Forum

Szczecin: przegraliśmy tramwaje

Wizja niskopodłogowych tramwajów dla Szczecina znacznie oddala się w czasie. W szczecińskim Sądzie Okręgowym zapadła dziś decyzja, która uniemożliwia podpisanie umowy z wybraną w przetargu firmą "Solaris".

wysłane przez shogun1983

To już chyba klasyk w wykonaniu HCP. Z tego co wiem w Poznaniu też zagrozili, że będą blokować przetarg na tramwaje niskopodłogowe.

wysłane przez paki

shogun1983 napisał(a):

> To już chyba klasyk w wykonaniu HCP. Z tego co wiem w > Poznaniu też zagrozili, że będą blokować przetarg na > tramwaje niskopodłogowe.

Przypomina mi się brzydki kawał, który idealnie pasowałby do tej sytuacji. Cóż, czy to tak trudno zrozumieć, że badziewia nie da się sprzedać? Ktoś w Cegielskim pomylił zasady działania rynku. Moim skromnym zdaniem robi się taki projekt tramwaju, aby pasował do większości zamówień, a nie dopasowuje się zamówienia do własnego tramwaju, przy okazji terroryzując cały kraj. Szczerze, na miejscu kierownictwa Cegielskiego zapadłbym się ze wstydu pod ziemię, nie potrafią zrozumieć, że ich projekt, produkt nie ma racji bytu na rynku i jeszcze mają czelność udowadniać, że jest co najmniej idealny dla przewoźników. Już nie mówiąc o tym, że w kolejnym przetargu i tak nie będą mieli szans... No, ale dla zasady: "nie chcecie naszych tramwajów, to nie będziecie mieli ich w ogóle" jednak walczą, szkoda tylko, że w tak marny sposób, tak nisko upadając, uniemożliwiają zrobienie kroku w przód, którego tak bardzo brakuje naszej tramwajowej KM.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Robert 5

Przecież tak można w nieskończoność. Przepychanki, analizy, prawnicy, nic poza formalnościami się nie dzieje, a wszyscy pozostali tylko na tym tracą. :-[

wysłane przez leks 17

Robert napisał(a):

> Przecież tak można w nieskończoność. Przepychanki, > analizy, prawnicy, nic poza formalnościami się nie dzieje, > a wszyscy pozostali tylko na tym tracą. :-[

Jedno wielkie g*** a już myślałem, że będzie porządny przetarg. Faktycznie pewnie chodziło tylko o poprawienie politycznych notowań, a tramwajów nie będzie. Wszyscy zostaliśmy zrobieni w balona.

-- "Zielone torowisko" z automatycznym nawodnieniem na Piastów, miła przyszłość... :)

wysłane przez Administracja 0

leks napisał(a):

> Jedno wielkie g***

Rozumiem wzburzenie, ale tego typu komentarze można sobie darować.

wysłane przez Robert 5

leks napisał(a):

> > Jedno wielkie g*** a już myślałem, że będzie porządny > przetarg. Faktycznie pewnie chodziło tylko o poprawienie > politycznych notowań, a tramwajów nie będzie. Wszyscy > zostaliśmy zrobieni w balona.

A czemu uważasz, że przetarg został byle jak przygotowany? Teraz jest taki zwyczaj, że oferenci szukają dziury w całym i próbują znaleźć najdrobniejsze potknięcia i niedopatrzenia, by je w stosownym czasie wytknąć inwestorowi i dodatkowo na tym zarobić.

wysłane przez TCT

leks napisał(a):

> Faktycznie pewnie chodziło tylko o poprawienie > politycznych notowań, a tramwajów nie będzie. Wszyscy > zostaliśmy zrobieni w balona.

Tak tak, to spisek światowej masonerii i cyklistów.
HCP

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. ogłosiły przetarg na niskopodłogowce. Wygrała go firma Solaris. Więc po co HCP wnosi jakiekolwiek zażalenie, jeśli nie mają bardzo dobrych niskopodłogowców. Jest to żałosne. Moim zdaniem nie powinny być rozpatrywane takie sprawy w sądzie. Państwo powinno zrobić coś w tym kierunku, gdyż nie tylko Szczecin ma problemy, ale też inne miasta.

wysłane przez Luke_Police  163

lukaszek5 napisał(a):

> nie tylko > Szczecin ma problemy, ale też inne miasta.

