Forum

Wszystkich Świętych 2009 - raport z miasta

Informacje związane z organizacją i funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w związku z dniem Wszystkich Świętych 2009.

wysłane przez paki

I znowu ZDiTM dał ciała:/ Właśnie wjechał KS 790+792 wypchany po brzegi. Linia 67 kursuje z częstotliwością 15-20 minut(!). Dodatków brak. Czy ludzie mają naprawdę wejść na dach autobusu, tramwaju, żeby beton zrozumiał, że środków KM jest za mało?

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> I znowu ZDiTM dał ciała:/ Właśnie wjechał KS 790+792 > wypchany po brzegi. Linia 67 kursuje z częstotliwością > 15-20 minut(!). Dodatków brak. Czy ludzie mają naprawdę > wejść na dach autobusu, tramwaju, żeby beton zrozumiał, > że środków KM jest za mało?

67 kursuje dzisiaj jak w soboty czyli do godziny 10 co 20 minut. D67 dopiero o 8:40 z Miarki, a D53 z Pl. Słowińców dopiero o 9:42(!). Jeżeli już jest tłok to trzeba wyciągnąć wnioski i w przyszłym roku trochę wcześniej wypuścić dodatki.
Wojtek napisał(a):

> 67 kursuje dzisiaj jak w soboty czyli do godziny 10 co 20 > minut. D67 dopiero o 8:40 z Miarki, a D53 z Pl. Słowińców > dopiero o 9:42(!). Jeżeli już jest tłok to trzeba > wyciągnąć wnioski i w przyszłym roku trochę wcześniej > wypuścić dodatki.

Wniosków nikt nie potrafi wyciągnąć od paru lat. Na pocieszenie dodam, że 10 minut temu pojawiły się dodatki na linii 8, do tego dołączają kolejne brygady ósemki.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Wojtek napisał(a):

> 67 kursuje dzisiaj jak w soboty czyli do godziny 10 co 20 > minut. D67 dopiero o 8:40 z Miarki, a D53 z Pl. Słowińców > dopiero o 9:42(!). Jeżeli już jest tłok to trzeba > wyciągnąć wnioski i w przyszłym roku trochę wcześniej > wypuścić dodatki.

To jest jakiś ŻART? Nie czytałem wcześniej komunikatu dokładnie, ale widząc teraz takie informacje trudno się powstrzymać od wulgarnych komentarzy. Dobrze, że byłem na cmentarzu wczoraj.

Wszystkich Świętych mamy co roku, a ZDiTM wniosków wyciągnąć nie potrafi, więc za rok znowu będzie to samo. Panowie uznają, że skoro obyło się bez trojaków to obejdzie się bez składów KT4, a może jeszcze D8 utniemy, "hołota jakoś się zmieści".

A receptą na korki w rejonie cmentarza mogłoby być zamknięcie Dworskiej, Wierzbowej czy nawet Derdowskiego ( Taczaka - Gierosa ) dla ruchu samochodowego i pozostawienie dla komunikacji.

-- Leśne dziadki z TS za dużo już schrzaniły i trzeba to naprawić...
leks napisał(a):

> > 67 kursuje dzisiaj jak w soboty czyli do godziny 10 co 20 > > minut. D67 dopiero o 8:40 z Miarki, a D53 z Pl. Słowińców > > dopiero o 9:42(!). Jeżeli już jest tłok to trzeba > > wyciągnąć wnioski i w przyszłym roku trochę wcześniej > > wypuścić dodatki. > > To jest jakiś ŻART? Nie czytałem wcześniej komunikatu > dokładnie, ale widząc teraz takie informacje trudno się > powstrzymać od wulgarnych komentarzy.

To trzeba było przeczytać go dokładnie. Bo na przykład o 8 linia 8 jeździła 2x częściej niż zwykle, a od 8 ze Stoczni jeździło D60.

> Wszystkich Świętych mamy co roku, a ZDiTM wniosków > wyciągnąć nie potrafi, więc za rok znowu będzie to samo. > Panowie uznają, że skoro obyło się bez trojaków to obejdzie > się bez składów KT4, a może jeszcze D8 utniemy, "hołota > jakoś się zmieści".

Tak, w przyszłym roku pojadą solówki wg rozkładu na Boże Narodzenie. Czytasz czasami ten tekst w okienku dialogowym przed wysłaniem? :-/

-- Nächste Haltestelle: Waldschlösschen bei Buchholz
Wojtek napisał(a):

> a D53 z Pl. Słowińców

Wg SPAKu z Placu Sowińców :D

wysłane przez Mario  ?

"Tuż po godzinie 11:00 awarii uległ skład 105Na 1025+1026 (D8/10). "Pechowiec", zjeżdżając do EZG, spowodował chwilowe zatrzymanie ruchu na ulicy Wawrzyniaka. Po chwili skład znów zdefektował w rejonie placu Gałczyńskiego."

A co tam dodatek robił? Skąd on się tam wziął?

-- Tatry T6A2D i Solarisy to moje ulubione pojazdy. :-)

wysłane przez kajetansz 65

Mario napisał(a):

> A co tam dodatek robił? Skąd on się tam wziął?

