Forum

"Drogowcy muszą odśnieżać ulice, TurboDymoMan nie...

zdjęcie
"Drogowcy muszą odśnieżać ulice, TurboDymoMan nie musi..." Czy drogowcy są TurboDymoManami?
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący wręcz, a wystarczyło po prostu "W zaśnieżonym lesie...".

Za to zdjęcie na plus, ciekawe ujęcie w ciekawym otoczeniu :)

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
> Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący

Przyłączam się do opinii. Trochę nie pasuje ten opis do naszego serwisu. Może niech następnym razem szanowny autor zastawni się nad zastosowaniem innego podpisu zamiast komercyjnej bełkotliwej nowomowy.
Las_Arkonski napisał(a):

> Może niech następnym razem szanowny autor zastawni się nad > zastosowaniem innego podpisu zamiast komercyjnej bełkotliwej > nowomowy.

Wolę "komercyjną bełkotliwą nowomowę" niż "X jedzie do...". Może zacznijmy dawać tytuły "Solaris Urbino 12 #1900"?
stoch napisał(a):

> Może zacznijmy dawać tytuły "Solaris Urbino 12 > #1900"?

Gdybyś tak zatytułował to zdjęcie, z pewnością fala krytyki byłaby większa ;)

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Gdybyś tak zatytułował to zdjęcie, z pewnością fala krytyki > byłaby większa ;)

Kiedyś sprawdzę ;)
stoch napisał(a):

> Kiedyś sprawdzę ;)

Nie przejdzie. ;-)

Co do takich tytułów to czuję się wywołany do odpowiedzi z powodu wielu moich takich opisów zdjęć. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że tak tytułuję zdjęcia do artykułów "Z wizytą w..." i nie widzę w tym nic zdrożnego, żeby takie tytuły posiadały zdjęcia do relacji z tego cyklu i galerii encyklopedycznej.

-- Штирлиц

Штирлиц
> Wolę "komercyjną bełkotliwą nowomowę" niż "X jedzie > do...". Może zacznijmy dawać tytuły "Solaris Urbino 12 > #1900"?

Jest pewna racja, w tym co mówisz, że unifikacja podpisów była by nudna. Nie mam nic przeciwko takim zabawnym podpisom, bawi mnie gra językowa. Zniesmaczyło mnie, że autor dał się wciągnąć w manipulowanie nim. Jacyś kolesie z agencji reklamowej wymyślili jakiegoś Turbo... aby weszło to do języka, ma być śmiesznie i młodzieżowo... A to jest przecież komercja, powiedzenie wchodzi do obiegu a tak naprawę jest to tylko po to aby operator komórek na tym zarabiał. I dlatego protestuję przeciwko temu podpisowi - nie dawajmy sobą manipulować i aby reklama dominowała w naszym języku i myśleniu. Liczę na inwencje użytkowników "Komisu" a nie użycie papki reklamowej mniej lub bardziej podświadomie wlewanej nam do głów.
Daniel napisał(a):

> Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący wręcz, a > wystarczyło po prostu "W zaśnieżonym lesie..." (...)

Jego zdjęcie, jego tytuł ;-) Każdy artysta ma prawo do swobodnego nazywania swoich prac.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
zack1989 napisał(a):

> Każdy artysta ma...

Ja przepraszam najmocniej, ale KTO??? To już lekki przerost formy nad treścią.

Z zakamarków wszystkich szczecińskich śmietników,
wypełzła armia ciepłych guzików...
kasiek007 napisał(a):

> Ja przepraszam najmocniej, ale KTO???

ARTYSTA, A-R-T-Y-S-T-A Wydaję mi się, że Zack1989 nie mówił, że jestem artystą (bo nie jestem), tylko chodziło Mu o to, że malarz może namalować długopis, a obraz nazwać: "Klawiatura". A nic nikomu do tego, o to jego obraz, a nie oglądających.
Daniel napisał(a):

> Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący wręcz, a > wystarczyło po prostu "W zaśnieżonym lesie...".

W tym serwisie widniały już nie takie tytuły zdjęć, których autor(zy) bulwersowali się i udowadniali swoją ponad przeciętną "oryginalność". Nikomu wtedy to nie mogło jeszcze przeszkadzać. Lepszy ziom z reklamy "36,6" niż jakieś wisienki na tortach jesieni czy inne kasztanowe wjazdy na pętle.

-- "Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie
Wojciech napisał(a):

> Lepszy ziom z reklamy "36,6" niż > jakieś wisienki na tortach jesieni czy inne kasztanowe wjazdy > na pętle.

Dodatki w autobusowym cieście póki co najbardziej mnie rozbawiły. Ale tytuł to zamysł autora zdjęcia, dopóki nie jest wulgarny, nikogo nie obraża i nie jest bez sensu, uważam, że może pozostać.

Technik serwisu :)
Daniel napisał(a):

> Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący wręcz, a > wystarczyło po prostu "W zaśnieżonym lesie...".

I 10 zdjęć w galerii z tym samym opisem?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
stoch napisał(a):

> Daniel napisał(a):

> > Autorze wybacz, ale tytuł jest żenujący wręcz, a > > wystarczyło po prostu "W zaśnieżonym lesie...". > > I 10 zdjęć w galerii z tym samym opisem?

Język polski daje prawie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wariacje opisów zdjęć przedstawiających autobus w zaśnieżonym lesie. Jeśli Twoja kreatywność potrafiła wymyślić coś tak abstrakcyjnego, nie wątpię, że mógłbyś też znaleźć ciekawy tytuł, który byłby na troszkę wyższym poziomie ;)

Aczkolwiek, pisałem pierwszy post bez żadnej zgryźliwości, po prostu wyrażając swoje zdanie na ten temat.

-- #2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
Daniel napisał(a):

> Język polski daje prawie nieograniczone możliwości jeśli > chodzi o wariacje opisów zdjęć przedstawiających autobus w > zaśnieżonym lesie. Jeśli Twoja kreatywność potrafiła > wymyślić coś tak abstrakcyjnego, nie wątpię, że mógłbyś > też znaleźć ciekawy tytuł, który byłby na troszkę wyższym > poziomie ;)

Pisałem, co mi na myśl przyszło. Akurat reklama leciała w telewizji... :P

> Aczkolwiek, pisałem pierwszy post bez żadnej zgryźliwości, po > prostu wyrażając swoje zdanie na ten temat.

Ja swój też :)