Z tego co czytałem, to kilka lat temu w Warszawie taka przepychanka przetargi - protesty ciągnęła się przez wiele miesięcy... Wielka szkoda, bo cierpią na tym zarówno producenci, którzy wygrali przetarg, jak i zamawiający tramwaje. Jedni i drudzy tracą czas zupełnie niepotrzebnie...

-- Szczecin, czy Wrocław - gdziekolwiek jestem, zawsze chętnie zajrzę na Komis :)

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> lukaszek5 napisał(a):

> > nie tylko > > Szczecin ma problemy, ale też inne miasta. > > Z tego co czytałem, to kilka lat temu w Warszawie taka > przepychanka przetargi - protesty ciągnęła się przez wiele > miesięcy... Wielka szkoda, bo cierpią na tym zarówno > producenci, którzy wygrali przetarg, jak i zamawiający > tramwaje. Jedni i drudzy tracą czas zupełnie niepotrzebnie...

Ja tam się nie dziwię HCP. Może zagrania nie są do końca czyste i fair, ale zgodne z prawem i mogą w ten sposób spokojnie wykończyć Solarisa. A poza tym to HCP musi mieć z czego wypłacać trzynastki pracownikom...

-- Solaris Tramino zią!

wysłane przez MarcinB

Kotek napisał(a):

> Ja tam się nie dziwię HCP. > Może zagrania nie są do końca czyste i fair, ale zgodne z > prawem i mogą w ten sposób spokojnie wykończyć Solarisa. > A poza tym to HCP musi mieć z czego wypłacać trzynastki > pracownikom...

Te trzynastki to pewnie HCP, PESA wypłaci, za rozwalenie przetargu. W sumie to jedyna firma, której to będzie na rękę. I jak napisał Phobos, teraz PESE będzie stać na sprezentowanie tramwajów Szczecinowi, za przysłowiową złotówkę. Smutne, ale to Polska właśnie.

-- Przyszedł Pudzianowski do biblioteki i wyniósł wszystkie książki na raz

wysłane przez Phobos 17

Brzydkie słowa mi się na klawiaturę cisną :-( Co gorsza, dziś otwarto koperty w warszawskim przetargu na 186 wagonów, w którym PESA zdecydowanie prowadzi oferując prawie dwukrotnie tańsze tramwaje niż konkurencja. Prawdopodobnie przetarg wygra, a wtedy bydgoska firma będzie mogła zaoferować sobie pozwolić na dumping cenowy na skalę, o jakiej Solaris może tylko pomarzyć... I nie zdziwię się, jeśli zrobi to tylko po to, aby nie dopuścić do rozwoju konkurencyjnej konstrukcji Solarisa :-(

Co do samego przetargu - chcę wierzyć, że wszystkie niedociągnięcia, jakich się dopatrzono, wynikają z faktu, że przetarg ogłoszony był jeszcze przez MZK, które jako zakład budżetowy z pewnością nie dysponował zbyt obszerną wiedzą nt. tak drogich przetargów. Oby Tramwaje Szczecińskie wyciągnęły z tego wnioski...

-- KOMIS rok bezemnie

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez dzbikosz87

W mediach było napisane że przetargu wygrał solaris ale firma Pesa i Cegielski nie odpuszczają sobie nie można zrobić po dwa wagony z trzech miast kupić to będzie kwita a się biją o ten przetarg.

wysłane przez Moderator 0

Mam nadzieję że dwa tygodnie urlopu nauczą Cie pisać czytelnie.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez pawko

Może ma ktoś z was informacje , co dalej z przetargiem na te niskacze, bo znowu sprawa przycichła ... :(

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

wysłane przez Filip94

pawko napisał(a):

> Może ma ktoś z was informacje , co dalej z przetargiem na > te niskacze, bo znowu sprawa przycichła ... :(

Z tego co słyszałem miał być ogłoszony pod koniec kwietnia, lecz nie zdziwiłbym się, gdyby został ogłoszony po majówce.