Rozumiem to w sposób, że będąc na Krzywoustego doznał awarii i zamiast jechać na Gumieńce skierował się przez Bohaterów Warszawy i Wawrzyniaka do EZG.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez paki

Mario napisał(a):

> A co tam dodatek robił? Skąd on się tam wziął?

Po obróceniu przez Dworcową w ciągu ul. Krzywoustego skład zaczął odmawiać posłuszeństwa, podjęto więc decyzję o zjeździe awaryjnym (technicznym) od przystanku "Plac Kościuszki" przez al. Boh. Warszawy, nawrót przez plac Gałczyńskiego i do EZG.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Jasiek 36

"Dyspozytornie: Autosan H6 1748 - plac Kościuszki; Volvo B10L-SN12 1709 - brama główna Cmentarza Centralnego, Jelcz 120M 1402 i "Melon" 1747 - oba stacjonują na ulicy Karola Miarki przy skrzyżowaniu z ulicą Ku Słońcu. MAN NG262 1701 - III brama cmentarna."

Tyle, że #1701 to nie MAN NG262, a NL262.

-- lukas -> jasiek

wysłane przez Administracja 0

Jasiek napisał(a):

> MAN NG262 1701 - III brama cmentarna." > > Tyle, że #1701 to nie MAN NG262, a NL262.

Poprawione.

wysłane przez Mareczek 5

Jasiek napisał(a):

> Tyle, że #1701 to nie MAN NG262, a NL262.

Ponadto w kolizji brał udział wagon, który w ogóle na tej linii nie kursował (patrz rozpiska).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez kasia1990

Mała korekta. Nie wiem, skąd wam się wziął 1059+1060 na D8? Jedyną kolizję jaka miała miejsce na Okulickiego to miał skład 759+758, który przywalił w Opla Astrę.
kasia1990 napisał(a):

> Mała korekta. Nie wiem, skąd wam się wziął 1059+1060 na > D8? > Jedyną kolizję jaka miała miejsce na Okulickiego to miał > skład 759+758, który przywalił w Opla Astrę.

1. Poprawiamy. 2. Prosimy zwracać uwagę na ortografię w swoich postach.
kasia1990 napisał(a):

> Mała korekta. Nie wiem, skąd wam się wziął 1059+1060 na > D8? > Jedyną kolizję jaka miała miejsce na Okulickiego to miał > skład 759+758, który przywalił w Opla Astrę.

Nie mogłem być w tysiącu miejsc naraz:/ Dostałem cynk od bardzo wiarygodnego o kolizji rzekomo 1059, to dodałem, a że "głuchy telefon" zmienił pierwsze cyfry, zdarza się.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez martines

paki napisał(a):

> Nie mogłem być w tysiącu miejsc naraz:/ Dostałem cynk od > bardzo wiarygodnego o kolizji rzekomo 1059, to dodałem, a że > "głuchy telefon" zmienił pierwsze cyfry, zdarza się.

Zgadza się, pierwsza informacja została mi źle przekazana. Pomylono numery składów.

-- 105N 663-719, 704-631, 698-677, 726-725, 688-685, 692-644, 718-717 - moje ulubione :)

wysłane przez kasia1990

A co do częstotliwości D8 to macie racje. Wystarczyłoby gdyby składy wyjechały godzine wcześniej. Ostatni powinien wyjechać o 9 z zajezdni. Brakło ludzi z ZDiTM-u na pl. Kościuszki kier. Rodła, oraz Dąbrowskiego kier. Rodła. Bo Ciężko jest upchać ludzi z 8 (2X kt4Dt) do linii 12 (2X 105n). Brakło również służby na przystanku Sikorskiego kier. Gumieńce. Ludzie myśleli ze tramwaj jest z gumy i się rozciągnie. A tak poza tym było OK. Pozdrawiam

wysłane przez martines

kasia1990 napisał(a):

> Brakło również służby na przystanku Sikorskiego > kier. Gumieńce.

Tu się akurat zgodzę, przydali by się również i tam. A tak podsumowując, jako że jeździłem wczoraj 8, uważam, że wcale nie było źle. Wszystko było dobrze zorganizowane, bynajmniej od mojej strony. Z miejscem w wagonach nie było aż tak źle. Gorzej było 31.10, bo wtedy musiałem część ludzi zostawiać na przystankach. A wczoraj na pl. Kościuszki co prawie każdy cykl ruszał tramwaj w kier. Gumieniec, więc wydaje mi się, że było naprawdę OK. Jestem zadowolony, mimo iż miałem tylko 2x105N. Brak trójskładów, tak bardzo przez niektórych opłakiwany, wcale nie doprowadził do przewidywanej tragedii.

-- 105N 663-719, 704-631, 698-677, 726-725, 688-685, 692-644, 718-717 - moje ulubione :)
martines napisał(a):

> Jestem zadowolony, mimo > iż miałem tylko 2x105N. Brak trójskładów, tak bardzo przez > niektórych opłakiwany, wcale nie doprowadził do > przewidywanej tragedii.

Bo ludzie rozłożyli wizyty na dwa dni, jak by była taka frekwencja jak rok temu to dopiero by się działo.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> Bo ludzie rozłożyli wizyty na dwa dni, jak by była taka > frekwencja jak rok temu to dopiero by się działo.

Rok, albo 2 lata temu. Wtedy była masakra.

-- Штирлиц

Штирлиц