiem ale może gdzież w halach WNT? Nie dało by rady?

Tam też jest pełno.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

DamTram napisał(a):

> HDS napisał(a):

> > No wiem ale może gdzież w halach WNT? Nie dało by rady? > > Tam też jest pełno.

To w takim razie jest chyba problem bo takie przestawianie z kąta w kąt nie jest zbyt wygodne, ściągać cały czas holowniki żeby przestawiły wagony bo nigdzie nie ma miejsca, myślę ze na WNT znalazło by się miejsce jakieś.
HDS napisał(a):

> To w takim razie jest chyba problem bo takie przestawianie z kąta w > kąt nie jest zbyt wygodne, ściągać cały czas holowniki żeby > przestawiły wagony bo nigdzie nie ma miejsca

Co masz na myśli pisząc cały czas? Remont zajezdni jest zaplanowany na półtora roku. W tym czasie wystarczy teoretycznie trzy razy przedstawić wagony. Jednakże takie rozwiązanie nie wchodzi w grę w związku z tym, że plac budowy zgodnie z wymaganiami firmy budowlanej powinien być czysty.

> myślę ze na WNT znalazło by się miejsce jakieś.

Owszem masz rację bo znajduje się tam obecnie 6-7 wagonów a stanowisk jest powiedzmy o 5-6 więcej. Tyle, że taki stan utrzyma się tylko do grudnia, do końca modernizacji Moderusa. Potem znowu będzie ładowanie wszelakich wagonów na naprawy.

Jakimś rozwiązaniem jest tor rezerwowy przy przystanku "Spacerowa", ale po pierwsze niczym nie przykryty, a po drugie nie ogrodzony. Trzeba by było trochę kaski na to wydać.
MAN751 napisał(a):

> Tyle, że taki stan utrzyma > się tylko do grudnia, do końca modernizacji Moderusa.

Na grudzień bym nie liczył.
Iwo napisał(a):

> Na grudzień bym nie liczył.

W sumie to masz rację, jeśli położenie podkładu na jednym wagonie trwa drugi tydzień. :/
MAN751 napisał(a):

> W sumie to masz rację, jeśli położenie podkładu na jednym wagonie > trwa drugi tydzień. :/

Tu nawet nie chodzi o ten podkład, tylko ekipa WNT tak na prawdę uczy się nowej technologi i lepiej niech zrobią to wolniej ale dobrze z korzyścią na przyszłość.

-- Sprzedaż biletów w godzinach:
18:00 - 6:00 dni powszedniecałą dobę - dni świąteczne
MAN751 napisał(a):

> Owszem masz rację bo znajduje się tam [WNT] obecnie 6-7 wagonów

Możesz powiedzieć, które wagony?

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Możesz powiedzieć, które wagony?

#696, #712, 2 moderusy, #027, #785 i #020.
DamTram napisał(a):

> Na Pogodnie też zbyt dużo miejsca nie ma bo > przyszły tatry, a kasacje się w sumie nie zaczęły.

Do końca roku poza kasowanymi wozami 663, 651, 719 żadnych więcej kasacji nie będzie.

-- Sprzedaż biletów w godzinach:
18:00 - 6:00 dni powszedniecałą dobę - dni świąteczne
Iwo napisał(a):

> Do końca roku poza kasowanymi wozami 663, 651, 719 żadnych > więcej kasacji nie będzie.

No i bardzo dobrze, niech te trupy będą jak jest dla nich miejsce, zawsze można je w razie czego wykorzystać. Cięcie wagonów, aby znowu było na styk jest kretynizmem.

-- Tramwajem przemierzę kiedyś całą galaktykę :D
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Iwo napisał(a):

> Do końca roku poza kasowanymi wozami 663, 651, 719 żadnych > więcej kasacji nie będzie.

Masz na myśli tylko Pogodno, czy może Golęcin przeprosił się z GT6?
t105n napisał(a):

> Masz na myśli tylko Pogodno, czy może Golęcin przeprosił się z > GT6?

Tylko Pogodno, na temat TZG nie zabieram głosu.